Да ви питам за колетите от чужбина.

  • 2 002
  • 10
Мили мами живеещи в чужбина, моля ви споделете как стоят нещата с изпращането на колети от чужбина за България (малко ми е тъмна тази област). Интересува ме до колко кг. не се обмитява или се обмитява всичко, при какви случай не се плаща ДДС, за сроковете на пристигане и подобни подробности за които се сещате. Аз в момента за друго не се сещам newsm78.
Много ви благодаря Hug

Извинявайте че не уточних държавата Embarassedпо-конкретно за Италия и Германия.
Мерси! Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
За коя държава става въпрос защото навсякъде е различно.
За англия мога да ти кажа поне как стои въпроса при мен.Пратих два колета в понеделник и маика ги получи в петък само за 4 дни.До 2кг ги водят малки пакети и са по евтини до към 10 паунда,над 2кг са и по скъпи.ДДС е вклучено в цената и не се връща при никакво положение.
Не можах само да разбера за какво обмитяване става на въпрос.Ако е за цигари се обмитява.Всеки колет е застрахован за 30 паунда ако искаш да го застраховаш за повече плащаш повече.Това се сештам ако има нещо по конкретно пиши.
Виж целия пост
# 2
настина напиши zа коя държава се интересуваш точно...при нас е като в Кралството, само че иzлиzа доста скъпо....zа обмитяване не съм чувала...аz иzпратих веднъж малко колетче с две шишета zа бебе + биберониите, които тежаха 189 гр.,  струваха 16 фр., а колетчето _21 фр  Rolling Eyes....така че е много раzлично....
Виж целия пост
# 3
Няма такива универсални правила. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Пращане на колет от Германия има 2 възможности - колетче (Paeckchen) до 2 кг е без застраховка. Пристига за 10 дена и струва 16 евро, а пакет (Paket) до 5 кг - 30 евро (тук има застраховка) и пристигат за 7 дена.
 
Виж целия пост
# 5
А от Канада има ли някои информация какво е положението с пращането и дали ги получават. Препоръчвате ли?
Виж целия пост
# 6
А от Канада има ли някои информация какво е положението с пращането и дали ги получават. Препоръчвате ли?

Не мога да дам съвет, но искам да споделя нещо от опит.
Чувала съм, че пощенските услуги са доста скъпи. Освен това, преди около 6 месеца исках да изпратя пакет до БГ, нямаше и 2 кг и ми казаха, че не предлагат услугата "препоръчана пратка".

Преди 2 седмици, ми се наложи да пусна, една книга, която трябваше да пристигне на всяка цена. При съчетанието на горните 2 условия, реших да ползвам FedEx. Това беше голяма грешка от моя страна. 3.75кг = 179 канадски долара #Crazy
Човек се учи от грешките си #Cussing out
Виж целия пост
# 7
А от Канада има ли някои информация какво е положението с пращането и дали ги получават. Препоръчвате ли?

Веднъж исках да пратя и ми казаха цифра от рода на 80$ и се отказах.
Пратих по-малките неща в пликове - най-големия и тежък ми излезе 21$

Не съм ги пращала препоръчани и са отивали до получателя си Wink
Виж целия пост
# 8
... Това беше голяма грешка от моя страна. 3.75кг = 179 канадски долара #Crazy

Леле...Жени, направо се ужасих от цената #Crazy
Виж целия пост
# 9
Скоро една приятелка от Щатите ми се обади и ме попита получила ли съм колета, който ми е пратила още в края на декември.До момента не съм получила нищо и съм възмутена от нашите пощи.
Виж целия пост
# 10
Както виждам, май навсякъде съществува услугата за изпращане на "малък пакет" (до 2 кг.). Ползвам я редовно- и изпращам , и получавам. До/ от Европа е по-бързо (мах 1 седмица), до/от Америка - може и 2-3 да отнеме.
Доста по-лесно е от колетите, защото минават с обикновената поща (писмата).

Не съм имала проблем с получаването. Изпращат покана от пощата да се отиде да се получи лично малкия пакет.

Ако знаете, че ще получите такава пратка, може да отидете да я получите и без покана от пощата (понякога се губят) с лична карта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия