Малки сме родени , но ще станем силни и големи :)

  • 112 364
  • 753
# 15
Мяуче, отказахме се от там. Така и до последно нещо ме дърпаше от вътре да не ходим. Нямам идея какво е в Педиатрията. Ще споделя, като минем другата седмица. Радвам се, че сте доволни и сте добре и отпочинали Simple Smile
Виж целия пост
# 16
Мяуче надявам се добре сте изкарали почивката. Ние също заведохме Нелинка на море ,макар бабите да не бяха много сагласни.
 Сега като чета колко рехабилитации сте направили ,мисля че на нас там ние проблема нямаме правена рехабилитция ,а това определено е плюс.Иначе Нелинка е живо детенце ритка си, мята ръцете гука,вика но и трябва повече гимнастика. Неонатолога каза в будното и време трябва да не лижи ,да я разнсяме, гимнастики да правим и т.н.  Записахме се за Карин Дом във Варна , но те сега септември почват работа та се надявам скоро да се обадят.
За ваксините ние сложихме и първата двойна, добре мина даже температура не вдигна. Сега на 5-ти ще слагаме втората двойна , нашия неонатолог каза да ги слагаме по график спрямо корегираната възраст.
Мяуче вие почнахте ли захранването ?
Виж целия пост
# 17
Здравейте мамчета!
Не знам дали пишете в друга тема или сте заети с дечицата. Много ми се иска да ви опозная и да разбера как се развиват рожбите ви. Моята дъщеричка е все още в неонатологията и като гледам скоро няма да си я прибера. В момента е 1150 гр и много бавно наддава. Поздрави на всички!
Виж целия пост
# 18
black_pearl_30 , аз ще ти вдъхна кураж и ще ти кажа, че моята дъщеря е на 15 г., родена е в 28 седмица, 1430г/40см.
Сега е 174см висока, отлична ученичка в Езикова гиназия! Hug

Вярвай! Hug Hug Hug
Ще се моля за твоето дете! Praynig
Виж целия пост
# 19
black_pearl_30 , аз ще ти вдъхна кураж и ще ти кажа, че моята дъщеря е на 15 г., родена е в 28 седмица, 1430г/40см.
Сега е 174см висока, отлична ученичка в Езикова гиназия! Hug

Вярвай! Hug Hug Hug
Ще се моля за твоето дете! Praynig
Благодаря ти!
Разбира се, че вярвам и се надявам, но страховете за здравето й са големи
Виж целия пост
# 20
Всички сме били така, мила! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 21
black_pearl_30, синът ми се роди в 30 г.с 1550 грама, 42 см. Прекара 42 дни в Майчин дом, 17 от които на апаратна вентилация. Вече е на 4 месеца. Тичаме по доктори, макар реално да няма проблем, защото израстна ретинопатията. Сега ходим на рехабилитация, за да се презастраховаме, заради кръвоизливите, които беше получил в мозъка, след раждането. Всички минаваме през това. Бъди силна и позитивна, особено когаъо ходиш в болницата. Всичко ще бъде наред  Hug
Виж целия пост
# 22
black_pearl_30, синът ми се роди в 30 г.с 1550 грама, 42 см. Прекара 42 дни в Майчин дом, 17 от които на апаратна вентилация. Вече е на 4 месеца. Тичаме по доктори, макар реално да няма проблем, защото израстна ретинопатията. Сега ходим на рехабилитация, за да се презастраховаме, заради кръвоизливите, които беше получил в мозъка, след раждането. Всички минаваме през това. Бъди силна и позитивна, особено когаъо ходиш в болницата. Всичко ще бъде наред  Hug
Много се радвам за вас наистина. Толкова се обнадеждавам когато разбера, че дечицата се оправят и нямат здравословни проблеми. На малката и правиха 2 прегледа на очетата до сега, казаха че е ОК. Но още е рано. Стискам палци всичко да е наред с вас!
Виж целия пост
# 23
black_pearl_30, май наистина всички минаваме през една и съща месомелачка.

Нико се роди в 27 г.с.+6 дни с тегло 1,250 кг., а в момента на 6 м. и 21 дни гони 8 кг. (утре ще разбера колко точно е). В неонатологията стоя 45 дни, от които 4 на апаратна вентилация, но почти до самия край беше „кислородозависим”. Изписаха го във вътреутробна възраст (34 г.с.), но той вече яростно си сучеше и тежеше цели 2,200 кг. Вкъщи още първия месец си наддаде юнашки и така до ден днешен.

Аз още не смея да се похваля, че всичко му е наред и в крайна сметка притесненията остават, но важното е Вярата да надделява. Hug

Кати, ние ваксини още не сме слагали, само БЦЖ и противохепатитната.

Захранването също не съм го почнала. Помайвам се нещо, но може би след някой и друг ден, като навърши 4 коригирани... и с позволението на неонатолога. baby_neutral

Бела, ще чакаме да споделиш.
Виж целия пост
# 24
black_pearl_30, май наистина всички минаваме през една и съща месомелачка.

Нико се роди в 27 г.с.+6 дни с тегло 1,250 кг., а в момента на 6 м. и 21 дни гони 8 кг. (утре ще разбера колко точно е). В неонатологията стоя 45 дни, от които 4 на апаратна вентилация, но почти до самия край беше „кислородозависим”. Изписаха го във вътреутробна възраст (34 г.с.), но той вече яростно си сучеше и тежеше цели 2,200 кг. Вкъщи още първия месец си наддаде юнашки и така до ден днешен.

Аз още не смея да се похваля, че всичко му е наред и в крайна сметка притесненията остават, но важното е Вярата да надделява. Hug

Кати, ние ваксини още не сме слагали, само БЦЖ и противохепатитната.

Захранването също не съм го почнала. Помайвам се нещо, но може би след някой и друг ден, като навърши 4 коригирани... и с позволението на неонатолога. baby_neutral

Бела, ще чакаме да споделиш.
Радвам се и за вас  newsm10
Моята Маринка се роди 800 гр сега е 1150 на 48 дни. Все още е кислородозависима въпреки че отдавна си диша самичка. Преудоля пнемнония и може би заради това. Вие СИнагис слагали ли сте?
Виж целия пост
# 25
За Синагис, днес ще питам каква е процедурата, ако ЛЛ знае (ако не - ще питам неонатолога) и ще действаме. Дано да не е късно, макар че надали ще е фатално, ако пък не сложим. Мисля, че отговаряме на критериите за да ни отпуснат безплатно. Иначе няма как да си го позволим туй люкарство.
Виж целия пост
# 26
Аз пуснах документи за Синагиса - трябва да се явите на комисия да изготви протокол и после се подавата в ЗК, за София няма как да кажа точно, във Варна комисията е от неонатолозите в АГ, те изготвят всички документи. Мяуче, съветвам те да направиш всичко възможно да му сложат на детенце имуностимулатора, полага ви се, много е хубав препарата, това е от малкото привилегии, които имат нашите деца. Пък да - много е скъп, има за малко деца за съжаление.
Виж целия пост
# 27
Мяуче, при нас всичко става с разрешение на неонатолога и вваксини и захранване, но вие сте родени по рано ние вече направихме 4 коригирани и госпожицата ни е 7500гр. Добре си похапва. За Синагес на нас ни се обади неонатолога и ни каза към 15 да идем да попълним протокола,май не зависи от лл. А за захранването започнах със зеленчук и  7ми ден ядем пюре вече по полувин бурканче.
Виж целия пост
# 28
 Лелее като ви чета какви завидни размери се заформили,чак срам ме хваща с моя човечец.Ние още нямаме навършени 6 месеца (4 коригирани),но след две седмици,когато ги навършим няма да имаме и 6 кг.Като се сетя,че каката ни беше 8кг на една година и се притеснявах,си мисля,че за братчето ще се радвам много,ако е толкова Simple Smile.Сега ,обаче каката ни е доста по-едра от по-големи деца от нея.Надявам се и малкия да се развива така.Ще се захранваме на 5 коригирани месеца.На ваксиниране със синагис не подлежим попитах вече.
 black_pearl_30,кураж детенцето си расте и скоро ще е при мама!Кърма носиш ли?
Виж целия пост
# 29
Лелее като ви чета какви завидни размери се заформили,чак срам ме хваща с моя човечец.Ние още нямаме навършени 6 месеца (4 коригирани),но след две седмици,когато ги навършим няма да имаме и 6 кг.Като се сетя,че каката ни беше 8кг на една година и се притеснявах,си мисля,че за братчето ще се радвам много,ако е толкова Simple Smile.Сега ,обаче каката ни е доста по-едра от по-големи деца от нея.Надявам се и малкия да се развива така.Ще се захранваме на 5 коригирани месеца.На ваксиниране със синагис не подлежим попитах вече.
 black_pearl_30,кураж детенцето си расте и скоро ще е при мама!Кърма носиш ли?
Иска ми се да нося ама нямам. Цедя по 2-3 капки от всяка кърма. Какво да им е нося. То един напръстник не мога да напълня Sad Ще търся като ми я изпишат от някой друга мама
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия