Май имаме колики...

  • 1 216
  • 25
Родих преди 1 седмица,но малкия май има колики.Както си седи спокоен, след кърмене обикновено, изведнъж свива рязко крачета и започва да плаче.Поплаква малко и пак затихва....и от коремчето му се чуват едни такива звуци все  едно мехурчета във вода-ама и аз както обяснение дадох,нема що....
Когато педито беше тука ми даде капки Еспумизан,но ми каза да му ги давам при нужда от 20 ден...
Мога ли да направя нещо,за да го облекча,като е толкова малък?Имали ли сте подобни проблеми и как ги решихте?
Моля ви дайте ми съвет Praynig
Виж целия пост
# 1
Аз давах Саб Симплекс по указания на педито - мисля, че беше по 15 капки преди ядене. По-добре, обаче, да се консултираш с лекаря. Давах и чай на Хип за тази цел.
Виж целия пост
# 2
Да, така както го описваш, това наистина са колики. Саб Симплекс е добър вариант...имаше и хубав чай на Хип за колики...ти до колкото разбрах кърмиш...но се консултирай с вашия педиатър. Аз и на двамата ми синовме давах в този период на Фризолак имаше една грана която е срещу колики, повръщане и запек ако не се лъжа и им действаше много добре.
Виж целия пост
# 3

Най-вероятно са колики. При всяко бебе е индивидуално. Дай капките.
И на нас Саб Симплекс ни помагаха повече.
Виж целия пост
# 4
 Със сигорност са колики. Може да и даваш "Еспомизан" или "Саб Симплекс" и ще прециниш кои ще ви помогнат повече. Аз давам "Еспомизан", защото ги даван по лесно с лъжичка,"Саб Симплекс" са много гъсти. Може да даваш чайче на "Хип", но ако не са много силни коликите изчакай още мъничко, защото сте още съвсем малки
Виж целия пост
# 5
Със сигурност са колики и дано да останат така слаби. Момичетата са те посъветвали достатъчно добре - и аз давах Саб симплекс и от чай на Хип против колики. От него давах доста време, просто защото е полезен.
Виж целия пост
# 6
Ами и на нас коликите ни започнаха много рано - още първата седмица. Пробвах ме Саб Симплекс, но нямаха голям ефект. Мъжът ми купи Бейбинос и като че ли нямахме много. Но след посещение на педито в къщи, тя каза, че каквото и да даваме на бебето е повече за нашето успокоение от колкото за него. Шантава работа #Crazy
И чайче на Хип, и капки и според мен нещата са сравнително спокойни, но ....
Виж целия пост
# 7
На сина ми единствено му помогна грейката на Чико.Нито капките, нито чая.Но при всяко дете е различно.Но от коликите отърване няма.И двете ми деца имаха колики до 6-тия месец.
Виж целия пост
# 8
първо - честито бебче - да ти е живо и здраво  bouquet
за капките наистинамалко поизчакайте. иначе основната им активна съставка и на саб и на еспумизан е една и съща, но действат различно при бебчетата, ппри нас саб само влошават нещата - те по принцип са по слаби и запичат повече от еспумизан.
чайчието на хип е за след 10-тия ден, така че скоро може да го почвате.
друго, което пишат мами, че помага(при нас за съжаление не е така) са загрята пелена на коремчето, масаж на коремчето, масажче на стъалата може да пробвате, някои духат със сешуар на корема на бебчето (на най-слабата степен от около 30 см разтояние, през дрешка), но всичко е моментно облекчение - истината е че просто чакаш да си минат, а до тогава се гушкате, успокоявате, люшкат и така Mr. Green
дано ви минават бързо, да сте от щасливците, които колики ги мъчат само 2-3 седмици, не като нас (още си ги влачим, че и по-силни стават #Crazy)
сега се сетих - има едно масажно олио на бюбхен за корем с копър и анасон - ако го намерите, може и него да пробвате, но аз миналата седмица го търсих в околните магазини, не бяха го и чували newsm78
ето това е :
 http://www.buebchen.nn-bg.com/g_koja.html#Масажно%20олио
Виж целия пост
# 9
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ!!! ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВО!
И на нас коликите ни почнаха много рано Sad Давах капки от 20 ден някъде, чай на хип, масаж. А и една хитринка - пускахме сушоара да и става топло на коремчето.
Успех!!!
Виж целия пост
# 10
Давай капките за колики или чайчето на Хип  Peace Слагай му на коремчето топла кърпа, ако нямаш грейка. Аз пълнех пластмасова бутилчица с топла вода  Rolling Eyes
Провери в аптеките, казаха ми, че вече имало някакво кремче против колики  newsm78
Виж целия пост
# 11
И при нас коликите започнаха много рано .На 10 дена и двете ми деца имаха вече.От капките ставаха по-зле.Баткото започваше да повръща ,а при Коко просто нямаше ефект.Но и двамата ги "лекувах" по един и същ начин:когато се уверих че вече спят ги обръщах по корем .Така си осигурявахме една относително спокойна нощ.Можеш и ти да пробваш .
Виж целия пост
# 12
Има кремче БЕЙБИНОС за колики.
Виж целия пост
# 13
Констанс опитай с топла пелена на коремчето, затопляш я с ютията и я слагаш м/у бодито и дрешката. Чай от копърово семе също помага, но за съжаление всичко е временно и просто трябва да чакаш да отминат коликите.
Виж целия пост
# 14
При нас комбинацията от Саб Симплекс, чайче на Хип и шишетата на Доктор Браунс имаше добър ефект. Почти не ги усетихме коликите. Според мен, когато ползваш такива шишета е важно всичко да даваш от тях и водичката и млякото, ако не кърмиш. А за Еспомизан - давах, но мисля, че Саб Симплекс са по-ефективни. По принцип и двата вида капки са с еднакъв състав, но сигуно има разлика в концентрацията на съставките, защото Саб Симплекс наистина са по-гъсти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия