Много кратък цикъл

  • 2 981
  • 14
Момичета, малко съм притеснена от цикълът ми напоследък. Значи - след раждането на моята бебка 7 месеца нямах М (кърмих през този период) и от тогава цикълът ми се скъси драстично на 24-26 дни  #Crazy, като допреди раждането беше твърдо на 32. С половинката обмисляме пак да отпочнем бебеправенето, но вече нямам никаква идея, кога се пада овулацията. Преди беше около 16-17 ден, ама сега  newsm78. Как бих могла да се ориентирам? Чувала съм за тестовете за овулация, но не съм прибягвала до тях. Също си мисля, обезпокоително ли е това драстично скъсяване на цикъла  Rolling Eyes Ще се радвам на всякакви мнения. Дано някоя от вас има подобен опит.
Виж целия пост
# 1
Нищо драстично няма в този цикъл. С такава дължина съм от как се помня. В този случай овуто е обикновено е на 10, 11, или 12 ден. Вземи тестове за овулация, започни да ги правиш от 8 ден/броено от началото на М./ и като видиш две еднакво наситени черти, до 24-36 часа ти е овуто. Успех.
Виж целия пост
# 2
mtz моя цикъл беше твърдо 28-29 дни, наскоро се промени и стана 25-26, консултирах се с лекар каза, че е нормално. Не съм раждала. И аз като теб се тормозех дали е в реда на нещата, но спрях да го мисля и сега съм запасена с тестове за ову да видим дали ще я хвана тези дни Wink
Виж целия пост
# 3
Нищо драстично няма в този цикъл. С такава дължина съм от как се помня. В този случай овуто е обикновено е на 10, 11, или 12 ден. Вземи тестове за овулация, започни да ги правиш от 8 ден/броено от началото на М./ и като видиш две еднакво наситени черти, до 24-36 часа ти е овуто. Успех.

Знам, че принципно не е драстично, но като се има предвид, че преди ми беше 32 дни  Rolling Eyes. От тази гледна точка сега 24 дни ми се струва супер кратък цикъл. Мерси за съвета!
Виж целия пост
# 4
Аз преди много години бях с цикъл 32-34 дни, сега съм с 26  Grinning
Овуто лесно може да се "хване" или с тестове за овулация, или според общоприетия случай, за който Дарето ти е писала Simple Smile
Успех и дано скоро се похвалиш, ако имаш някакви въпроси- не се притеснявай да питаш  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Извинете ,че се намесвам, ама понеже съм невежа.Та...най-странното е, че при такъв къс цикъл съм забременяла на 14 ден, според ехото . Не сега де, преди време. Е, как е възможно?? newsm78
Виж целия пост
# 6
Ами на 13 или 14 ден ти е било овуто, тогава е станало оплождането. Лутеалната фаза, т.е. времето за което става имплантирането, задържането, с две думи- времето до следващата менструация- при теб това време е било  12 дни ( ако цикълът ти е бил 25-26 дни), може да е била и 11...не се знае   Grinning
Виж целия пост
# 7
Не ти трябват никакви тестове.
От датата на предполагаемата М. изваждаш 14 дни и правите секс три дни преди и два след.
Ако не стане няколко месеца тогава ще му мислиш. Laughing
Виж целия пост
# 8
Не ти трябват никакви тестове.
От датата на предполагаемата М. изваждаш 14 дни и правите секс три дни преди и два след.
Ако не стане няколко месеца тогава ще му мислиш. Laughing
ПОДКРЕПЯМ! bowuu
Виж целия пост
# 9
Не ти трябват никакви тестове.
От датата на предполагаемата М. изваждаш 14 дни и правите секс три дни преди и два след.
Ако не стане няколко месеца тогава ще му мислиш. Laughing

Имаш предвид да добавя 26 дни (за да изчисля горе-долу датата на следващата М) и после да извадя 14?

Много мерс на всички за съветите!
Виж целия пост
# 10
Ако цикълът ти е 26 дни, овуто хипотетично ти е на 12 ден. От този 12 ден до следващата М. е лутеална фаза, която по принцип е 14 дни.
Секс му е майката, около тази дата Wink
Виж целия пост
# 11
Секс му е майката, около тази дата Wink
Ей туй подкрепям аз с две ръце Flutter
Виж целия пост
# 12
Секс му е майката, около тази дата Wink
Ей туй подкрепям аз с две ръце Flutter
   ....и още две ръце от мен!
Виж целия пост
# 13
Като ти прочетох заглавието на темата и друго помислих, а то какво било. Цикъл от 24-26 дни си е съвсем нормален. Драстично къс е този под 20 дена според мен.
Виж целия пост
# 14
Ето и моето мнение: Моят цикъл си беше на 23-24 дни и ми вървеше 4-5 дни Забременяла съм или на 2 ден след като ми спря, или на 10 ден от спирането
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия