Задържане на вода

  • 23 000
  • 14
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Имам огромно желание за малък бебок, но имам от години проблем със задържането на вода - не изхвърлям течностите, които поемам. Правила съм си всички видове изследвания, освен ендокринни, но проблем няма... А аз изхвърлям водата само с диуретик, който някак мисе струва несъвместим с бременност и ме е страх да опитам... Моля ако някой може да помогне или  е имал подобен проблем, да пише....

 Hug
Виж целия пост
# 1
Постоянно ли задържаш вода или само в определени дни от цикъла? Ядеш ли много солено, пикантно или сладко?
Виж целия пост
# 2
не е нормално да задържаш течности и да ги изхвърляш само с диуретици? не мисля, че това е начинът да функционира нормално един организъм. как така не се търси причината? лекарите си знаят работата и е ясно какви болести водят до задържане на вода в организма....
бъбреците как са? сърцето?
Виж целия пост
# 3
Моето свекървище задържа вода и е от сърцето. Отивай незабавно на лекар. Вярвам, че има начин да се оправят тези неща с подходящи лекарства.
Виж целия пост
# 4
Моето свекървище задържа вода и е от сърцето. Отивай незабавно на лекар. Вярвам, че има начин да се оправят тези неща с подходящи лекарства.
А как разбирате че задържа вода?
Виж целия пост
# 5
Подуват и се краката, лицето и пие някакви хапчета за отводняване.
Когато ги пие горе долу няма проблеми с кръвното, но в противен случай е зле.
Виж целия пост
# 6
Oh, znam che ne e normalno...Hodih na lekari, izsledvaha mi vsichki hormoni, gledaha mi bubrecite, pravili sa mi vsiakakvi gadosti dori urodinamichno izsledvane i kazvat, che nishto mi niama. I niama diagnoza i niama lechenie. Poslednia nefrolog mi kaza da pikaia v kofichka za da si meria kolko izhvurliam ?!? moderna diagnostika
Vodia kraino zdravosloven nachin na jivot ot godini, razbiraite fitnes redovno, s tichane, napulno zdravoslovno menu, mnooogo riadko sladko, soleno napulno izbiagvam i tn. Kruvnoto mi e leko nisichko, no mi gledaha surceto i kazaha, che niamam griji.
vuobshte angelche otvsiakade. obache si se poduvam povsemestno, demek cialata. Prosto ne izhvrliam technostite, koito priemam, a iskam da mi e vsichko ok i da imam bebe.... podoziram che e niakakuv problem na metabolisma, no veche se umorih i sum dosta otchaiana....
Виж целия пост
# 7
Лошо е когато не може да се намери конкретната причина.
Но след като има проблем - то има и причина.
Майка ми също имаше проблеми и никой не можеше да определи причината, в след няколко смяни на доктори вече 1 година е на успешно лечение.
Моя съвет е да не се отчайваш и да не се предаваш.
Повтори изследванията при частни лекари в частни клиники.
В здравния форум има бели списъци на лекари там можеш да се насочиш за добри специалисти.
Не се отказвай и не губи надежда!
Успех Hug
Виж целия пост
# 8
А пиеш ли достатъчно вода? Чела съм, че водата е естесвен диуретик и щом казваш, че не ядеш сладко, солено и т.н., трябва кокото повече пиеш, толкова повече вода да изхвърляш. Ако не пиеш достатъчно вода, в организмът се включват компесаторни механизми и съответно почваш да я задържаш.
Стискам ти палци, скоро да се справиш с проблема
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за подкрепата Simple Smile
Пия си доста и то даже повече от нормалното (съдейки по мъжа ми...)

Ще проверя здравния форум и отивам да се боря пак, като имам резултати веднага ще споделя Simple Smile)
Виж целия пост
# 10
виж какво, модерно или старомодно, но ЕДИНСТВЕНИЯТ начин да се разбере дали НАИСТИНА не изхвърляш водата, която поемаш (както ти твърдиш) е точно този - 24 часа пикаеш в буркан (кофа, шише, какъвто съд намериш за добре), след което количеството се измерва и анализира за разни вещества. това се нарича изследване на диуреза и е много важен метод, излишно и глупаво е да се присмиваш. как иначе си представяш някой да проследи колко течност си отделила, интересно?
през тия 24 часа трябва да записваш и колко течност поемаш, като се има предвид, че във всичко, което слагаш в уста, има вода. може би не знаеш, но дори и в сухия хляб има 60% вода.
правилото при това изследване е такова - общо взето, трябва да си изпикала толкова, колкото си поела за тия 24 часа. ако си поела 2 литра, а си изпикала 0.5 литра - тогава се говори за задържане на течности.
като не си направила това изследване - как така си наясно, че са ти наред бъбреците?
Виж целия пост
# 11
Да,така си е това с кофичката.
Гадно,но е истина.Лежала съм в болница в отделение за бъбречноболни,и всички го правехме.
И аз смятам,че вероятността проблема да е от сърце или бъбреци е голяма.За съжаление.Дано по-скоро да се разбере къде е проблема.
Както са ти написали момичетата,май трябва да потърсиш по-добри лекари.
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 12
Да Jam наистина не трябва да се присмивам, при положение, че явно не съм запозната.
Обаче аз отивам там със сто изследвания и ултразвук и какво ли не и конкретното ми оплакване е, че пия над два литра само вода (без да броя другите течности и храни) и ходя по малка нужда 2 пъти дневно (!) наистина, при които изхвърлям не повече от 400 мл. Притова положение, трябва ли да меря, стана ми странно...
Виж целия пост
# 13
Да Jam наистина не трябва да се присмивам, при положение, че явно не съм запозната.
Обаче аз отивам там със сто изследвания и ултразвук и какво ли не и конкретното ми оплакване е, че пия над два литра само вода (без да броя другите течности и храни) и ходя по малка нужда 2 пъти дневно (!) наистина, при които изхвърлям не повече от 400 мл. Притова положение, трябва ли да меря, стана ми странно...

ами трябва да мериш, няма начин иначе да се докаже количествено дали наистина се касае за задържане. преценката ти колко изхвърляш е само субективна, на око. ултразвук в случая не помага. съвсем сериозно ти го казвам, сестра ми е бъбречно болна от години и това със 24-часовото събиране на урина е правено многократно, последния път го прави и във френска болница преди няколко месеца.
а отоци имаш ли? по краката, по ръцете, по лицето? нали знаеш как се гледа за отоци?
Виж целия пост
# 14
Значи ще се меря и ще се върна при този лекар. Благодаря ти, дано да не е това и дано да могат да го диагностицират, че искам бебета Simple Smile)))
Като не взема диуретик, се подувам цялата. Натова му казвам че имам отоци, но го мерясамо като се натисна по крака, колко време стои бяло след това, незнам дали е правилно...
Просто ставам огромно чудо, това е... крака, ръце, клепачи, всичко равномерно ми се подува.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия