да споделя...отново за соковете

  • 453
  • 8
да ви споделя последния разговор с педиатъра ни след като разбра,че не давам сокове и обясних защо ..."Ами как така,соковете помагат за образуването на бактерий,които предизвикват гнилостните процеси в организма и улесняват захранването и по-добрата обаботка на твърдите храни,защото до момента има само млечни"...аз го разбирам така,ако не даваме сокове,организма няма да знае какво да прави след време когато се започне с приема на твърди храни...  Thinking newsm78  ...странно тя е за късното захранване/или поне така каза/ но препоръчва сокове,водичка и т.н.
...поне за първи път чувам за такова поне привидно логично обяснение...вие какво ще кажете по въпроса...ако имате и някакво инфо да й занеса
П.С за протокола ние сме само на кърма и смятам да се захраним 6месец
Виж целия пост
# 1
А за киселинността на сока каза ли ти? Не твърдя че съм спец някакъв, сока може да е много полезен, но след определена възраст. Това с бактериите не съм го чувала и го номинирам за абсурдно. Витамините в сока действат върху ензимите които се отделят в стомаха, а тези ензими участват при разграждането на храните. Но мисля, че като не приемаш такива храни нямаш и нужда да ги произвеждат точно сега. Образуването на ензимите е свързано със зрелостта на стомаха и именно на малкото им количество се дължи проявата на Алергия към балтъка на кравето мляко. Но след шестия месец тези ензими постепенно наваксват количеството си и без сокове- природа - какво да я правиш - за всичко е помислила. А от кърмата в крайна сметка се доставят достатъчно витамини за да подготвят стомаха да узрее за голямото ...ядене.
Мога да ти кажа, че на сина ми дадох сок на 30 дни по препоръка на педиатър, който ни е близък на всичко отгоре. Резултат- колики до 6 месеца, алергия след шестия месец  и чувствителен стомах и сега.
Сега си представи стомаха на бебе. Вътре има мляко и киселина със необходимата концентрация и ензими които да помогнат при усвояването му.  Представи си сока какво прави с тази хармония. Киселинност различна от необходимата в стомаха, неусвоено мляко, остатъчна киселина, която дразни бебшкия стомах.  Не всяко дете реагира така и е логично- децата са различни, но можеш ли да си сигурна, че няма да е твоето това, което ще реагира.
Виж целия пост
# 2
Йоси го е обяснила чудесно  bouquet
В библиотеката има поне 2 статии за сковоете и вредата от тях. Тази също е добра.
А ако чете английски ще можеш да и натрупаш четиво за близкия месец Wink
Виж целия пост
# 3
Jade и тази статия съм й я свалила мерси
yosarian дори и да има впредвид киселинноста на сока не го е казала буквално говореше,че е необходимо приемането на соковете,защото помагат за образуването на бактерий,които от свсоя страна действат за по доброто усвояване на твърдите храни при захранването - и употреби точно тези думи "бактерий" и "гнилостни процеси" сега като прочитам това което си написала имам чувството че може би става въпрос за едно и също нещо ...
 
Цитат
Но мисля, че като не приемаш такива храни нямаш и нужда да ги произвеждат точно сега. Образуването на ензимите е свързано със зрелостта на стомаха и именно на малкото им количество се дължи проявата на Алергия към балтъка на кравето мляко. Но след шестия месец тези ензими постепенно наваксват количеството си и без сокове- природа - какво да я правиш - за всичко е помислила. А от кърмата в крайна сметка се доставят достатъчно витамини за да подготвят стомаха да узрее за голямото ...ядене.
съгласна съм с това и не смятам че с неприемането на сокове,организма няма да може да преработва добре друга храна след време..както казваш природа погрижила се е за всичко  Grinning
Виж целия пост
# 4
Yosarian го е обяснила чудесно. Eто това е добър аргумент:
Цитат
Сега си представи стомаха на бебе. Вътре има мляко и киселина със необходимата концентрация и ензими които да помогнат при усвояването му.  Представи си сока какво прави с тази хармония. Киселинност различна от необходимата в стомаха, неусвоено мляко, остатъчна киселина, която дразни бебшкия стомах.

А ето и малко извадки от нета:
Цитатът по-долу е за организъм на възрастен човек. Мисля си, че рискът е неколкократно по-голям при уязвимите бебешки черва и "сблъсъка" им със сока в крехка възраст:

Често в червата се развиват вредни бактерии и гъбички, които увреждат нежната чревна лигавица. Получават се микроскопични ранички, през които могат да навлязат недосмлени съставки от храната и да се стигне до алергия и интоксикация. От тези ранички се губят телесни течности и се причинява отслабване на организма.

Така намалява способността на тънкото черво да произвежда ензими и да усвоява храните, което задълбочава клетъчното гладуване. Създават се условия за хронични възпаления, които могат да продължат с години.

извадка от тук

А ето за ензимите и тяхното образуване:
- Най-добре познати и най-важни са храносмилателните ензими:
-Аmylase. Съдържа се в слюнката. Разлага въглехидратите, за да могат да се усвоят от червата.
-Рrotease. Съдържа се в стомашните сокове. Разгражда протеините, за по-лесното им усвояване.
- Lipase. Отделя се от панкреаса. Превръща мазнините в мастни киселини, за по-лесно усвояване.
Тези ензими могат да се набавят
и с консумацията на природни храни или с вземане на хранителни добавки.
източник

Тоест - те се синтезират от организма, но се набавят и от плодове и зеленчуци - когато им дойде времето. Какъв е смисълът бебе на 1 месец да се налива със сок, за да се подготви за твърда храна след 4-5 месеца, пък междувременно да се рискува да се измъчи с колики или да си докара алергия?...

И защо е нужно да се бърза и да се върви против природата и естествения ход на нещата?

И това за завършек:

Майчината кърма остава най-подходящата и здравословна храна за бебето в първите месеци от живота. Тя е най-адекватният източник на хранителни вещества до шестия месец след раждане. Тя е идеален начин за хранене в ранната възраст, поради това, че е отлично адаптирана към потребностите на бебето, но също и към ограничените му физиологични възможности. Тя съдържа необходимите количества качествени белтъци, мазнини и въглехидрати, доставя храносмилателни ензими, минерали, витамини и хормони. Чрез кърмата бебето получава и антитела образувани в организма на майката, които улесняват справянето му с инфекции в първите месеци на живота, когато неговата имунна система е много незряла.
цитирано от тук


 
П.П.
Поздрави на Емата!  Mr. Green

Виж целия пост
# 5
За съжаление аз нямах възможност да прочета по-рано за вредата от ранното започване със сокчетата и също започнах да давам от втория месец, за което се упреквам всеки ден, но уви времето не мога да върна назад.

Yosarian би ли ми казала какви са признаците за чувствителен стомах. Просто за информация и надявам се успокоение. Благодаря ти предварително

Виж целия пост
# 6
yosarian дори и да има впредвид киселинноста на сока не го е казала буквално говореше,че е необходимо приемането на соковете,защото помагат за образуването на бактерий,които от свсоя страна действат за по доброто усвояване на твърдите храни при захранването - и употреби точно тези думи "бактерий" и "гнилостни процеси" сега като прочитам това което си написала имам чувството че може би става въпрос за едно и също нещо ...
 
Аз не мисля, че говорим за едно и също нещо. БактериИ и ензими са две коренно различни неща. Ензимите нямат никакво отношение към т.нар. гнилостни процеси, имат отношение към усвояването на вече разградените вещества от кисилините и основите във стомаха. Да не говорим, че едното е жив организъм, а другото- вещество.

addi, Чувствителен стомах при моя син означава чести стомашни разстройства дори от преяждане, не от развалена храна. Дори да не е преял ,но ако приема повече различни храни наведнъж или в близък интервал. Примерно е хапнал нещо за обяд- месо и картофи, след това десерт, някоя друга вафла, бонбон,сок, - това става обикновено когато сме на гости или имаме гости и са му донесли разни вкусотии, аз нещо съм се разсеяла и никой не е счел за необходимо да го спре(но това е друга тема). И така. При него алергията към белтъка се изразяваше точно в разстроство с кръв и слуз.
Виж целия пост
# 7
yosarian дори и да има впредвид киселинноста на сока не го е казала буквално говореше,че е необходимо приемането на соковете,защото помагат за образуването на бактерий,които от свсоя страна действат за по доброто усвояване на твърдите храни при захранването - и употреби точно тези думи "бактерий" и "гнилостни процеси" сега като прочитам това което си написала имам чувството че може би става въпрос за едно и също нещо ...
 
Аз не мисля, че говорим за едно и също нещо. БактериИ и ензими са две коренно различни неща. Ензимите нямат никакво отношение към т.нар. гнилостни процеси, имат отношение към усвояването на вече разградените вещества от кисилините и основите във стомаха. Да не говорим, че едното е жив организъм, а другото- вещество.
аз разбирам разликата и това в което се опитва да ме убеди педиатърката ми е трудно да го приема за чиса монета ...че трябва да се консумира нещо допълнително от това което природата ни е дарила за да може на организма на бебето да му е по-лесно да приема след време нещо различно от майчиното мляко...
...имах в предвид,че дори педиатърката да се опитва да ми каже това което и ти го предоставя по начин изопачен за да защити аргументите си за допълнителното приемане на соковете
Виж целия пост
# 8
Jade ,благодаря за линка.Още една статия за педито. Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия