Iniciativen komitet "Za 300 bulgarcheta poveche"

  • 2 609
  • 23
Здравейте на всички!
След вчерашната среща по повод "Благотворителната акция за фолиева киселина" на няколко организации и малко доброволци, решихме да стартираме кампания за приемане на Национални пограма за превенция, по които бъдещите родители да бъдат навременно и професолно осведомявани относно малформациите, необходимостта от приемане на фолиева киселина и т.н.
Това начинание продължава многогодишните усилия на Томи Тодовров за популяризиране на тази профилактика и за спасяването на НАШИТЕ деца.

Най-сериозната част от нея е описана подробно в "Призив към българските здравни институции".
http://www.az-jenata.com/display.php?show_article=1&open_article=1463
Към него вече са се присъединили отговорни граждански организации:
Фондация "Движение на българските майки"
Сдружение "Зачатие"
Аз-жената
Аз-детето, лекари и отделни граждани.

Моята молба е: за да има по-голяма обществена подкрепа едно такова начинание, на нас са ни нужни повече организации, институции и известни личности (общественици, популярни лица и т.н.) , които да се включат.
 
PraynigМоля, дайте препоръки и контакти с тези, които смятате, че могат да допринесат на тази благородна кауза, която да спре смъртта на нашите деца.
Трябва да изпратим писмото много скоро. Така че очакваме вашите предложения....  bouquet
Виж целия пост
# 1
А може ли малко повече информация какво точно ще правите?

Че много сдружения се натрупаха и се тъпче все на едно и също място?
А и всички гинеколози вече предписват прием на фолиева киселина...
Виж целия пост
# 2
основната идея е да се подеме дългосрочна кампания,която да запознае жените в репродуктивна въздраст с проблема -началото искаме да поставим на Благовещение-да се вдигне шум на обществено място,да се раздадат информационни материали-да стане така,че да се заговори за проблема-да разбере всяка бъдеща майка ,че не е застрахована срещу тези малформации-и ,че приема на фолиева киселина е добра превенция
тази седмица ще направим нова стреща-и вече ще имаме ясна идея как ще стартира кампанията
приемаме идеи Hug
п.с. може ли модераторите да заковат темата Praynig
Виж целия пост
# 3
Здравейте!
А и всички гинеколози вече предписват прием на фолиева киселина...
На мен не ми предписаха! Особено в по-малките градове има остра нужда от информация. Гледам, че Дарик радио има в много градове. Ако е възможно те да подкрепят кампанията като дават много инфо за нея Thinking
Виж целия пост
# 4

А и всички гинеколози вече предписват прием на фолиева киселина...
Цитат

масово не го правят Sadи масово момичетата не знаят.

имате съдействието на Паломита ,казаха,че ще помогнат WinkЩе разререш на срещата с тях как точно.
Свържи се с Татяна Енева от в.Всичко за жената и ще се отзове..........
Всъщност таргета е ясен Wink
Виж целия пост
# 5
Зная, че всяка една нова инициатива, която изисква обединяване е трудна за възпремане. Всички ние сме водени от недоверието, а не доверието...Няма страшно...Нека ви кажа няколко основни детайла за това обединение: newsm78

Ние сме шепа пострадали родители - не искаме нито ние да пострадаме отново, нито нашите близки и познати да пострадат...

Знаем, че не искаме това да се повтаря НИКОГА и искаме да извикаме на целия свят...МОЛЯ, пазете се, когато му е времето - не е скъпо, не боли, не погрозняваш, не трупаш килограми...и тъй...

Това не го правим за чест и слава...а ЗА ДА ПОМНИМ ДЕЦАТА СИ- те не са били виновни - някои са имали късемат да умрат, ...но други - просто да живеят в страдание един цял (може би не много дълъг) живот...за сведение в медицинските заведения , те са никому неизвестна статистика!!! #2gunfire

Целият призив съдържа едно простичко послание: ние, родителите, не искаме да си сменяме професиите! Да си родител е призвание, но да си лекар - е професия.
Ние искаме някой друг да си върши работата - този, на когото му плащат за това...
И се опитваме да му покажем, че сме тук, че търсим отговорност и че очакваме разни действия....З
а да не се повтаря това, което ние сме преживели!
Така и ние, и паметта на децата ни ще бъде почетена...
И няма да са се раждали напразно.

Лично за мен като родител това е важно!!! За другите родители други неща са важни - защото имат живи и здрави деца и се грижат за тях...
Аз разбирам грижата за моето дете по този начин. Не че ще се върне, но може би няма да е било напразно...

И още нещо: не търсим разни връзки с познати и известни лица, за да се прочуем...а защото така ще ни чуят много по-лесно и бързо...
Не е толкова сложно да се разбере, ако има кой да вникне непредубедено!

Трябват ни поне 20 общественици и известни лица. Мен няма да ме чуят момичетата от 9-ти клас, но например Юлияна Кънчева ще я чуят. Или пък Мария Илиева. Или пък Вики от "Мастило"... Или пък някоя красива фолкпевица...

Така че, моля Ви, помислете малко и дайте една ръка в помощ. За да стане успешна тази инициатива по-бързо....
Виж целия пост
# 6
 newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 7
днес имахме много ползотворна среща с екпа на бтв-застават зад нас  Laughing-имаме вече и идеята какво ще представлява мероприятието на 25ти-надявам седо ден-два да са изпипани подробностите и да пусна инфо тук Hug  bouquet
Виж целия пост
# 8
Мислех си нещо... много хубаво би било, ако можеше необходимостта от фолиева киселина д асе упомене на тестовете за бременност, например... обаче за съжаление не се сещам за производител на такива в БГ. Просто като подсещане... а иначе инициативата е страхотна, аз съм ЗА с двете ръце, ще помагам с каквото мога.
Аз научих за фолиевата киселина в 8-мия месец, от този форум.... питах гинеколога си, а той каза "ами, няма нужда да я пиеш, затова не съм ти я изписъл...напоследък чувам че е популярно, ако искаш си купи..."  newsm78
Виж целия пост
# 9
Мислех си нещо... много хубаво би било, ако можеше необходимостта от фолиева киселина д асе упомене на тестовете за бременност, например... обаче за съжаление не се сещам за производител на такива в БГ. Просто като подсещане... а иначе инициативата е страхотна, аз съм ЗА с двете ръце, ще помагам с каквото мога.
Аз научих за фолиевата киселина в 8-мия месец, от този форум.... питах гинеколога си, а той каза "ами, няма нужда да я пиеш, затова не съм ти я изписъл...напоследък чувам че е популярно, ако искаш си купи..."  newsm78

ЕЙ ТАКЪВ ДОКТОР ТРЯБВА ДА ГО ОСЪДЯТ-А ТИ СИ КЪСМЕТЛИЙКА,!
Виж целия пост
# 10
Момичета бройте ме и мен в инициативния комитет! Peace Party

Искам само да споделя, че девойките на които говорих онзи ден за ползата и вредата от употребата и НЕ употребата на фолиева киселина, едва ли не ми се изсмяха! Според тях те дърпат дявола за опашката по този начин - като пият превантивно витамини! #Cussing out
Предложих им все пак брошури (нали казахте, че ще правим), но те ми отказаха! #Crazy
Не знам...не попаднах на точните хора, не подбрах точните изразни средства ли?! Thinking newsm78
Виж целия пост
# 11
Момичета бройте ме и мен в инициативния комитет! Peace Party

Искам само да споделя, че девойките на които говорих онзи ден за ползата и вредата от употребата и НЕ употребата на фолиева киселина, едва ли не ми се изсмяха! Според тях те дърпат дявола за опашката по този начин - като пият превантивно витамини! #Cussing out
Предложих им все пак брошури (нали казахте, че ще правим), но те ми отказаха! #Crazy
Не знам...не попаднах на точните хора, не подбрах точните изразни средства ли?! Thinking newsm78
"Господ помага ,ама в кошара не вкарва"-нали така беше?
всеки има право на избор-а ние сме длъжни да му го дадем-защото когато не си информиран-реално ти е отнето това право нали?
Виж целия пост
# 12
Zdraveite i ot men.
Ve4e pristignaha materialite, koito obe6a da ni izprati edna ot maikite ot 4ujbina.
Mnogo blagodarim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Te shte sa ni ot polza!!!! naistina! A otnosno poyasneniata za samoto subitie. Predpolagam, che nai-kusno v petuk shte imame konkretni facti, za da mojem da pokanim vsi4ki, koito iskat da se vklju4at Simple Smile Heart Eyes
jelaya na vsi4ki vesel i krasiv praznik!!!!!!!!!!11 I mnogo ljubyashti muje  Laughing
Виж целия пост
# 13
Момичета бройте ме и мен в инициативния комитет! Peace Party

Искам само да споделя, че девойките на които говорих онзи ден за ползата и вредата от употребата и НЕ употребата на фолиева киселина, едва ли не ми се изсмяха! Според тях те дърпат дявола за опашката по този начин - като пият превантивно витамини! #Cussing out
Предложих им все пак брошури (нали казахте, че ще правим), но те ми отказаха! #Crazy
Не знам...не попаднах на точните хора, не подбрах точните изразни средства ли?! Thinking newsm78
"Господ помага ,ама в кошара не вкарва"-нали така беше?
всеки има право на избор-а ние сме длъжни да му го дадем-защото когато не си информиран-реално ти е отнето това право нали?



Така е, но е кофти, че толкова млади момичета се държат така безотговорно - не само към себе си, но и към един човешки живот! Не знам какво е съотношението на жените, които страдат от това, че не са си набавили ф. киселина и здравите, които също не са я пили, но мога да кажа, че аз говорих с около 30 момичета, и то момичета, които скоро ще се водят бъдещи майки! Тъжно е, че го възприемат така безгрижно!!!


Ети, бебчето от аватара ти май е пораснало малко, а? Thinking Или я някаква оптическа измама...или аз съм зле с очите?! #Crazy

Marinanick, още веднъж, можеш да разчиташ на мен за брошурките (във всяко едно отношение)! Hug
Виж целия пост
# 14
И на мен не ми го изписаха пък и на моите приятелки не са,наистина има остра нужда от инфо.Добре че четем книги.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия