Открий какво чувства бебето и как да подхранваш връзката с него, докато е още в утробата


Бебето ти не е заобиколено от пълна тишина. Винаги има нещо, което може да чуе, независимо дали е звукът от белите ти дробове при дишане, или звуците от стомаха и червата ти.
Но могат ли неродените бебета да чуват други звуци, освен тези? Как звучи околният свят от утробата?

Ето го отговора:
Способността да чува от утробата вероятно е едно от най-невероятните и значими сетива на нероденото ти бебе. Едно изследване показва, че бебетата могат да започнат да реагират на звуци чрез движение още в 16-та седмица (два месеца преди пълното формиране на ухото). Те също така започват да разпознават гласове и познати звуци докато са още в утробата.

Друг начин на комуникация с бебето ти е хаптономията. Тя е изобретена преди над 50 години от холандеца Франс Велдман. Неговата теория е, че когато галиш корема си нежно, ти прегръщаш бебето си отвън, което създава интимност между теб и детето. "Докосването е равно на говоренето" е мотото на хаптономията. За бебето ти е импулс да реагира на нежния повтарящ се натиск от ръцете ти. Ти му говориш с тях и бебето ти отговаря с движение. Понякога рита или се сгушва в ръцете ти като малко коте. С помощта на хаптономията родителите могат да изградят по-силна връзка с детето си. Тези упражнения също така могат да отпуснат корема ти, така че да изпитваш по-малка болка при раждането.
 
Сега е моментът да започнеш с упражненията. Попитай своята акушерка или лекар къде около теб има уроци. Ако няма, слушай внимателно вътрешния си глас и гали и прегръщай корема си.

Виж целия пост