Кога мога да го изведа?

  • 3 700
  • 22
Кога най-рано мога да изведа бебето навън?Знам,че първо трябва да го изкарвам за малко на чист въздух и после да почнем с раходките,но ме интересува в това време сега, как е най-добре да го направя и кога?
Виж целия пост
# 1
Незнам колко е голямо бебето ти, но мойте и двете ги изкарах за пръв път на втората седмица.Важното е да няма мъгла.
Виж целия пост
# 2
На 15 ден от ражданате! Важното е да няма мъгла, да не е леден въздуха, ако може да не е много влажно. Педито ми беше казала, че до -5 градуса мога да я извеждам!
Виж целия пост
# 3
Нека лошото време не те притеснява. Единственото време в което не е желателно да го извеждаш е когато е влажно. А  иначе се започва по няколко минутки всеки ден на терасата. Обличаш го както си облечена ти плюс още една дрешка. Т.е. ако ти си облечена с пуловер и панталон и яке, то сложи на бебчо едно боди отдолу и чорапогащник и също панталон, пуловер и яке. На крачетата вместо обувки му сложи ританки или чорапки Simple Smile В първите 8-9 дни можеш просто да отваряш прозореца на стаята за околло 5-10 мин 3-4 пъти за да проветряващш помещението. Колкото повече време бебчо прекарва на вън толкова по-добре за него Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ако бебенцето е новородено, Т трябва да е над нулата, да няма мъгла и да не вали (става много влажно).
Започваш с извеждания на терасата или стоене на отворен прозорец, постепенно увеличаваш времето и сте готови за навън  Wink Първите разходки е добре да не са за повече от 30 минути.
Педиатрите ги обяснавят тези неща, можеш да се консултираш!
Виж целия пост
# 5
На мен ми казаха, че при децата, родени през студен сезон, първата разходка трябва да се предшества от изнасяне на детето пред отворен прозорец, отначало за кратко, а след това за десет-петнайсет минути. По този начин бебето се подготвя за изнасяне на открито. По време на първата разходка не трябва да духа силен вятър и да вали.
Виж целия пост
# 6
Ние излезнахме късно, мако преди да направи месец/ден- два преди това/.  Но педит каза, че всеки ден в който не сме навън, е загубен за детското здраве/или нещо подобно/. Но през цялото време преди това постоявахме на терасата за десетина минутки.
Виж целия пост
# 7
И ние излезнахме на 15 ден от раждането. Но все пак зависи колко е студено навън, разбира се. В началото на октомври времето беше хубаво.
Виж целия пост
# 8
strahotno ti e bebcheto, kolko e manichak, a kak umno gleda Simple Smile)
mislia che shtom e dobre oblechen i zavit, niam aproblem d apodisha vazduh.
kak se chuvstvash , opravite li se, pomaga li ti naikoi? az sam v 7mi m i se chudia nad tezi vaprosi sega, za momenta sam otlichno, slava BOgu!
mnogo zdrave u vas!
Виж целия пост
# 9
Като го извеждаш според мен не толкова влияние има Т, колкото да не духа, да няма мъгла или да вали Wink
Толкова добре си спинкат навън Peace
Виж целия пост
# 10
Незнам колко е голямо бебето ти, но мойте и двете ги изкарах за пръв път на втората седмица.Важното е да няма мъгла.
Виж целия пост
# 11
Според мене изчакай тия влаги да поотминат. Ние първо се паркирвахме на терасата в кошницата за кола, добре опакован. Някъде около 20 ден се водихме и за първи път на разходка.
Виж целия пост
# 12
Като стане на 15 дена го извеждай за малко на терасата.След 20 дена можете да си правите разходки и по 2 часа.Тогава времето се очертава да е добро Simple Smile
Виж целия пост
# 13
аз бебелина я изведох за първи път на около месец, но то тогава си беше и бая студено, снежно и т.н. сега стига да не вали времето е достатъчно топло, за да можеш да започнеш към 15-20 ден.
Виж целия пост
# 14
Изведохме я за 15-20 мин. на 8-я ден от раждането, а след 10-я ден стояхме и час. Но беше началото на юни, т.е. топло и тихо време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия