до младоженките в щатите- за булчинските рокли

  • 925
  • 9
Здравеите момичета, живеещи в щатите.
Аз живея и работя в калифорния, и имам въпрос към тези от вас, които са минали под венчилото тук.
Какви са процедурите по подписването на брака,и какви са необходимите документи?
Имате ли някакви предложения  за добри магазини за булченски роки ?
Виж целия пост
# 1
Първо за документите- зависи къде и как ще се омъжваш.
Ако ще правиш сватба в църква или другаде със свещеник или нотариус, ти трябва marriage certificate, kойто той ще е нужно да подпише след церемонията. Обикновено се взима поне седмица две преди сватбата от City Hall. Като отидеш, доколкото помня ти трябват щатското ти ID и SS#. Ще получиш въпросния marriage certificate и ако няма да правиш сватба както написах горе, а само тържество, тогава те ще ви оженят направо на място и сертификатът ти става валиден почти веднага. Ако не, след като попът или нотариусът ви венчае и подпише сертификата, той трябва да се изпрати пак в City Hall-а, за да се признае официално брака.

За рокля- сигурно има доста магазини, там където си, за съжаление не ти знам района.
Популярна верига из цяла Америка е David's Bridal.

Може да провериш за локални bridal shops в тези страници:
www.theknot.com
www.modernbride.com
И в двете има много информация по райони, а също и местни чат бордове, където може да общуваш с много други булки от твоя район и да получиш ценна информация.

Честито!  bouquet

Виж целия пост
# 2
Ние направихме 2 свадби.
Едната в САЩ и другата в БГ - и двете бяха прекрасни и ми отнеха минимално време за плануване - всичко уредих по Интернет.

В САЩ ние избрахме да се венчаем в Лас Вегас - все пак това е място номер 1 в света за тази цел - хора от целия свят ходят там да го правят и има в изобилие неща да задоволят всеки вкус Simple Smile

Ние си избрахме www.littlechapel.com. Свадбата се излъчва на живо по Интернет ако искаш да те гледат роднини и приятели извън Вегас.
Купих пакет с разходка с хеликоптер над Хувър Дам и Великия Каньон - там имахме обяд, шампанско и се запознахме с прекрасни хора, които дори дойдоха да ни честитят вечерта като се женихме Simple Smile
След церемонията и разходката с лимо из града имахме вечеря в ресторанта на кулата в Стратосфер хотела - казва се "На върха на света" и всичко там беше прекрасно. Спахме в Белажо с изглед към фонтаните.

Разказвам ти всичко това, защото ако (дори с мъжа ми си мислим) да го повторим - ще направим всичко точно както беше 1вия път. Противно на традицията тук ние не планувахме с месеци и години, а няколко часа пред компютъра и купихме всичко това онлайн Simple Smile

Като пристигнахме в Вегас отидохме в съвета през ноща в 3ам и там работеше (24 часа е отворено) отдела за даване на marriage certificate- трябва ти само шофьорска книжка. Имаше много други чужденци по това време които също само показваха документ с имената си и имаха marriage certificate на секундата. За разлика от бюрокрацията в БГ това е всичко което ти трябва в Вегас да сключиш брак Simple Smile

За роклята и аз бих ти препоръчала David's Bridal - има ги навсякаде и редовно правят разпродажба за $99 пускат прекрасни рокли които преди са били над $1000 ...

Късмет и да се похвалиш като мине радостното събитие Simple Smile
Виж целия пост
# 3
БЛАГОДАРЯ  ЗА СЪВЕТИТЕ .
ДНЕС РАЗГЛЕДАХ УЕБСАИТА НА ДЕИВИД БРАИДАЛ И СЪМ ОЧАРОВАНА ИМАТ ПРАКРАСНИ МОДЕЛИ, НАДЯВАМ СЕ ЧЕ МАГАЗИНИТЕ ИМ СА СЪЩО ДОБРЕ ЗАРЕДЕНИ.
Виж целия пост
# 4
И аз съм минала по пътя на Вегас Wink в църквата на Бон Джови!  Heart Eyes
наистина е много евтино и хубаво (романтично) да се жениш във Вегас.
Същото щях да кажа и за Дейвид Брайдъл! Много ми харесват роклите там (особено ако не се желане нещо супер натруфено, а по-непритенциозно). Също така има разкошни рокли втора употреба или в ЕБЕЙ (но там риска да не ти стане е по-голям Simple Smile ).

Не мисля, че във всички щати се изисква Социален номер (може да си чужденец и да го нямаш), но се иска паспорт или АйДи (книжка).

В Ню Йорк се вади marriage certificate за най-много един час (с опашка), трябва да сте двамата (с документ за самоличност) и е супер евтино, май някъде към 10$.
ЗНАМ, че в някои щати ИЗИСКВАТ документ за развод, ако си бил женен преди това.

На другия ден (24 часа след това) с този marriage certificate се отива в гражданското (City Hall-а на града) и се подписва ИЛИ се прави церемония в предварително уговорен ден, час, в църква или където и да е, но човека, който венчае трябва да е ЛИЦЕНЗИРАН, иначе брака ще се сметне за невалиден!
Виж целия пост
# 5
Здравей и честито!

Всичко са ти казали за сертификатите, аз само ще се включа с малко по-нестандартна идея за булчинска рокля - моята я купих от JCrew :

http://www.jcrew.com/ms/weddingshop/wedding.jhtml?id1=cat101503

Отскоро ги предлагат - и както виждаш има и много скъпи, но и по-евтините са със супер качество.

Много късмет!
Виж целия пост
# 6
в църквата на Бон Джови!  Heart Eyes
За Graceland Chapel ли става дума? Heart Eyes Има ли снимки от сватбата му там, нещо, каквото и да е по повода, кажи ми, моля те,  Praynig защото ще ходим и не мога да пропусна подобно нещо?  Flutter Мерси! Hug
Иначе към ANAID - роклята ми беше от David's Bridal, хич не беше евтина, но си струваше парите от А до Я. Обслужването им е на ниво и съм много, много доволна от тях.
Виж целия пост
# 7
в църквата на Бон Джови!  Heart Eyes
За Graceland Chapel ли става дума? Heart Eyes Има ли снимки от сватбата му там, нещо, каквото и да е по повода, кажи ми, моля те,  Praynig защото ще ходим и не мога да пропусна подобно нещо?  Flutter Мерси! Hug
Иначе към ANAID - роклята ми беше от David's Bridal, хич не беше евтина, но си струваше парите от А до Я. Обслужването им е на ниво и съм много, много доволна от тях.

http://www.gracelandchapel.com/
Ужасно близо е до Стратосфер Тауър на Стрип Стреета мисля, че се падаше. Много са евтини пакетите Wink за сватба. На уебсайта има и chapel video tour Simple Smile
http://www.gracelandchapel.com/html/video.html
Църквата е много малка и на нищо не прилича на "истинска" църква, такива каквито са у нас, хехе.
Виж целия пост
# 8

Благодаря ти, този сайт и видео тур ги разглеждах по-рано, но исках да знам от очевидец дали вътре има някакви такива "реликви" от тяхната сватба, че съм болен фен на човека Джови.... Crazy Точно на стрипа ще сме, или в МГМ, или във Венецианския. Той и Стратосфер е там на линията. Както и да е, да не оплесквам повече темата на момичето. Благодаря ти много!
Виж целия пост
# 9
За роклите хвърли едно око на тези:
http://www.demetriosbride.com/
Имат страхотни модели,дизаинера е грък,не са от най-евтините.Аз моята рокля си я харесах от там,отидох пробвах я видях как ми стои модела и после с няколко снимчици директно в БГ там ми я направиха е небеше с 100% същата но се доближаваше доста до оригинала  Simple Smile а и ми струваше 300лв при положение че оригинала беше 3 000$ не е зле:)
Късмет
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия