Детските градини

  • 1 372
  • 21
Как мислите дали детските градини са дабра школа за децата ни или пък ги правят подтиснати и нещастни?!Моля ви мами споделете опит или мнения! благодаря ви! newsm12 newsm12 newsm12
Виж целия пост
# 1
раздела малко е грешен.
Дияна е 2ра група, не е подтисната, а за нещастна и дума не може да става?

Какъв е точно проблема?
Виж целия пост
# 2
Да обърках малко раздела! Няма проблем просто исках да "чуя" няколко мвения! Радвам че вие сте щастливи,а боледуването ?! С него как сте?! newsm53
Виж целия пост
# 3
Синът ми ходи с огромно желание на ясла,обича контакта с децата,научил е много неща,но ,относно болестите......... ThinkingОбщо взето 3 дни на ясла,минимум 2 седмици в къщи.Дано нямате подобни проблеми и свикнете бързо! newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти Мария, дано наистина да не боледуваме толкова! Иначе още чакаме ред в градината така да се каже. Септември живот и здраве ще тръгнем! newsm03
Виж целия пост
# 5

 И моя син септември ще тръгва на ясла.И мен естествено ме терзаят същите неща, но като дойде момента, ще се ориентирам какво да правя според ситуацията. Ако боледува много, ще го спра, ако му понася добре, ще ходи. Иначе Габ е много контактен и едва ли комуникацията с толкова много деца ще му се отрази зле.  Grinning
Виж целия пост
# 6
Ходенето на ясла и градина според мен е задължително за всяко дете. Там е тяхната естествена среда за развитие.
Големият ми син го изпратих на ясла на 2г и1 м. Неприятният момент идва от боледуванията. За първите 7 месеца е боледунал 5 пъти и сме стигали до антибиотик, защото се почва хрема, от там кашлица, от там температура и накрая - бронхитче.
Често съм си мислила, да го спирам от ясла, но като се задържи известно време здрав и аз го пускам, защото имам още еднонце - на 1г и 4м и ми е много трудно с двамата. През последните 3 месеца на два пъти е имал хрема, спирам го от ясла, може да се случи дори и да покашля малко, но не прави температури и за 3-4 дни се оправя. Мисля, че вече е на път да направи "градинарски имунитет" и дано скоро да се случи да запишем цял месец  без прекъсване на ясла.
Друг съществен момент е да се проучи предварително групата, в която ще ходи детенце. За групата, в която е моя син мога да  изкажа само суперлативи. Не съм имала опасения, че могат да се държат зле със сина ми или с някое от другите деца. Единтвените ми опасения са били заради болестите, но надявам се, че сме на път да ги разредим като честота.
Това е от мен Wink
Виж целия пост
# 7
Аз съм с 2 ръце ЗА градината. Дъщеря ми е много щастлива, много горда, когато я похвалят за нещо, напрекъснато учи нови неща. Да не говорим, че от там се начи на повече самостятелност - сама се облича и съблича. В яслата пък й махнаха памперса при следобедния сън.Това са само част от нещата, но като цяло е доволна , има си приятели и ходи с голямо желание.
Виж целия пост
# 8
  Детските градини са естествената среда за децат. Нормално е децата в началото да се поразболявят докато си изградят имунитет.  Въпроса е че като ги усетите че се поразболяват започнете с витаминчета или хомепатични лекарства а не да се прибягва до антибиотика, защото така организма не може да си изгради имунитета.
Виж целия пост
# 9
И двете ми деца ходят с огромно желание-едното на градина,другото на ясла.А за болестите си е до дете,голямата почти не ни е боледувала/пу-пу /,а малкото е много болнаво.Ходи една седмица,после две почива,но да ти кажа честно голяма вина за това имат някои не толкова съвестни родители.Преди няколко седмици водя Борянка в яслата и през няколко гардеробчета от нас една мама си преоблича детето,ама то точи едни зелени сополи и кашля.Не изтраях и и казах,че детето е болно и не е редно да го води на градина,тя ми отговори,че не бил заразен само леко е настинал!!!! #Cussing out newsm78
    После сетрата ми обясни,че тя се опитвала да ги върне,но те веднага отивали до личния си лекар и вземали бележка,че детето е здраво.С тази бележка вече били длъжни да го приемат! newsm78Та ето заради такива хора боледуват децата ни.
Виж целия пост
# 10
Вчера говорих с едната ми приятелка-кръстница съм на детето й. Та-моят кръщелник ходи на градина от септември. Той е палаво и много весело дете-когато е в къщи и със семейството си. Но с градината още не може да свикне. По цял ден седял на столче, не искал да играе с никого, не говорел, плачел всеки ден. Тя не е престанала да се надява, че ще свикне в градината и държи да ходи, защото иска детето й да контактува с деца. Но засега градината по-скоро го потиска, отколкото му дава положителни емоции.
Много се надявам на есен, когато Иво тръгне на детска градина, нещата при него да се развият по-добре.
Виж целия пост
# 11
Как мислите дали детските градини са дабра школа за децата ни или пък ги правят подтиснати и нещастни?!Моля ви мами споделете опит или мнения! благодаря ви! newsm12 newsm12 newsm12
Иди , ако искаш, в темата "За душите на нашите деца...."Там съм споделила мислите на един 50годишен мъж , който за рожденият си ден си пожелал отново детството в ДГ, защото най-важните уроци са именно там-в пасъчника на детската площадка, в детската група!
Виж целия пост
# 12
Иди , ако искаш, в темата "За душите на нашите деца...."Там съм споделила мислите на един 50годишен мъж , който за рожденият си ден си пожелал отново детството в ДГ, защото най-важните уроци са именно там-в пасъчника на детската площадка, в детската група!
Цитат

Детската градина е мястото където децата се "научават" да живеят в колектив.Придобитите  тук  навици остават за цял живот.Някои деца свикват лесно с промяната,други по-трудно ,а някои никога.Част от децата са коренно различни у дома и в градината и компенсират натрупаната у тях енергия.
От учителките в групата зависи как ще се чувства и колко бързо ще се приобщи към порядките в колектива детето .
Виж целия пост
# 13
Да, много зависи от учителките.

Дияна вече е втора група. Но прехода от яслата към градината е беше тежък първите няколко дена - плака. А смени само учитлките и стаята. Децата бяха същите.
1вият ден учителката я гушка, а на нас ни каза "вие не ми трябвате, тръгвайте си" Simple Smile Не, че и аз не си поплаках с Дияна.

Сега да видите какво става. И събота и неделя сутрин пита "няма ли да ме водиш на градина?" Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Както АнМари е написала и аз мисля, че си зависи от учителките.

Моята съседка си отписа детето от детската градина, защото така и не свикна там..сега е в една друга и е супер щастливо.

Детето е на 4г, не е малко и може да си казва всичко, явно нещо не му е харесвало там, въпреки, че всички деца са от околните блокове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия