Културният спам на Рийдърс Дайджест

  • 7 673
  • 117
Излизам аз днес за градината и по навик си мушвам пръста в пощенската кутия. Отварям. Освен дежурния лъскав спам и някоя и друга сметка, бре нещо ново.

Станах ей такваз  Shocked кат видях получателя
Получател: Живеещият на (следва адрес)

И така... Съвсем случайно разбирам, че моя адрес минал през някакви кръгове, на някаква си томбола, и сега нали разбирате в 3тия ме чакала награда от 60 000 лв  newsm78 Брех, па аз да не разбера.

Та важното е било да чакаме червения плик. И да действаме бързо. Да си проверяваме редовно пощенските кутии, демек да си пъхам пръста по често по дупките Simple Smile Той плика можел да доди всеки момент. Веднага, ама на момента, да го отворим, да прочетем внимателно всички материали от плика.

Говоря в множествено число щото не се знае кой е "живеещият на"  Joy

А ето и още
http://xdata.gateway.bg/htmls/read_news.htm?id=6888
Цитат
в. 24 часа: Фирма върти бизнес с лични данни
21 Юни 2005 12:00
     20 000 души са получили на домашните адреси лични писма, че имат шанс да участват в томбола с награда от 60 хил. лв., както и за 103 по-малки за 73 хил. лв. Това не е предизборната лотария, а кампания за утвърждаване на щатското издателство "Рийдърс дайджест" у нас. Фирма "Марксман" е дала адресите и имената на нищо неподозирашите щастливци. Проверка на "24 часа" в Комисията за защита на личните данни показа, че "Марксман" не е регистрирана като администратор. В указанията обаче се твърди, че тя е администратор на лични данни, без да ги прехвърля на издателството. Пише, че организирането на томболата е при " стриктно спазване на закона за защита на личните данни". "Марксман" не е искала разрешение да трансферира имена и адреси за нуждите на томболата на "Рийдърс дайджест". Комисията посъветва всички потърпевши да подадат жалби, за да образува проверка по случая. "Ние организираме кампанията за томболата на база на адреси и имена, които сме придобили при предишни кампании и промоции", обясниха от "Марксман". Фирмата декларира, че никога повече няма да ползва лични данни, ако гражданите заявят, че не желаят да участват. Те не ги предоставяли на издателството, а ги обработвали от негово име. "Такива томболи се правят във всички страни. Подготвяме влизането на "Рий-дърс дайджест" в Бълга- рия , казаха от издателството. За да участват във финала за големите награди, получилите писма трябва да попълнят изпратените им талони. Ако го сторят до 14 дни, имат допълнителни награди - книгата "Открийте чудесата на света". Те ще могат 10 дни да я разглеждат и ако я харесат, да я купят срещу 30 лв. Имат право обаче и да я върнат. Щастливците били избрани по произволен признак от случайна извадка. Домашните адреси взели от публични регистри
Виж целия пост
# 1
хаха може на всички Тани да са пратили щото и аз го получих  Wink
Виж целия пост
# 2
аз това преди близо година и половина го получих Crazy
Виж целия пост
# 3
Преди година не е било това, а нещо друго... Wink

АнМари, склонна съм да вярвам, че домашните адреси са взели от публични регистри. Рийдърс Дайджест е стабилна компания, която няма да си позволи да се издъни (особено със стъпването си на пазара). В това по принцип няма нищо незаконно, само се сети на Запад как им заливат всеки месец пощенските кутии с какво ли не... Теб какво те притеснява? Ако не искаш да получаваш информацията им, мисля, че най-лесно е да се откажеш (предполагам има формуляр за целта). Честно казано, кандидатствах за работа при тях (даже беше на път да стане работата, но си намерих друга междувременно Wink) и ми се видяха доста свестни. А колкото до това, че методът им е "спам" - спор няма, ама няма как да избегнем всички тези екстри на западното общество.
Виж целия пост
# 4
Линде зарадвах се на "живеещият на" Simple Smile И на хубавите 60 000 са зарадвах, стига да има кой да ми ги даде Simple Smile

Няма ник'и бланки за отказ.
Виж целия пост
# 5
Има телефон и адрес за отказ
 Hug
Виж целия пост
# 6
Линде зарадвах се на "живеещият на" Simple Smile И на хубавите 60 000 са зарадвах, стига да има кой да ми ги даде Simple Smile

Няма ник'и бланки за отказ.

Честно казано аз за 60-те хилки бих се пробвала. Ей така. Те не искат от теб да купиш продукта им, а само да им върнеш талона, за да се включиш в томболата. Wink Това ти го казва бивш служител на рекламна агенция организирала не една и две томболи и никога нищо не е било нагласено и от както работех на такова място видях, че в тия томболи няма никаква конспирация, печелят се от съвсем нормални хора и не са нагласени. Освен това законът май задължава да се теглят в присъствието на нотариус. Wink
Виж целия пост
# 7
Преди година не е било това, а нещо друго... Wink


марди гра, да ти кажа наистина времето напоследък ми е доста размито понятие. ама все си мисля, че бях бременна, като ми попадна това. и май (не съм съвсем сигурна) не го получих по пощата, ами беше в едно сп. тема. но определено такова нещо съм получавала. помня го, защото доста се чудех дали да си поръчам тази книга.
Виж целия пост
# 8
Я вземи да пробваш , може пък да ви излезе късмета    bouquet
Виж целия пост
# 9
Получих същото днес, и не само аз, но и всички съседи с които се видяхме. Thinking
Виж целия пост
# 10
И аз го получих. И аз се притесних. Ще ви кажа защо. Първо, изобщо няма вариант на отказ, няма телефон, само пощенска кутия, което за мене не е никакъв адрес. Второ, и друг път ми се е случвало да се получават такива зарибявки и всеки път съм се питала откъде аджеба ни имат адреса? В такива глупотевини не участваме никога, та версията, че имали адреса от по-рано изобщо не важи! Naughty
Ще ви дам един пример: сменихме жилището, като мъжът ми го домързя да си смени регистрацията и по лична карта се води на стария адрес. 1-2 месеца по-късно получаваме поредната зарибявка, адресирана лично до мъжа ми - трите имена съвпадат точно, само адресът е настоящия, а не официалния! Е, питам аз, от кой публичен регистър разбраха, че мъжът ми живее тук? Ще ви дам един жокер - няколко дена преди това мъжът ми даде настоящия си адрес в една БАНКА като адрес за контакти и на този етап това беше единственото официално място, където можеше да се направи връзката име-адрес. Даже в работата му не разполагат с тази информация! Ама върви доказвай, че някой от банката злоупотребява с лични данни. Мога да кажа коя е тя, ама съм сигурна, че няма да е единствената... #2gunfire
Виж целия пост
# 11
И аз получих същото писмо вчера,а за въпросната компания нищо не ми говори, нито с какво се занимава нито коя е....абе според мен това са пълни глупости. Naughty
Виж целия пост
# 12
Да и на нас са ни напускали такива писма. Даже пише "СТРОГО КОНФИДЕНЦИАЛНО".
Виж целия пост
# 13
В това по принцип няма нищо незаконно, само се сети на Запад как им заливат всеки месец пощенските кутии с какво ли не... Теб какво те притеснява? Ако не искаш да получаваш информацията им, мисля, че най-лесно е да се откажеш (предполагам има формуляр за целта).

Мен точно това ме притеснява - че ако стане като на Запад, докато не разпратиш 10 000 формуляра за отказ, няма да ти се изпразни пощенската кутия от СПАМ. Би трябвало да е обратното - първо те питат искаш ли да ти пращат и ако кажеш да, пращат. А не: ако не щеш, прати ни формуляр.

Ще ви дам един жокер - няколко дена преди това мъжът ми даде настоящия си адрес в една БАНКА като адрес за контакти и на този етап това беше единственото официално място, където можеше да се направи връзката име-адрес. Даже в работата му не разполагат с тази информация! Ама върви доказвай, че някой от банката злоупотребява с лични данни. Мога да кажа коя е тя, ама съм сигурна, че няма да е единствената... #2gunfire

Защо наистина не ни кажеш коя е банката? И на мен преди 1 година ме търсеха упорито от Алианц да ми предлагат застраховка живот. Аз лични данни на Алианц не съм давала Crossing Arms Но упорито отказаха да ме уведомят от къде ми имат личния телефон. Даже мацката имаше наглостта да ми заяви: "Ама госпожо, какъв ви е проблемът? Всички застрахователни агенти си имат база от телефони, с които работят" #2gunfire #2gunfire #2gunfire Демек - да не се притеснявам, ако ми звъннат още няколко души, вече съм влязла в регистрите им и няма излизане. Twisted Evil
Виж целия пост
# 14
И ние получихме това тази сутрин. Всички пощенски кутии имаха такова писмо(в моя вход масово са без вратички, от тези които са на дълбочина, като клетка и се вижда)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия