Атопичен дерматит??

  • 1 275
  • 10
Малката ми дъщеря има една раничка на свивката на крачето(зад коляното) Вече повече от 4 месеца.Ходихме на различни доктори и все различни мнения и мазила...ефект никакъв.Повечето казват,може би атопичен дерматит,но напоследък мисля,че това им е последната мода и за всичко това е диагнозата.Някой случвало ли му се е нещо подобно?Какво знаете за атопичният дерматит все пак?
Виж целия пост
# 1
Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.0

Атопичният дерматит обикновено се израства около 3 годишна възраст, на щерката сложиха същата диагноза. Ограничих й някои храни, за да разбера дали прави реакция към тях. Спряла съм хистамин-съдържащите като домати, спанак и банани - определено пъпчиците около нослето й се зачервяват от тях.

Главното, което може да се направи е да се овлажнява кожата и да се избягват потенциални алергени в храната, дрехите, козметиката и околната среда.

Иначе си е здраво, палаво и весело дете.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Мисълта ми беше, че аз лично се съмнявам в тази диагноза, все пак проблемно е само едно място, не съм забелязала да се блияе от храни, по-скоро от вода се влошава.За да е рематит не би ли трябвало да се разпростре и на други места? По скоро нещо като обрив или пеънца по кожата, а това е като подсечено...
Виж целия пост
# 3
Ами проявява се различно -  с лющене на кожата, голяма сухота, лишейчета, зачервявания, обриви, пъпчици.
Може да изглежда и като подсечено.

 Обикновено се локализира по бузките, около нослето, по челото, в сгъвките на ръцете и краката, по лактите, понякога по гръбчето.

Да, от вода се влошава.
Не е задължително да се влияе от храна.

Не е задължително да се разпространи. Но често се случва. При синчето на приятелка започна с лишейче на ръката още на 3-4 месеца, след 5 месеца вече се беше появила червенина и обриви по бузките и около устата. Но не е "правило" - ако е в лека форма и се избягват дразнители.
При дъщеря ми е само лека червенина по бузките, малки пъпчици по бузките и около нослето. Засилва се червенината при студ и мокрене, но общо взето не са силно изразени и ако не се вгледаш, не си личат.

Виж в линка, който ти посочих, има много обсъждания и коментари.

Диагнозата може да се постави най-точно от алерголог и дерматолог.
Виж целия пост
# 4
А ти с какво си пробвала да мажеш/лекуваш?
Виж целия пост
# 5
Аз ли? Принципно Атопичният дерматит не се лекува, а се третира кожата против сухота и зачервявания, понякога се приемат лекарства за намаляване на алергичните прояви и потискане освобождаването на хистамин.

При дъщеря ми ползвам само кремчето на д-р Тайс - мажа й лицето. Иначе е на частична диета - без агнешко, домати, кисело мляко, спанак, банани, броколи, яйца, краве сирене и кашкавал, прясно мляко изобщо не е опитвала.

Пера със Сано Максима, носи само помучни дрешки, къпя с глицеринов сапун и масло за баня на Чико или Линола Фет.
Виж целия пост
# 6
Аз мога да кажа че случих на специалист, който ми изписа подходящо лечение. Истината е че дори и да не се третира местото след известно време преминава, но за детето е много неприятно - страхотни сърбежи. Детето ми е на 5 години и от 4 години се поддържаме с подходяща козметика MENALIND ili MUSTELA. когато се активира мажа проблемните места с locoid lipocream. мисля, че това е лечението. Кожата стана невероятно нежна, няма обичайната сухота, а Menalind мирише прекрасно. 
Виж целия пост
# 7
free soul, много ти благодаря за линка и изчерпателния отговор, мисля все пак да посетим някой нов дерматолог, някакви препоръки към добър такъв?
Виж целия пост
# 8
това е неприятно и моето малко човече е с този диагноза, но след кото сменихме храната с лекарско предписанвие и проведохме лечение обривите изчзнаяха.Което значи, че диагнозата е вярна.все пак посетихме и доста лекари за да сравниме диагнозата+когато посетиш стециалист той ти дава пълна информациа и съвти
Виж целия пост
# 9
И ние сме така. На Омнео сме и никакви алергизиращи храни. Мазахме с линола фет и елоком /в комбинация/ и поизчезна.
Това не е нова мода сред педитата - просто децата наистина се раждат с алергии, защото средата е такава вече, не е като една време. На хората все не им се иска да повярват, че нещата са се променили към лошо във връзка с околната среда. Нашия алерголог ми показа снимки на дечица с атоп. дерм., на които не е обърнато внимание навреме по редица причини и гледките бяха просто страховити. Този дерматит е знак, че детето е предразположено към алергични реакции повече от нормалното. Ако се вземат мерки отсега, гаранцията да се премахнат някои от алергиите напълно е много голяма.
Така че, идете си на алерголог или дерматолог и не пренебрегвайте дребните сигнали на малкото организъмче никога.  bouquet
Виж целия пост
# 10
Алекса, искам да те питам за това как изглежда точно раничката, защото при нас е много странна, Прилича на подсечено, но не минава вече толкова време.И е само на крачето, никаде другаде няма нищо. А и всички доктори при които сме ходили казват различни мнения.Или ако ти си доволна от вашият дерматолог да ми дадеш кординати.Ще съм ти много благодарна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия