Въпрос към майките с домашен любимец?

  • 1 133
  • 27
Здравейте, Имам писанка, която много обичаме и не я махнахме като забременях. Решихме, че ще си остане при нас и след като родя живот и здраве.
Искам да ви попитам като се роди бебето отделихте ли домашния любимец в друга стая? Мислиме да не я пускаме един месец преди термина в нашата стая, където ще е бебето и след това няколко месеца. Иначе ще има достъп до другите стаи. Предпазвахте ли бебето по някакъв друг начин от домашния любимец?
Виж целия пост
# 1
Според мен, добре сте решили, стига котката да е обезпаразитена и кротка.
Ето още мнооого мнения:)

Племеничката ми се роди в къща с огромен персийски котарак и си играеха страхотно.
Нямаше никакви проблеми.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=57761.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8912.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18118.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=38177.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46264.0
Виж целия пост
# 2
Когато Дияна беше на 7м взехме голям аквариум с рибки. Котарака го взехме 2г по-късно. Всички в къщи са голяма партия Simple Smile
Виж целия пост
# 3
И аз имам котка и не мисля да я махам,защото много си я обичаме всички в къщи.Мисля само да и огранича достъпа до бебо и по-голяма хигиена.Моето мнение е да не се лишаваш от топлината на донашния ти любимец. Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 4
 И ние имаме котка и няма проблем. Един месец преди да родя  се командировахме с котката при мойте родители, защото в къщи кипеше усилен ремонт, а котка+бременна жена+гипс / и др. ремонтни материали/ не е добра комбинация. Така че последният месец от бременността си го изкарах с 2 котки /защото и нашите имат една/. Най-често, когато сядах на дивана, те ме полазваха по корема , обгръщаха го с лапички и така си почивахме.Бяхме много вушителна гледка. Laughing
Малко след раждането си прибрахме нашата и честно казано не виждам никакъв проблем да имаш коте и бебе, особено щом ням да го пускате в неговата стая.
 Що се отнася до пазенето:
Откакто  детето  проходи по-скоро пазим котката от нея, а не обратното.Та така и до сега /дъщеря ми е на 3 1/2 год./.Но иначе много се обичат. Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Ние имаме 2 котки. Докато с бебчо се прибрахме от болницата си ходеха навсякъде, където и ние. Сега не им даваме да влизат в нашата стая, където е и бебето. Тъй като живеем в малък апартамент, за котките остават кухнята и коридорът. Те веднага разбраха, че стаята е забранена. Единият ни котарак иначе може да си отваря сам вратите, но сега дори не се опитва да отвори вратата на нашата стая.

Иначе котките ни са ваксинирани и обезпаразитени. Тъй като не ги пускаме навън, вероятно са по чисти и от нас.
Виж целия пост
# 6
И ние сме с котарак в къщи,не мисля че ще е проблем за бебето стига да няма пряк допир с него поне в началото.  animal037 Иначе за децата е добре да си имат домашен любимец, дъщеря ми обожава животните тя като се роди пък имахме куче не сме имали проблеми!  
Виж целия пост
# 7
Никога в съзнателния си живот не съм живяла без куче или коте. Децата ми също растат с домашни любимци. За момента не пускам котките при бебето, но ние имаме двор.
Преди години живеехме в апартамент с коте, което беше любимец на мъжа ми. То така и не можа да свикне с мен 9 месеца / през бременността/. Когато тръгнах да раждам легна в коридора и ми казаха, че е останало там докато родя.
След завръщането ми от родилния дом, котаранчо вече не ми беше враг. В продължение на година не припари до стаята с бебето, а вратата беше отворена.
Има необясними неща.
Желая ти леко раждане и сладко бебче.
Виж целия пост
# 8
Моята котана е много кротка и добра и се надявам да няма проблеми, малко ми е мъчно че няма да спи при мен, защото така е свикнала, но ще гледаме да не се чувства пренебрегната.
Друго което ме интерисува много хора казват че може да направи алергия детето и космите били много опасни, аз все си мисля, че аз и мъжа ми като не сме алергични и детето няма да е. Какво мислите по въпроса?
Виж целия пост
# 9
Никога в съзнателния си живот не съм живяла без куче или коте. Децата ми също растат с домашни любимци. За момента не пускам котките при бебето, но ние имаме двор.
Преди години живеехме в апартамент с коте, което беше любимец на мъжа ми. То така и не можа да свикне с мен 9 месеца / през бременността/. Когато тръгнах да раждам легна в коридора и ми казаха, че е останало там докато родя.
След завръщането ми от родилния дом, котаранчо вече не ми беше враг. В продължение на година не припари до стаята с бебето, а вратата беше отворена.
Има необясними неща.
Желая ти леко раждане и сладко бебче.
Благодаря ти! Ще се моля всичко да е ок. baby_neutral
Виж целия пост
# 10
И аз през целият си живот съм имала котка,а по едно време и куче.Не мисля че ще има бебока алергия,но то ще си проличи.И аз се надявах Вики да няма,щото...не ми се мислеше.Но разбира се детето щеше да остане smile3521Като бях бременна пуснах изследване за алергия към дом.любимци.Поема се от здр.каса,но забравих как се казва.Направи си такова за да си по-спокойна.
Виж целия пост
# 11
Аз имам куче. В осмия месец решихме да го извадим от нашата стая. Аз май преживях тази промяна по-тежко от Майкъл. Сега, когато Яна е на 6 месеца се опитвам да ги пускам заедно за малко, но той отказва да я погледне. Само веднъж тя успя да го докопа и го хвана за муцунката и го ощипа. Той изквича, но не мръдна, а след като го откопчих от нея се обърна и най-демонстративно легна с гръб към нея. А тя го гледа с такъв огромен интерес и толкова му се радва. Много ми е мъчно.

Но както и да е, отплеснах се. В ниакъв случай ен махай котката! Тя е част от семейството ви. Ако я махнеш ще се чувстваш много зле, сигурна съм.
Виж целия пост
# 12
 Ако котката не си ръси космите върху бебето, не би трябвало да се получи алергия.
 Но аз между другото си направих изследване за токсоплазмоза през бременността по препоръка на ветеринарния ни лекар. И за мое успокоение. Иначе споделих на лекарката при която ходех на консултация за котката и тя каза, че няма никакъв проблем и да не я махаме.
Така че живей си спокойно с котето и приятно бременеене !
Виж целия пост
# 13
здравейте аз също имам персийска котка и много е обичам но наште всички приатели познати и родителите ми в това число штяха да ни изядат ошедокато бях бременна да е махна от вкъщи било вредно и т.н. и така се разделих с мойта писана сега е при мойте родители а те живеят в пловдив и не съм си виждала животинчето вече 5 месеца но те са твърдо убедени че бебето ми може да развие алергий и незнам си оше кво но сега сме твърдо рещени с моя мъж да си вземем животинката обратно защото много ни липсва
Виж целия пост
# 14
аз също имам котка и много си я обичам.лекарката ми ми каза,че няма никакъв проблем да я задържа през бременноста си и тя все още е при мен ,но за първите три месеца след раждането ще я дам на мама да я погледа,не заради друго ами защото котката ми иска много внимание от мен а не ми се вярва да имам време и за бебчо и за нея.като бебчо стане на 4 месеца ще си я взема обратно Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия