Супа с топено сирене

  • 2 545
  • 7
Супа с топено сирене

300гр. топено сирене ( не пушено)
3 картофа
3 моркова
3 чушки
1 гл. лук (по желание)
копър
пил. бульон(1кубче)

Морковите(рендосани), чушките и лукът(ситно нарязани) се  задушават. Доливате вода около 1.5 л. , прибавяте картофите(рендосани), копър, бульона и го оставяте да заври, след около 10 мин. на тих огън добавяте топеното сирене нарязано на 4-5 , като се разтопи сиренето оставяте 5 мин. да поври на тих огън и сте готови.

Супата става много приятна и детето feeding много я обича.Бон апети!  chef
Виж целия пост
# 1
Сигурно е вкусно.Дали ще стане с кашкавал?
Виж целия пост
# 2
Сигурно е вкусно.Дали ще стане с кашкавал?

Няма на4ин да не стане.
Виж целия пост
# 3
Топеното сирене има специфичен вкус и се разтапя в супата , кашкавала не знам дали ще се разтопи  newsm78 и вкуса ще  е друг.
Виж целия пост
# 4
Става и с кашкавал.
Виж целия пост
# 5
О, разтапя се идеално. Е, да, ще има по-интересен вкус с топеното сирене, но ако няма, става и с кашкавал, предполагам. Ето днес аз правих крем-супа от картофи, морков, броколи, лук ... Към края прибавих малко масло и мляко. Пасирах. Стори ми се малко реди4ко и ...постни4ко, така да се каже. настъргах му кашкавал. Стана идеално.
Виж целия пост
# 6
Аз съм правил нещо подобно и с кашкавал, и с топено сирене. Само дето чушки не слагах. Кашкавалът ми стана на фитили, да не говорим, че гадно полепна и по стените на купичките и по лъжиците. След това по време на ядене се лепи по зъбите, въобще гадно е. Може да съм уцелил неподходящ кашкавал, не знам.
Инак с топеното сиренце си става идеално !!!
Виж целия пост
# 7
Супата е върхът  newsm10 в крем супите
Правя я много често, но без лук и чушки....замествам  ги с домашно приготвена вегета, бульон също не слагам.
А защо да не е пушено сиренето? newsm78   аз точно с такова я правя супичката и става....
Щях да пропусна  Joy сервирам задължително с прясно опечени кротони   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия