ХОРМОНИ - в кой ден от цикъла се изследват

  • 1 236
  • 7
Преди да родя имах поликистозни яйчници и повишен пролактин. Сега 1.5г. след раждането се оказа че отново съм с този проблем.
Лекарката ми каза да изследваме

Пролактин
FSH
Тестостерон
Прогестерон

достатъчни ли са тези хормони и в кой ден от цикъла се изследват. Тя ми каза да ги направя изследванията в средата на цикъла някъде... обаче знам че всеки хормон има различни фази на изследване и различни стойности  -

можете ли да ми помогнете с повече информация по въпроса  Praynig Hug
Виж целия пост
# 1
Изследват се между 3 и 5 ден от началото на цикъла. Прогестеронът се изследва 7 дни след овулацията.
Виж целия пост
# 2
Аз имам други спомени, но да не те объркам, беше отдавна... По-добре питай в Проблемно забременяване.
Виж целия пост
# 3
И аз като Леа -
3ти-5ти ден от цикъла - Пролактин, FSH, Тестостерон
7 дни след овулация /21 ден при стандартен 28дневен цикъл/-Прогестерон

От сайта на Зачатие:
"Ако вземем за пример един цикъл от 28 дни, то на 2-3 ден се изследват LH, FSH и естрадиол. След това по време на лутеалната фаза (дните след овулацията) се изследва прогестерона. Нивата на пролактин могат да бъдат измерени по всяко време на цикъла, но е най-добре да се тестват рано сутрин, като преди теста трябва да се избягва допир до гърдите Ви. Докосванията до гърдите и зърната им може да стимулира отделянето на хормона и да доведе до лъжливи резултати."
Виж целия пост
# 4
Colibri, гинекологът е този, който трябва да ти каже на кой ден се изследват. Прието е наистина без прогестерона на 3-5 ден от цикъла.
Ако гинеколожката ти е казала в средата на цикъла, аз лично бих се позамислила дали да не я сменя
Виж целия пост
# 5
тя ми каза, че  лабораторията давала стойности за хормоните във всичките фази и затова независимо че са взети в средата, можела да ги проследи?
Виж целия пост
# 6
Да, правилно е наистина, че дава наистина референтни стойности, и да някои от тях могат да се изследват в който ден искаш, но ФСХ специално и LH са в началото на цикъла, а прогестерона около 7 ден след овулацията, ако мериш темп или следиш по друг начин или усещаш овулацията.
А LH няма ли да изследваш?
Виж целия пост
# 7
не ми е казала, сигурно обаче трябва??
уф,  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия