Възрастен с ВАРИЦЕЛА. Какво да очаквам?

  • 52 813
  • 29
Здравейте, момичета!

Както, уж, бях карала варицела и не спирах да се "лигавя" с вече варицелната си по-голяма дъщеря, така се оказах "цъфнала" и аз.
Изчетох един куп ужасни неща за това как възрастните изкарвали шарката.......направо ми настръхнаха косите. А личната ми лекарка утре е 2-ра смяна  Shocked Някъде четох, че възрастните трябвало да пият антибиотик - Ацикловир, но до 24 часа след обрива. Някой знае ли нещо за това?  И въобще - давайте съвети как по-лесно да мина.
За протокола: на 29 години съм Embarassed
Виж целия пост
# 1
Здравей! Аз самата съм карала варицела на 22 години, тъмна съм като тип кожа, коса и обривът изби трудно при мен. Най-неприятно ми беше подуването на лимфните възли, но това беше една вечер. Наскоро боледуваха децата и докторката предписа някакъв имуностимулант, който пресече вторичния обрив при дъщеричката ми, но не помня точно името, предполагам, че педиатрите знаят. Мазахме пъпките с флуксин и не останаха никакви следи за щастие-флуксинът тушира и спира развитието на пъпките-неприятен е защото оставя червени следи, но се измива после. Важно е да се третира всяка пъпка с отделно тампонче-клечките за уши вършат добра работа, за да не се разнася обрива.
Виж целия пост
# 2
Така... сигурна ли си, че при теб е варицела? Лекар гледал ли те е? Защото може да е Херпес Зостер, ако наистина си боледувала от варицела... Ако пък е варицела - ще ти кажа какво стана при мен и мъжа ми. Разболяхме се и я изкарахме доста тежко... 6 дни с висока температура и много тежки обриви. Когато се обринах аз веднага извикахме инфекционист. Това, което направи тя е да ми изпише Ацикловир (не е антибиотик, а антивирусен препарат), НО с изричното условие ДА ЗАПОЧНА ДА ГО ПИЯ НА 4 ДЕН СЛЕД ПОЯВАТА НА ОБРИВА! Идеята е да не се подтисне веднага вируса и организма да създаде траен имунитет. Изписа ни и антибиотик. На мен май Зинат беше, обаче аз като видях колко пари е си взех Дурацеф... Това се прави, за да не направиш инфекция. Възрастните много често правят кожна инфекция. Пъпките ги третирахме с Фуксин. Целите бяхме на лилави точки... Педиатърката на детето пък ми даде много ценен съвет.. да започна да пия противоалергичен препарат. Мисля, че ми изписа Кларитин. За съжаление не помня дозировката. Кларитина веднага потуши сърбежите и поне това не ме мъчеше.... Ами какво друго да ти кажа... аз не се къпех и смятам, че така трябва да бъде, защото ако се спука пъпка тя заразява веднага околната кожа. Много е гадно, ама по-добре така отколкото много силен обрив.
Яж леки храни, картоги примерно, ако изобщо можеш да ядеш (аз имах страхотни пъпки дори в устата). Избягвай в периода на обрива всякакви белтъчни храни - мляко, месо, яйца...
Ох. това е.... стискам ти палци да мине по-леко. Ако имап възможност наистина иди на инфексионист! Пази се в този период, защото е тежко вирусно заболяване, гледай да не те пипне и някой грип или бактериална инфекция...
Имай предвид, че джипитата не са много на ТИ с шарките, повече педиатрите ги знаят, така че ако можеш посъветвай се и с педиатъра на децата...
Виж целия пост
# 3
Сигурна ли си,че си карала варицела?Доколкото знам,а и лекарите са категорични, варицелата не повтаря!
А в какво се изразява това,че си цъфнала и ти?
Виж целия пост
# 4
Няма антибиотик, който да мори вируси  Naughty
Така че е напълно безсмислено да го пиеш.
Съпругът ми изкара варицела на 31 г, свекърва ми твърдеше, че е карал всички видове шарки като малък.
Нищо кой знае какво. Даже смяташе да продължи да си ходи на работа (след избиването на обрива вече не е заразно състоянието). Но му избиха пъпки и по лицето и се отказа.
Прекара я точно така както и щерката. Няколко дена се прескачахме в къщи и си обръщахме внимание Simple Smile
Не се шашкай.
Едно уточнение - нашето семейство се лекува хомеопатично, съпругът ми пи такива лекарства през това време.
Виж целия пост
# 5
Мечтица и Vache, много ви благодаря за отговорите   bouquet Днес сутринта се обадих на джипи-то (тя е педиатърка и е джи пи на цялата тумба) и я питах дали да пия Ацикловир, тя каза, че това е сравнително лека шарка и не е необходимо, но ако много държа и ми се дават 40 лева да си го купя  Wink Та, всъщност, за изкарването, на документ нямам изкарана такава шарка, но майка ми си спомня, че съм карала "някаква" Twisted Evil Е, най-вероятно не съм. Сега ми избиват пъпки на високи обороти и най-вече в косата. #Cussing out
Джи пи-то не ми каза да отида на преглед и нещо съм пообъркана....след всичко изчетено... newsm78 Пожела ми само - "Е, леко изкарване!" #Crazy

Може би, наистина трябва да се консултирам с инфекционист. Rolling Eyes

Сръчко, сега те прочетох Grinning Мъжът ти какво хомеопатично лекарство пи? Много съм "навита" да го пробвам (не мъжа ти, а лекарството  Wink)
Виж целия пост
# 6
Аз за една година изкарах две шарки варицела и рубеола, при варицелата сякаш беше по-леко, но при рубеолата едвам неумрях. На всичкото отгоре лекарите сбъркаха диагнозота и ми изписаха антибиотици от което стана по зле.
Спомням си, че не трябваше да ям яйца, пържени неща, шоколад и това, което е по-важно мажех пъпките с ментолов спирт и детска пудра, за да се потуши сърбежа.
Бях на 27 години.
Виж целия пост
# 7
Мъжа не давам, че ми е едничък и ми е много ценен, ама няма да ти го хваля, да не си смениш решението Simple Smile
Не помня какво пи, мисля, че беше рус токсикодендрон, но може и да греша. Но и да ти кажа точното лекарство, то е било точно за него. В хомеопатията се изписва медикамент за човека, а не за болестта. Ти и той сте с едно и също заболяване, но то протича при вас двамата по различен начин - ти си жизнена, той не, ти имаш апетит, той не, ти си топлокървна, той не и т.н Всички тези неща се вземат впредвид когато се предписва медикамента.
Отиди на класически хомеопат Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Венич, консултирай се с доктор, защо да се мъчиш! Имаш ли температура - нещо за нея и лека храна, защото обривът обхваща и вътрешните органи! Дано минеш леко Praynig Hug - дръж ни в течение как си! Ако сега е започнал да избива очаквай утре "пик" и после спадане на симптомите. Сега питах мъжа ми - дъщерята пи "Изопринозин", педиатърката каза, че това е нещо като имуностимулант, пресичащ в този случай обрива и наистина детето изкара много леко. Цената му беше около 10 лв., тя приемаше по една таблетка на ден, но аптекар ще може да каже за теб каква дозировка е подходяща.
Най-добре иди на доктор преди всичко останало! И бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 9
Венич, консултирай се с доктор, защо да се мъчиш! Имаш ли температура
Най-добре иди на доктор преди всичко останало! И бързо оздравяване!

Метчица, благодаря ти за инфото.Ще пратя мъжо да ми вземе тогава изопринозин, че скоро чакам и малкото да прихване и тогава ще си изкарам весело  Wink От вчера си поддържам температура от 37,5 С и ми е доста "свинско". Пих Парацетамол, но ми подейства временно  Sad

 Сръчка,  намерих един сайт за хомеопатия и там бяха дали симптомите и лекарствата, но, мисля, че не срещнах вашето лекарство.
 А, за мъжа ти, и без това няма да съм му интересна - приличам на торта с орехи, така че - не бой се!  (поне засега  Flutter ) :
Виж целия пост
# 10
Мечтица и Vache, много ви благодаря за отговорите   bouquet Днес сутринта се обадих на джипи-то (тя е педиатърка и е джи пи на цялата тумба) и я питах дали да пия Ацикловир, тя каза, че това е сравнително лека шарка и не е необходимо, но ако много държа и ми се дават 40 лева да си го купя  Wink Та, всъщност, за изкарването, на документ нямам изкарана такава шарка, но майка ми си спомня, че съм карала "някаква" Twisted Evil Е, най-вероятно не съм. Сега ми избиват пъпки на високи обороти и най-вече в косата. #Cussing out
Джи пи-то не ми каза да отида на преглед и нещо съм пообъркана....след всичко изчетено... newsm78 Пожела ми само - "Е, леко изкарване!" #Crazy

Може би, наистина трябва да се консултирам с инфекционист. Rolling Eyes

Сръчко, сега те прочетох Grinning Мъжът ти какво хомеопатично лекарство пи? Много съм "навита" да го пробвам (не мъжа ти, а лекарството  Wink)

Лека.... Shocked Shocked Shocked Не е истина!!! Варицелата е доста тежко вирусно заболяване (дори и педиатърката ни го каза)! При децата може да е леко, макар че съм чела тук във форума за дечица със съсипан имунитет след варицела...

Аз лично не бих ти препоръчала да взимаш изопринозин, има доста странични ефекти... Знам, че и на деца го изписват, но е доста силен препарат (Варицела зостер му е в показанията). Мисля си, че се изпизсва в по-крайни случаи и по-скоро вече когато развиеш Херпеса, защото той избива при снижен имунитет. Ацикловира е единствения препарат с/у вирус на т.нар. шарки... и според мен си е напълно оправдяно да се взима. Наистина излиза скъпо, ама като не можеш да овладееш обрива.. абе не е за разправяне.. Ти сега първи ден ли си с обрив? Щото той излиза според книгите за 3-4 дни на вълни, при нас с мъжа ми вълните бяха около 7 дни! Ако не бяхме взимали и Ацикловир не знам какво би се получило. Той убива вируса! Все пак специалист от инфекциозна ни го изписа. Мъжа ми дори искаше да го вкарва в болница заради риск от кожна инфекция, добре че му се размина... Антибиотика се изписва точно заради тези инфекции (бактериални), както и заради големия риск от пневмонии... При другите шарки е противопоказен антибиотика, но при варицелата може да се изпише след определени дни от развитие на болестта... антибиотика по-скоро обърква работата преди да избие обрива...

Някои може да карат леко, но да ти кажа народа около мен дето кара като възрастен изкара ужасно тежко (не се плаши сега де.. но вземи и мерки)

Дано и някой лекар да се включи в дискусията...

 Grinning
Виж целия пост
# 11
Здравеи VENI4A,аз бих те посъветвала да отидеш на преглед в инфекциозна болница.Там ще ти кажат какво да пиеш-обикновено изписват ацикловир.Но все пак зависи килко тежко караш Варицелата.Моята дъщеря я изкара миналата седница и въпреки , че е само на 3г ,я изкара много тежко-5 дена в инфекциозна болноца(тежки кожни обриви и заплаха от пневмония).Там ще ти кажат дали е необходимо да пиеш и друг антибиотик.Моето дете пи и макропен.Ако не се чувстваш добре не чакаи да видиш какво ще стане а отивай на доктор.
Виж целия пост
# 12
Само да добавя, че на сина ни докторката не разреши да даваме Изопринозин, така че за вашето малко дете не знам. Най-сигурно е да се отиде на лекар, направо си е задължително. Ние явно сме изкарали леко тази шарка.
Ваче, направо сте се измъчили милите вие! Hug
Виж целия пост
# 13
Мъж ми изкара шарката на 32 години. Мина изключително леко при него. Температурата не се сваля лесно, защото е вирус, затова и не си прави труда да пиеш нещо при положение че не си над 38.5, ефект няма да има. Аз за висока температура практикувам хладен душ, но не съм сигурна, че при шарка е хубаво да мокриш кожата  newsm78
Тук също ако имаш шарка няма нужда да ходиш на лекар. Седиш си в къщи, почиваш, пиеш много течности, заради температурата и чакаш да отмине. Гледай да си вземеш само нещо за пъпките, така че да не се възпалят много и да ти останат белези.
Виж целия пост
# 14
Аз също съм карала варицела на 26-27 години и не съм пила абсолютно нищо. Да не говорим за антибиотик.  Naughty Детето не се зарази, а мен ме изби по главата, лицето и малко по тялото.  Rolling Eyes Не се къпах, не си дразнех пъпките и постепенно всичко отмина. Даже и навън съм излизала. Може и да не бях най-хубава, но в къщи не ми се седеше, защото времето беше хубаво.  Crazy Така че шарката ще си мине, само малко търпение.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия