Диета+кърмене

  • 3 841
  • 56
Някой може ли да ме посъветва каква диета за отслабване  мога да правя докато кърмя.Вече се захванах и със спорт, но няма де е достатъчно.Трябва да сваля 15 кг.ПОМАГАЙТЕ!!!
Виж целия пост
# 1
Ще следя темата с интерес,понеже мислех да пусна същата!Моите не са 15,а 10-12,но вече много ме подтискат и съм склонна да се откажа и от кърменето само и само да започна някаква диета /само не ме бийте/.
Съжалявам,че използвам чужда тема,но искам да попитам мога ли да ползвам диетата на Скарсдейл,която включва пилешко,телешко,риба,агнешко,плодове и зеленчуци,сирене и яйца,а дори ръжен хляб като всичко това е разпределено по дни-закуска,обяд и вечеря и дневната дажба е 1000 калории.Питам за нея, понеже съм я правила и ми е позната.Само с ограничаване,нещата не се оправят,поне при мен!Благодаря и още веднъж извинявай Велвет!
Виж целия пост
# 2
Ами  нищо кой знае какво, просто спираш да ядеш всякакви тестени храни, всякакви сладкиши, изобщо свеждаш въглехидратите до минимум, но без да ги изключваш напълно.Наблягаш на пресните зеленчуци, особено зелените - зеле, марули, салати, краставици, броколи.От плодовете - само по-киселите.Грейпфрут всеки ден - за витамини и разграждане на мазнините.Яйца и месо, сирене и кашкавал може.С млякото не се уливай, щом кърмиш.Избягвай зеленчуците и зърнените, богати на скорбяла - ориз, картофи, грах, боб.Абе с две думи - месо и салати набиваш!15 килограма според мен са постижими за 4-5  месеца здравословно отслабване без риск за кърменето.
Виж целия пост
# 3
Не се извинявай, няма за какво!Да си призная и на мен ми минава през ума да се откажа от кърменето, май и на двете ще ни дърпат ушите;)
Виж целия пост
# 4
за да отслабна, трябва доста да огранича храненето. при мен само така става, затова оставих отслабването на заден план.
момичета, не се заблуждавайте, че като спрате да кърмите ще отслабнете за нула време. и това съм го изживяла ама с баткото Crazy
Виж целия пост
# 5
Не се извинявай, няма за какво!Да си призная и на мен ми минава през ума да се откажа от кърменето, май и на двете ще ни дърпат ушите;)
Значи ставаме три. Аз да се похваля от 1с. не ям хляб и сладки неща и засега съм -3кг. Правя гимнастика и се мажа с разникремове. Че 15 кг не са малко.
Виж целия пост
# 6
Не се извинявай, няма за какво!Да си призная и на мен ми минава през ума да се откажа от кърменето, май и на двете ще ни дърпат ушите;)
Ами аз не че дърпам уши, но това би била велика глупост!Като оставим настрана разбиранията ми, че детето е на първо място, /а на второ е размерът на задника ми, разбира се Laughing/, не бива да се забравя, че кърменето изразходва на организма по около 700 калории дневно, което откъдето и да го погледнеш си е далаверка Laughing
Виж целия пост
# 7
Кърменето помага на запасите от бременността да се топят  Mr. Green Затова ам мисля да съчетавам яко кърмене с малко на здравословно ядене и когато не ме мързи  Tired гимнастика.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Кърменето помага на запасите от бременността да се топят  Mr. Green Затова ам мисля да съчетавам яко кърмене с малко на здравословно ядене и когато не ме мързи  Tired гимнастика.  Heart Eyes
newsm10Това е начинът!!!
Виж целия пост
# 9
Значи съм започнала здравословното отслабване!От 10 дни не вкусвам шоколад и тестени изделия /най-големия ми враг/.Сладко не обичам!Ям само черен хляб и гледам да не са повече от 2-3 филийки на ден /успокоявам се че черния хляб по принцип не е голям,респ.филиите му/.Иначе ям манджи, сирене,кашкавал, яйца. От плодовете портокали и банани  Embarassed/ама май и тях трябва да ги игнорирам/. Грейпфурти не обичам,ама ще трябва,след като казвате че разграждат мазнинките.
svetlaa като оставя кърменето ще взема съответните мерки за да отслабна а не че отсамосебеси ще стане,далеч съм от тази мисъл.Веднъж съм го минала този път с голямото ми дете и зная моя организъм как реагира.Докато кърмя НЕ отслабвам!
belinda и за мен детето ми е на първо място,затова и още кърмя и търпя приказки,че съм се вманячавала.Обаче тези 10-12 килца ми действат много подтискащо и разплуващо напоследък!
velvet присъединяваш ли се към здр.ядене и след месец ще отчитаме резултати?!?
Виж целия пост
# 10
svetlaa като оставя кърменето ще взема съответните мерки за да отслабна а не че отсамосебеси ще стане,далеч съм от тази мисъл.Веднъж съм го минала този път с голямото ми дете и зная моя организъм как реагира.Докато кърмя НЕ отслабвам!

и моя проблем е същия. трябва да се мобилизирам и психически да се настроя и да подхвана крута диета , иначе тлъстинките не си заминават.
Виж целия пост
# 11
За отслабване от само себе си не си спомням да съм споменавала нещо Rolling EyesРежим му е майката и воля, дисциплина!Това, което обаче изрично подчертавам/макара че много майки не ми вярват/ е, че този режим е напълно съвместим с кърменето.Защото трябва да се  слабее бавно и здравословно, драстичните диети в крайна сметка докарват само умрели от глад мастни клетки, които после се пълнят и от "въздуха Wink
Виж целия пост
# 12
И аз на моменти съм готова да се откажа от кърменето,само и само да сваля тия пусти 15кг : #Cussing outНо стискам зъби и мисля да огранича хлебчето и сладичкото.Ще продължа да кърмя поради простата причина,че бебка е токова привързана към млекцето на мама,че просто не мога да си представя,как ще я откажа.Сигурно ще настане ад.Не съм мръднала от родилното,а сме само на кърма,дори вода не пием и все си седя същите килограми #2gunfire
Виж целия пост
# 13
Айде и мен ме пишете в групата, аз имам да свалям минимум 12 кг, да не говорим, че 7 от тях ги качих след раждането! А докато ги качвах, се грижех сама за детето, нямах време да ям, никакъв хляб почти, за сладко да не говорим... Въпреки всичко продължавам с упорството и се надявам да споделя добри резултати след няколко месеца... Ще се придържам към съветите ви!
Виж целия пост
# 14
Момичета, пишете ме и мен в отбора на отслабващите кърмачки. Имам и аз 15 кг за сваляне  Crazy. А и въобще не мога да си обясня, качих 20 кг и съм свалила само 5 кг с раждането. Та то само бебето тежеше близо 4 кг.  #Crazy. Все си мислех, че с раждането повече се свалят. Миналият месец дори забелязах, че съм добавила още 1-2 кг, стреснах се и сега вече внимавам какво ям. Първият месец с това регулиране на кърмата и от изтощение  ядях по шоколад на ден. Аз толкова шоколад през живота си не съм яла, но сега вече...край.
  Belinda ти си "като старо куче в бранша". С удовоствие те чета и щом казваш, че може да се свалят постепенно за 5 месеца, вдъхна оптимизъм в моята изстрадала душица    bouquet
 Пък и трябва де се приведем във форма за    grinning039
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия