А случайно някой да знае рецепта за шоколадова торта???

  • 9 284
  • 21
Май много теми с питанки напусках,ама ми се ще някой ако знае рецепта с добър шоколадов блат да сподели.Утре мъжо има рожден ден и съм решила да правя една торта -да я украся така,обаче на моята торта блатовете са бели,а на мен ми се ще шоколадови блатове.Моля помагайта!!! Wink
Виж целия пост
# 1
Пак аз, дано не ставам досадна Simple Smile

Щом имаш изпитана рецепта, просто пибави към нея 2 с.л какао и блатовете ще станат шоколадови. Може да пробваш и да настъpгаш шоколад в сместа преди печене(но това не съм го опитвала, а само съм виждала).

Иначе малко по-долу има рецепта за шоколадова торта и с блатовете, така че, можеш да погледнеш и там!
Виж целия пост
# 2
Пак благодаря!!!
ТАм тортата е страхотна,но доста сложна.Все пак аз се чудя дали там сместа за блата не може да се изпече на няколко пъти и да стана примерно 2 или 4 блата?? newsm78
Виж целия пост
# 3
С майка ми правим нещо като домашна "Гараш". В сместа за белите блатове добавяме 2 супени лъжици какао и смлени орехи. Печем винаги 2 блата. Между тях слагаме разтопен на водна баня течен шоколад (около 300-400 грама), а отгоре е с шоколадова глазура. Сиропирането на блатовете е със смес по желание, обикновено кафевите ги сиропираме със лек захарен сироп.
Виж целия пост
# 4
Торта "Трюфел"
Виж целия пост
# 5
Ауу, marabu, тази прелест ще бъде направена в най-скоро време!
Благодаря за рецептата, усещам, че и тази ще е "моята" торта.
  bouquet
Виж целия пост
# 6
бързам да ти пусна шоколадовата торта на Спаска!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21165.0

marabu, предизвикваш моите готварски способности....що ми трябваше да ти отварям линка пред мъжо и детето...
Аз не разбрах правила ли си тази торта?Доколко е трудоемка и колко време отнема?
Виж целия пост
# 7

Разби ми сърцето с тази торта...никога ням ада мога да я направя такава. А изглежда великолепно! Сигурно е много вкусна  smile3521 newsm03
Виж целия пост
# 8
@Diviana Благодаря !! Не обичам туткави неща.. или тип готвене и приготвяне два дена, но тази торта заслужава  Simple Smile

@blekuta Да аз я правих, в блога е резултата от правенето(снимката),  но рецептата е на Мишел .. виж и само блога и дори такиви като мен да не обчат сладко или торти почват да припадат
My Cool Desserts..
Тортата си играчка ...но не мисля да е трудоемка.. май най-важното са блатовете.. крема и трюфелите са лесни .. имам едно бонбони Трюфел ще ги сложа  в блога - направи ги многоооо да вкусни и са като купени  Wink

@Марчето това беше първата ми торта  в живота  Sunglasses така че щом аз с мойте две леви успях и ти ще успееш  Wink
Виж целия пост
# 9
marabu, мерси!
Принтирах си рецептата и снимката също и като ми дойде музата...ще творя   bouquet
Виж целия пост
# 10
Death by Chocolate е винаги удачен избор за шоколадова торта
Виж целия пост
# 11
Аз правя един много лесен шоколадов сладкиш.
 Става много вкусен.

 125 гр черен шоколад
 80 гр масло
15 гр царевично брашно( аз слагам обикновено)
4 яйца
100 гр захар

Жълтъците се разбиват със захарта, после се прибавя и брашното. Разтопява се шоколада с маслото на водна баня и се прибавят към другата смес. Разбиват се жълтъците на сняг и се прибавят.
Дозата е за малка кръгла тавичка, около 25 см в диаметър. Добре е да се сложи на дъното готварска хартия, за да не залепне.
Аз я заливам отгоре с 1 разтопен на водна баня шоколад.
Щях да забравя  Embarassed
Пече се 30 минути на 180 градуса.

Ето и снимка Simple Smile
http://svila.multiply.com/photos/photo/2/3.jpg
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви момичета.Вчера мина рождения ден на мъжо-сътворих му една импровизация-от тук,от там по нещо и в крайна сметка това се получи:
тортата
Вътре е с какаови блатове.Беше много вкусна-изядохме си я.
Иначе копнах двете страхотни рецепти за шоколадови торти.Благодаря-ще се възползвам Hug
Виж целия пост
# 13

@blekuta Да аз я правих, в блога е резултата от правенето(снимката),  но рецептата е на Мишел .. виж и само блога и дори такиви като мен да не обчат сладко или торти почват да припадат
My Cool Desserts..
Тортата си играчка ...но не мисля да е трудоемка.. май най-важното са блатовете.. крема и трюфелите са лесни .. имам едно бонбони Трюфел ще ги сложа  в блога - направи ги многоооо да вкусни и са като купени  Wink


marabu,разгледах и останалите ти творения в блог. Моите искрени аплодисменти!!
Възхитена съм и от аранжировката и снимките! Ти ли си ги правила и тях??
Виж целия пост
# 14
Лиде, харесва ми украсата на тортата!
Мноо поздрави на мъж ти! Сърцаааааааа червениии!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия