ЗА ГЛУТЕНА

  • 679
  • 6
Здравейте,

Чета си стари теми из дир-а и ми направи силно впечатление следното противоречие (не знам как не съм се сетила сама по-рано):
храни съсържащи Глутен се препоръчват над 7 месеца, а  масово се препоръчва даването на попара със сухар от 6? Моля Споделете какво мислите по този въпрос?
Давам на дъщеря си  попара от няколко дни и много и харесва, а в същото време си мислех, че внимавам и не купувам каши с глутен???
Виж целия пост
# 1
Не знам за никакви попари, сега точно преминаваме на храни за възрастни, леко пасирани (8 мес.). Ако сухара е пшеничен би трябвало да се дава след 8-9-тия месец заради глутена, ако е овесен, оризов, незнам сигурно има, може да се дава и по- рано. Моето дете обаче още го дразнят малките бучки в храната, като свикне ще мислим за такива храни. Попарите са за големи деца, 6 мес. ми се вижда малко рано.
Виж целия пост
# 2
Ами точно това ме смути, нали повечето сухари са пшенични?И в консултацията  казаха попара на навършени 5 м и дугите майки като слушам всички дават попара със сухар?
Та каква полза да не купувам каши с глутен като съм и дала сухари?( иначе пасирам попарата и на нея много и хареса, няма бучки даже става и за шише).
Виж целия пост
# 3
Какво значи попара тогава ? Ако има сирене, значи не е за 5-6 м., а за над година, не знам кога се  яде сирене. Ако е без сирене, не е ли все едно каша или попара. Хем няма да пасираш ако е каша, нито ще има глутен?
И защо сухари а не хляб препоръчват? Да не сме партизани ? Laughing
Ще ида аз в дира да разгледам, какви са тези работи. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Разрови стари теми във форума за кърмене, има го обсъждано. Освен това има пак там пусната статия за алергията към глутена, т.нар. Цьолиакиа.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Jali1
Ами точно това ме смути, нали повечето сухари са пшенични?И в консултацията  казаха попара на навършени 5 м и дугите майки като слушам всички дават попара със сухар?
Та каква полза да не купувам каши с глутен като съм и дала сухари?( иначе пасирам попарата и на нея много и хареса, няма бучки даже става и за шише).



Ама попарата е след 6-я , не след 5-я месец
Виж целия пост
# 6
Ако ти е интересно, статия за глутена има и на този адрес:
karmene.greatnow.com/gluten.html
Основното е, 4е ако в семействот няма история на алергии, може да се дават храни, съдържащи глутен, след 6 месеца (навършени), но НЕ и като първа храна при късно захранване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия