Пристъпи на задух

  • 3 161
  • 6
Здравейте на всички в този така полезен форум. Моля ви да ми кажете дали сте имали подобен проблем. Аз съм в 17г.с. и от няколко седмици имам ужасни пристъпи на задух, като в последните дни са на около 20-30 минути. Много се тревожа и не зная какво да правя. Случвало ли ви се е подобно нещо в този все пак ранен период на бременността?
Виж целия пост
# 1
Задух или просто задъхване след рязко ставане или продължително ходене????
Виж целия пост
# 2
Съветвам те да посетиш лекар веднага ! Ако са както ги описваш - ужасни пристъпи на задух, може да имаш проблеми със сърцето! Досега имала ли си проблеми с астма или нещо такова?

Нормално е да се задъхваш и изморяваш по-лесно, но ако е чак толкова сериозно, отивай по-добре!
Виж целия пост
# 3
Не съм имала проблеми със сърцето, а и си направих подробно изследване, което показа, че всичко е в норма. Пристъпите траят около 2-3 минути, появяват се без причина /даже когато си лежа и почивам/. А усещането е като при сърцебиене, но в областта на слънчевия сплит. Чудя се дали е възможно да са на нервна почва...
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Desitka
Не съм имала проблеми със сърцето, а и си направих подробно изследване, което показа, че всичко е в норма. Пристъпите траят около 2-3 минути, появяват се без причина /даже когато си лежа и почивам/. А усещането е като при сърцебиене, но в областта на слънчевия сплит. Чудя се дали е възможно да са на нервна почва...

Да не би да лежиш по гръб, на този срок вече трябва да се избягва, защото се затиска Вена Кава (май така се казваше), от което на теб и на бебо ви става лошо.
Виж целия пост
# 5
Да, може да са на нервна почва. Може и ако ти е по-голям коремът да притиска диафрагмата и да не можеш да си поемеш хубаво въздух. Но каквото и да е се консултирай с гинеколога си - по-добре профилактично, отколкото да чакаш. Така дори и да няма нищо страшно, поне няма да се притесняваш  Simple Smile .
Виж целия пост
# 6
Desitka, когато имам пристъп на киселини в стомаха, което се изразява в парене или направо "изгаряне" в областта на слънчевия сплит, интуитивно започвам да вдишвам и издишвам дълбоко, точно като при задух. И киселините не след дълго отминават. Много се надявам да е това при теб, но задължително иди на лекар.
Успех Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия