колко но-шпа?

  • 11 606
  • 10
Много ми се иска да попитам мамите с опит, дали знаят колко дълго може да се пие но-шпа без да навредя на бебчо. На мен ми се събират вече около 2 месеца и нещо да пия всеки ден но-шпа без прекъсване. Първо го пиех профилактично, после при разни болчици по 2, 4 на ден. Сега тамън мислех да го спра и лекарката ми каза, че трябвало да го пия по 3 пъти по 2т, за да се отпуснела матката добре. Има ли някой който го е пил толкова дълго?
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
щом ти се налага да пие НЕПРЕКЪСНАТО но-шпа и от толкова време- мисля, че трябва да направиш и другаде конкултация, евентуално в болница. Срокът на бременността ти е много малък още, за да има толкова голямо напрежение на маточната мускулатура. иначе дозата може да е 3х2т като редовно назначение, а не при нужда. На бебето няма да навредиш, но тези "болчици"  newsm78
Виж целия пост
# 2
Здравей,
Аз_сам_пила_но-шпа_по_4_табл./ден_около_2_седмици,като_преди
това_ми_правиха_3хден_инжекции_но-шпа_с_предлопагам_по-
голямо_количество_от_1_хапче.Това_беше_предписание_от_Майчин_дом,където_лежах_3_дни_за_задуржане_в_7-8седмица.
Но_когато_отидох_при_една_известна_гинеколожка_за_констулт,
тя_категорично_ми_замени_но-шпа-то_с_Папаверин.Пак_3х2табл.
за_отпускане_на_матката.
Тази_докторка_ми_каза,че_на_всички_последни_симпозиуми_се_
докладва_за_вреда_на_но-шпа_при_редовен_прием_в_ранна_
бременност(разбирай_поне_до_5месец).Тя_беше_доста_възмутена_от
колегите_си_в_МД.И_абсолютно_категорично_ми_"забрани"_редовно
да_пия_но-шпа.Освен_всичко_друго_но-шпа_задълбочавало_
запека,защото_влияело_върху_зялата_гладка_мускулатура.
Така_че_искрено_те_съветвам_да_потърсиш_мнение_и_на_друг
специалист,тъй_като_са_ти_предписали_сериозен_
и_продължителен_прием_на_лекарство.
Извинявай,не_искам_да_те_плаша,просто_споделям_опита_си.
Успех!
Виж целия пост
# 3
щом ти се налага да пие НЕПРЕКЪСНАТО но-шпа и от толкова време- мисля, че трябва да направиш и другаде конкултация, евентуално в болница. Срокът на бременността ти е много малък още, за да има толкова голямо напрежение на маточната мускулатура. иначе дозата може да е 3х2т като редовно назначение, а не при нужда. На бебето няма да навредиш, но тези "болчици"  newsm78

Аз съм питала за тези болчици и то двама различни лекари. Казвали са ми, че не са опасни и че вероятно идват от червата, но да пия но-шпа, за да е спокойна и матката. Ти съвсем ли никакви не си осещала? Щастливка! Peace

Хм, Мутти, това звучи страховито.  Но-шпа е страхотно разпространено. Сега вече много се притесних. Не знам, кой е пряв, но това е възмутителна безотговорност. Моята лекарка все ми повтаря, че нямало НИЩО вредно в но-шпа-то #2gunfire и да си го пия. Сега вече много се притесних. newsm78
Виж целия пост
# 4
Аз го пиех непрекъснато, освен него и гинепрал и магнерот, щом се налага, пий го, няма проблем.
Виж целия пост
# 5
Лессии,
Просто_отиди_на_още_1_доктор._Не_е_гаранция_за_нищо,
понеже_мен_в_Майчин_дом_ме_преглежда_също_голямо_
светило_и_ми_изписа_но-шпа-то.
Другата_докторка_е_от_"планиране_на_раждаемостта"_и_е
доста_известна...Аз_реших_да_вярвам_на_нея,защото_я_посещавам
от_преди_да_забременея.
Но_на_мен_не_ми_се_е_налагало_да_пия_нещо_така_продължително.
Събират_ми_се_по_1_седмица_около_дните_на_менструациата_
през_2-3_месец.
Честно_казано_аз_така_и_не_пих_3х2табл.папаверин,защото_
и_това_ми_се_струваше_много_конска_доза.
Заместих_лекарствата_с_активно_лежане_и_абсолютно_никакво
напрежение...При_мен_това_помогна_много.



Виж целия пост
# 6
Мути, кви са тия долни тирета Shocked
Казвали са ми, че не са опасни и че вероятно идват от червата, но да пия но-шпа, за да е спокойна и матката.
Rolling Eyes
ти за твое спокойствие ли го пиеш, или имаш нужда? Все пак си бременна и не може да се чувстваш съвсем както преди. От това, че те наболява тук и там, не следва, че трябва да пиеш хапчета
Виж целия пост
# 7
ne se pritesniavai No-spa ne vredi na bebeto moje6 spokoino da go pie6 do kraia na bremennostta!normalnata dozirovka za bremeni e 3 po 1 tabletka
Виж целия пост
# 8
Мути, кви са тия долни тирета Shocked
Казвали са ми, че не са опасни и че вероятно идват от червата, но да пия но-шпа, за да е спокойна и матката.
Rolling Eyes
ти за твое спокойствие ли го пиеш, или имаш нужда? Все пак си бременна и не може да се чувстваш съвсем както преди. От това, че те наболява тук и там, не следва, че трябва да пиеш хапчета


Пия го по леарско предписание! Но все пак проявявам съмнение и затова ви питам. Аз съм просто една много надяваща се бъдеща мама, която иска всичко да е наред. За съжаление не съм лекар и трябва да слушам генеколозите при които ходя, но явно истината за но-шпа е някъде по средата. Огромен процент от лекарите го изписват масово, но си е медикамент.

Момичета, много ви благодаря, че ми писахте.
ljuboznatelna, paff , благодаря за капката успокоение, все пак питото е пито Sad
Виж целия пост
# 9
Lessyy az sa6to pia No-spa no v momenta2 po 1 tabletka!6tom ti e izpisano ot doktor si go pii,vajnoto e da se 4uvstva6 dobre
Виж целия пост
# 10
Леси, ти май се засегна.
Хем пишеш, че слушаш гинеколозите, хем питаш майките дали може. Rolling Eyes
Първо си го пила профилактично, после по 2-4 дневно. Как по точно ти беше изписан, не разбрах.
Също от сърце ти желая да бъде всичко наред, но тези работи най-точно се определят от лекаря, който те следи. За всеки случай нещата са различни.
Ако нямаш доверие на гинеколога си, смени го, много просто.
Спокойно и леко бременност
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия