Проблемите на "нормалното легло"

  • 1 265
  • 20
Добре, де....идва един момент, в който детето отива да спи на "нормално" легло. Обаче то не ляга да спи, ами се разхожда напред назад из стаята smile3511. Какво се прави тогава?

Значи моята пикла почти е на път да прескочи оградата на кошарата /преносима/ и понеже аз я оставях да си заспива сма, а ме е шубе, защото спалнята е на има няма 10см. и ако вземе, че падне така директно ще си центрира физиономията в ръба, че не ми се говори. Та отворихме и дупката /при краката има цип, при отварянето му си става, като миша дупчица, да може да влиза и излиза - да ама тя сега хич и не ще да влезе в туй легло, заспива на спалнята и после местя.

Обаче аз немога да приспивам дете, нито да го гоня с лъжица - за ядене и сън не насилвам, просто немога! Как ще карам някой да спи или да яде Shocked ми ако иска! Може да е налудничаво, но мен са ме "гонили" и за двете и немога да го прилагам, 'щото е гадно.


Ама как да накарам проклетото дете да си легне /моля, не ме бийте за израза/ - ако ще да спи, само да не шляпа босо насам натам newsm61
Виж целия пост
# 1
Ми...ти си казала-насилствено-абсурд-няма как да го накараш.Нека си шляпа,пък като се умори-да ляга където свари и готово.Аз така действам и ми е екстра.Имам няколко неща,за които не търпя  пазарене обаче , откакто ходи на ясла а аз на работа-лягането вечер.Доказах го.Но мойто е податливо на обработка-мрънне 2 пъти и си хване мечето и отиват да спят.Където иска да ляга-допряла съм леглото до спанлята, ако я заваря там и ми пречи-сръчквам я да си ходи на нейтото.
Виж целия пост
# 2
От няколко дни малкото ми дете прескача решетките на леглото  #Crazy мята се на спалнята и вършее по нея, докато му омръзне, после слиза и се домъква в хола  Shocked
Нямам идея как да го накарам да си стои в леглото  ooooh!
Преди да може да излиза си лягаше, повъртяваше се малко и си заспиваше сам, ама от както излиза го прави по 100 пъти вечер и не ще да ляга  smile3511
Ако отдалеча неговото легло от спалнята няма да може да слиза, а направо ще пада на пода  #Shocked
Ще следя темата с интерес  Peace
Виж целия пост
# 3
симона беше на 1г и 4 месеца, когато започна да спи на нормално легло сама в стаята (преди това спеше пак сама но в кошара с дупка, която аз затварях, когато си лягаше). Точно 1 седмица ставаше по 100 пъти и се разхождаше из стаята или идваше при нас, а аз като я чуех на бебефона, я вземах и без много приказки кротко я слагах пак да легне. не съм й се карала, не съм викала и не съм се ядосвала. само я оставях да спи по чорапки, за да не ходи съвсем боса, че настилката ни е студена. след това свикна и вече като не й се спи си сяда на леглото, приказва си, но после сама си заспива.

искам само да уточня, че и преди да започне да спи сама, никога не съм я преспивала, но затова пък влизам по 100 пъти в стаята, докато заспи. през 2 минути влизам, без приказки я слагам да легне, ако е права (или извън леглото), казвам й лека и излизам. от малка така заспива, сега и павел е така. не че децата го изискват, не ме викат, но аз все ги наглеждам докато заспят - шантава история! мисълта ми е, че когато симона започна да става от леглото, единственото което се промени, че я намирам из стаята, а не само права и тя е свикнала да ме вижда по няколко пъти преди да заспи и не се разсънва или озадачава от факта.

надявам се да не звучи много объркано!
според мен просто й трябва време да свикне и да се нарадва на новопридобитата свобода. УСПЕХ и търпение!
Виж целия пост
# 4
Ееее, поне не сме само ние лудите Crazy
Виж целия пост
# 5
Ееее, поне не сме само ние лудите Crazy

О, аз съм двукратно луда.
 Моите госпожици си спят в детската стая. Дени от 6 месечна, а Васи от самото начало.
Дени имаше навика да става и да идва до хола, за да дава бузки. Прекрати се с купуването на голямо легло, много беше горда.
При Васи няма такова нещо. Само си грабва възглавницата и отива при кака си "на гости". После я местя. Но напоследък сутрин ги сварвам гушнати на Дени на леглото. Май е време да допълним детското обзавеждане.
Но и аз като Стелт ходя по няколко пъти. Надничам през вратата, ако не са заспали ми махват, ако са заспали - още по-добре.
Виж целия пост
# 6
Добре, де....то не ляга да спи, ами се разхожда напред назад из стаята Какво се прави тогава?

Махнахме преградата на детското легло, когато Валентина беше на 1г.6м., оттогава може свободно да става и да се разхожда. ? беше вечерното приспиване - мисля си, че когато не желае да си ляга, просто още не й се спи и не се е уморила достатъчно. Оставяме я да си играе, понякога четем приказки за лека нощ или пускаме анимация. Когато наближи 10 часа, си имаме ритуал: мием зъбки, личице и обличаме пижамка - "време е за сън", казва Валя Wink; гушва си любимата плюшена играчка и .... ляга в нашата спалня Sunglasses.
Обикновено след като заспи я преместваме на нейното легло, хубавото е, че тя не се буди през нощта и кротко спи до сутринта.

Виж целия пост
# 7
И ние вече спим на нормално легло,става разхожда се после пак се връща.Слагам я да си легне с чорапи за да не се разхожда боса,а като заспи и ги свалям.Влизам от време на време да се скарам,че не е в леглото,но не се приспиваме. Grinning
Виж целия пост
# 8
На обяд задължително заспива у мама на спалнята  newsm11 закоето има вина бабата ,но по натам ще го премахнем този навик. CrazyОбаче вечер за лягането си знае качва се сама в леглото което има решетки и тя си ги прескача успешно вече без да пада Hugи си заспива .Не веднага но не слиза от леглото само от време на време се пробва да ме метне че и се пишка или е гладна но номера не минава вече  newsm48.
Виж целия пост
# 9
Ние нямаме проблем, Сави си ляга при нас на голямото легло докато и се приспи и като и се приспи сама си казва МАМО, КОШАЛКАТА и я пренасям там и си заспива. Проблем с влизането и излазането няма, защото е долепена до леглото и тя лесно прескача за влизане и излизане.
Виж целия пост
# 10
Таня спи на голямо легло от около 2 седмици. Отдавна си прескача кошарата, но само през деня, вечер явно я беше страх по тъмно да прави разни номера и не излизаше. Беше се научила и много хубаво си скачаше направо на крачета. но една нощ като ми цъфна в коридора и...хайде на голямото легло.
Още не съм и прибрала кошарата, понеже като я приспя и я долепя до леглото и че да не тупне долу. Приспиването верно стана много сложно - аз лягам при нея и така - говорим си, пеем докато заспи и аз се изнизвам. Вечер като се събуди сяда и плаче, не идва при нас.
Виж целия пост
# 11
Всички деца минават през този период, ако можете сменете леглото. Ние се борихме с това като всяка вечер четяхме книжка горе-долу еднакво дълго. След четенето го оставяхме да заспива сам, на всяко слизане мирно и кротко го връщахме обратно или пък ние си лагахме за кратко и после продължавахме със задачките.
Виж целия пост
# 12
Имам приятели, чиято дъщеря е на 4год., това дете не заспива преди полунощ, та отдавна са се отказали да я слагат в леглото Crazy, обикновено я намират сутрин, полегнала някъде. Все се надяват да е период, който да отмине Whistling
Виж целия пост
# 13
ако не пожелае/не се съгласи да го направи - няма начин
с момента, в който излезеш от стаята, брой я скочила на пода
Виж целия пост
# 14
от онзи паметен ден, когато се научи да прескача, се настани трайно и неотменно в нашето легло.... все някога ще се премести, нали?... Rolling Eyes Mr. Green

преди това заспиваше сама - лека нощ, целувки-милувки, надуп! и готово... Ееее, свърши тя...  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия