Много съм притеснена!

  • 831
  • 4
Мамчета,много съм се притеснила.Миналата седмица ви казах,че на Владко му растат 3 зъба наведнъж и много тежко го изкарва.В петък вечерта имаше 38 температура,но я свалихме.От тогава няма температура.Вчера имаше разтройство на едното ходене-сутринта,а следобед-беше нормално.От вчера 3 пъти ми повръща след ядене.А иначе е жизнен,играе си,през ноща спа добре.Притеснявам се-нормално ли е да повръща от зъбите или сме пипнали някакъв вирус?
Моля кажете как е или как беше при вас!
Виж целия пост
# 1
Мила, не се тревожи, нали го е видял доктор!
При нас всички зъби досега (12) са никнели много лесно, като изключим примерно отказ от твърда храна или инцидентно разстройство. Буденето нощем не го броя, понеже е за минута-две.
Само един зъб беше проблемен - с температура, разстройство, изобщо - пълна програма. И то минава за няколко дена, съвсем прилича на вирус, но след преглед на педито решихме, че е зъб, и не давах силни лекарства.
Попитай хомеопат да ти предпише лекарства за по-лесно никнене на зъбки - на Мая изписаха Арника монтана и Камомила вулгарис (първото за болки, второто за лесно никнене). Давах ги само за проблемния зъб, сега я оставям без нищо да й растат.
Виж целия пост
# 2
Спокойно мамче,
при моя батко беше същото и то започнаха кризите 2 месеца преди първия зъб. Сега и при дъщерята от 2-я месец се боря със същото. Симптоми: температура 38-39 гр., повръщане разстройство, газове и много силни болки в корема. И това се повтаряше за всеки зъб до 2,5 години.
Взимай мерки за температурата като редуваш амидофен(детски или панадол) с хомеопатично Belladonna 9/15 CH през 2 часа. Давай хомеопатично Chamomilla vulgaris 9/15 CH по 5 гранули през 2-3 часа разтворени във малко вода 1 час преди хранене (приема се разрежда при подобряване на състоянието). Ако разстройството е много силно - давай 1 път дневно прахче Ентерол.
Успех и по спокойно, защото зъбите са много Grinning
Виж целия пост
# 3
Хей ама и аз как съм в почти същата ситуация. В спешния кабинет в неделя, ни казаха, че е някакво вирусче с чревно разстройство, но аз си мисля, че е зъбче. Иначе симптомите ни са: разстройство, но не тежко - само 3-4 пъти се издожда на ден в малки количества, но е рядичко. В неделя си повърна пюрето на обяд още докато го давах и имаше темп. 38.5. Дадох 2 пъти Калпол и темп. се свали, 2 свещички за повръщането и малко разтвор глюкоза. Не е повръщал повече и не е вдигал темп. вече 2-ри ден, а и акото започна да се позгъстява.
Само дето сме на диета - пием лечебна хумана и папкаме пюре от картофче и морковче само с водичка.
Въз основа на казаното до тук ми се струва странно да е вирусче, но може и аз да не съм права с "моята диагноза". Може би мамите с повече опит ще изкажат по-категорично мнение.
Виж целия пост
# 4
Нормално е, не се притеснявай. Но ако случайно не премине за 2-3 дни, идете пак на лекар, успех в борчата с никненето на зъбки  Simple Smile .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия