Проблеми със съня на бебето ми нощем!

  • 964
  • 11
Здравейте,
От три нощи имаме проблем със спането. Първо започна да се пробужда с плач няколко пъти, но погалване по бузките или чушване за минутка оправяше нещата. На втората нощ се събуди повече пъти и пак така процудипах. Но снощи изкарахме още една кошмарна нощ. Сякаш нещата се задълбочават, а не знам каква е причината. Вчера през деня докато бяхме навън спа в количката. Вечерта беше буден и весел, смееше се, играеше. По време на банята нищо необичайно. Яде си в 21 часа също нормално и към 22 заспа. И се започна едно будене през половин час, че и по-малко. Този път галенето по главичката не помогна. Гушвам го и за две минутки е заспал. Оставям го в кревата и пак след малко писъци. Пробвах спа малко на гърдите ми, после поспа малко до мен, после в 3 часа не иска да заспи и се хранихме, та усавършенствах кърменето в легнало положение и така сме преспали още един час. Сутринта към 7 си яде нормално и будува до 9, като също беше весел. Хапна малко и в 9 и сега спи непробудно. Направо не знам какво става. Не играем много с него вечер, за да не го превъзбуждаме. Направи ми впечатление че цяла нощ много пръцка и от вчера не е акал, но и друг път е бил запечен, а си е спал спокойно...  Пак да ни се засилват коликите???? Пък и коликите ни са на пристъпи, а не така по цяла нощ....
Ако някой е минал през това и има обяснение или някакво решение моля за помощ.

Предварително благодаря и ви желая хубав ден!

Виж целия пост
# 1
На кърма ли сте?
Виж целия пост
# 2
Само на кърма сме, нито вода пие, нито залъгалки ползва. Поне от месец не е ял през ноща. На ден изяжда 740-840 грама (имам везна и го меря). Като количество не е променял драстично грамажа през последните седмици.
Виж целия пост
# 3
Зъб?
Да не му избива, първия на моето дете изби в началото на 4ти месец.
Виж целия пост
# 4
В този период при някои деца има първи прояви от неразположение заради зъби. Симптомите с проплакване (особенно нощем), коремни болки и газове, може да се има лека Т, разстройство и повръщане.
Разбира се децата са различни и не всичко може да ви се случи Simple Smile
Освен това в този период детския стомах започва да се урегулира (пораства) и може да има пероид на запек и разстройство, което също може да е причина за неспокойно спане.

Виж целия пост
# 5
Мисля си да не би да реагира на някаква храна,която ти си консумирала?Нещо по-особено,по-различно от обичайното?Зеле,бобови?
Виж целия пост
# 6
Ами там е работата че аз съм на диета заради него. Не ям нищо млечно, зеле, бобови, цитрусови плодове, шоколад, какао, кафе, безалкохолни напитки, натурални сокове.... изобщо на пост и молитва съм.
Огледах му венците... никакъв признак за зъби, въпреки че се плюнчи и юмруците все са в устата.
Педито каза да не си играем много вечер с него, за да не го превъзбуждаме. Ами ние точно по тази причина гледаме да не играем много с него. Едната баня за 15-тина минути не мисля че му влияе толкова.
Днес спа от 12 до към 3. И преди да се събуди още със затворени очи започва да плаче. Като го гушна спира и продължи да спи. Като понечих да го оставя, само усетил обръщането се разплака отново. Успокои се чак като се разбуди съвсем.
Забелязах днес че се стряска няколко пъти от обикновени неща - запалването на лампата, говор...
Какво ли става???
Виж целия пост
# 7
Ох, да ти кажа, с зъби без зъби...моя син продължава нощно време да се буди непрекъснато, притова не само за ядене..тази нощ също си откарахме два часа...И да ти кажа много деца са така..поне сред тези, които познавам...Според мен простоси има бебоци - нощни птици и това си е...
А стряскането е често явление на тази възраст, даже при още по - малки бебчовци...даже наскоро имаше тема по въпроса...Но и ние минахме през стряскащ период...
може да му е задушно, топло, знам ли....При нас обяснение на неспането няма...
Виж целия пост
# 8
Ако проблема е в коликите опитай да го елиминираш с масаж-кръгообразни движения на коремчето ThinkingОпитай да го нахраниш.Може да е гладно,а и от сукането ще се успокои.От друга страна има бебета(като моето) които се будят по няколко пъти(4-5) през ноща.Докато не я нахраня не мирясва.За зъби ми се струва рано,а и ако са зъби по-скоро ще мрънка
Виж целия пост
# 9
Ако си елиминирала коликите като " заподозрени" за проблема, според мен зъб е друго обяснение. Не е казано, че ще избие, може симптомите да продължат известно време и после нещата да утихнат. Което обаче си е жив тормоз за всички...
Моята щерка е точно в такъв период. Ужас  ooooh!. През деня е кисела, нощем спи половин час, половин час се върти като бясна и хленчи  Crazy.
За стряскането, не се тревожи. Повечето дечица така реагират понякога.
Виж целия пост
# 10
Възможно е да са зъби. При нас буденето започна след 5 месец, макар че първия проби чак на 7. През половин час се буди, но не пищи, а по-скоро хленчи, проплаква.
Виж целия пост
# 11
Ние сме така от 3 месеца-почти не спя,само нося и гушкам.При нас обикновенно истерията започва между 2 и 3ч.,до тогава се буди 2-3 пъти само за вода.Буди се и истеричен писък,или крещи.Понякога повече от час не мога да го успокоя.Гърчи се и прави "мостове".Направо е ад.На няколко седмици имаме по някоя "спокойна "нощ,че иначе съвсем  ще  Crazy.През деня спи като ангелче,ако няма дразнители и по 3-4 ч.
При него със сигурност е от зъбите,и аз съм била така като бебе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия