Това дали е проява на агресия?

  • 1 104
  • 19
Вики е малка още и според мен още не е много на ясно кое какво е, но забелязвам, че когато си играем, най-много се радва когато ме удря с дистанционното по главата Mr. Green или както съм легнала идва и ми дърпа косата. Просто се насира от кеф. Не знам как да си го обясня - как може точно на това да се радва толкова много. Също така оби4а да се заиграва с обеците ми, и когато си обърна главата на другата страна, яростно ми обръща главата пак към нея. Казвам и НЕ, но тя се смее, а ако повиша тон, още пове4е се смее, изобщо не схваща че и се карам. Предполагам, че е малка още, но не знам как трябва да реагирам в такива моменти. Това дали е нормално поведение, има ли място за притеснения newsm78 Как и кога трябва да почна да я уча на думичката Не Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Май е нормално.
И двете ми племенничета бяха терористи на тази възраст, направо ме поръбкваха...ядях бой на почивки, а да ми дърпат косата беше любимо занимание  #Cussing out Сега са кротички Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Ами моето инатливо магаре е май същото. Това да ме скубе и дращи просто за нищо си го нямаме  newsm66. Но си мисля, че едва ли е проява точно на агресия. По- скоро си изпробват сетивата и уменията според мен.
А за думичката НЕ никак не е рано. Силия вече се усеща и прави разликата, когато й се карам и казвам категорично НЕ  smile3554. И все по- често спира да прави това, което забранявам. Но само, когато я е отпуснал инатът  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
и малкия е така Laughing като не му обръщам внимание най-весело е да дойде и да ме удари по лицето. казвам му не, но той не може да разбере. опитай да му отвърнеш със същото в по-лека форма разбира се . така ще усети, 4е не е приятно. при мен действа Peace
Виж целия пост
# 4
И при нас е същото ,както си играе с мен или с баща си изведнъж или замахва да удари или гледа да ощипе силно , ако ипопадне някоя кукла с нея удри доста силно ,а как дере .............като коте.Дано по-бързо мине тази възраст ,че не се издърйа лесно.
Виж целия пост
# 5
Според мен на тази възраст все още не могат да преценят като правят нещо дали е болезнено или не.А може и да си изразяват обичта LaughingКогато малката прави такива неща и думата НЕ и обясненията ,че ме боли не помагат,ставам и се отдалечавам от нея.Обикновено спира и идва да ме гушне.
Виж целия пост
# 6
Обясни й, че те боли, тя не съзнава, че удряйки и скубейки причинява болка. Направи разплакана физиономия и на нея ще и стане жал, че те е заболяло. Peace
Виж целия пост
# 7
И малкия правеше така на тази възраст.Всъщност съвсем наскоро го отучих "с неговите камъни по неговата глава" Mr. Green
Той удря и аз удрям, той скуби и аз скубя и т.н.(лекичко си го връщам естествено)
Вие сте малки и надали тази тактика ще проработи, пробвай с обяснения Thinking
На 2 и 4 месеца сме
Виж целия пост
# 8
не е агресия, нормално поведение
децата на тази възраст все още нямат представа, че останалите също са хора и ги боли и имат чувства Simple Smile
затова експериментират - както си хвърлят играчките на земята, за да видят какво ще стане, по същата логика удрят, дърпат, хапят, за да видят реакцията
опитай се да покажеш, че те боли
Виж целия пост
# 9
Нормално е засега , ако обаче дълго се проточи във времето , ще се  ooooh!
Поли като ми посяга , аз я поглеждах в очите и казвах :
"Не бий мама , мама о-о-о , гали мама " и й слагах ръката на главата ми да я гали , веднага превключва на любвеобилната вълна .
Виж целия пост
# 10
Не,не е агресия.Най-вероятно е период,който при моето диване започна горе-долу по същото време,а напоследък като че ли леко позатихна (но в никакъв случай не е преминал напълно Confused ).
Виж целия пост
# 11
Аз го приемам като израз на любов  Grinning
Сами харе, драска, щипе, плюнчи се, направо е като малко коте  Laughing
Виж целия пост
# 12
Според мен е нормално. Тя не съзнава, че те боли. А много им харесва да гледат как някой налага друг по главата, как човек се подхлъзва и пада и други подобни дебелашки смешки.
А моето дете само да чуе, да види или да покажат по телевизията, че накой плаче  - почва да се киска неистово Shocked
Виж целия пост
# 13
Извинявам се за отклонението, но да питам и аз. Много ме притеснява, че малкото се удря с ръце по главата и си пее в същото време. Направо ме побърква и се притеснявам да не прави така и като порасне. Понякога толкова се концентрира в това си занимание, че като я викам не ми обръща внимание. Опитвам се да и привлека вниманието и да се заиграем, но не винаги се получава. Какъв съвет ще ми дадете?
Виж целия пост
# 14
джуджанка, Самуил също го правеше по едно време, но от отмина.

Сега понякога, като се облегне на някоя стена, запо4ва леко да си удря главата в нея. Педиатъра ми каза да не се притеснявам за това и просто да го местя и да чакам и този период да отмине.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия