По едно пюре на Хип достатъчно ли е?

  • 1 195
  • 18
По едно пюре на Хип достатъчно ли е или трябва да дохранвам с мляко? По принцип ядем по 180гр на 5 хранения досега.
Виж целия пост
# 1
Срам не срам да си призная - не разбрах въпросът ти - 5 пюрета ли яде,едно пюре на 5 пъти?5 пъти по 180 гр ми се вижда много,почти кило пюре?И какво пюре?Друго не ядете ли? newsm78
Виж целия пост
# 2
Досега бяхме на 5 хранения по 180гр с мляко:) разбира се. Имам в предвид, че едно бурканче е 125 гр и не знам дали да дохранвам до 180гр. с мляко.
Виж целия пост
# 3
Ако пюрето е 125гр., дохранвай
А защо не взимаш от тези пюрета по 200гр ?
Виж целия пост
# 4
А,вдянах сега  Embarassed Ами зависи от бебето ти,ако изяде цялото бурканче,мисля,че няма нужда да дохранваш,едва ли ще иска.Просто,ако не си сложила вътре АМ (сухото само),няма да изкара обичайните си часова между храненията,а ще даде зор по-рано.Ако ще заместваш хранене с пюре,няма нужда да дохранваш.Но от въпроса ти разбирам,че не сте почнали още и ще мине време,докато докарате порцията до цяло бурканче.
Виж целия пост
# 5
И ние сме така ядем 5 пъти по 180 и аз давам пюрета на хип по бурканче и половина за да стане 180 давам го на обяд без допълнително мляко  и другата половина от бурканчето оставям в хладилника за утре с другото цяло бурканче и така за 2 дена 3 бурканчета от 125гр
Виж целия пост
# 6
аз като беше марто на вашата вьзраст му давах едно буркан4е на ХИП и после дохранвах до 150мл.( по толкова ядеше тогава ) с мляко
Виж целия пост
# 7
 На вашата възраст го смесвах с АМ
Виж целия пост
# 8
На възрастта на бебето ти дъшеря ми изяждаше 125 гр пюре, но го смесвах с адаптирано мляко и ставаше 150-160 гр. Правех така, защото отказваше след пюрето да пие мляко.
Виж целия пост
# 9
След като даваш от малките пюрета, давай след това и мляко; ако смяташ да замениш едно млечно хранене с пюре, купувай от по-големите бурканчета на ХИП
Виж целия пост
# 10
По принцип дозата пюре е според млечните хранения - колкото изпива мляко, толкова и пюре, т.е ако нормално си пие по 180, и пюрето да е толкова. В началото като захранвах давах пюре колкото пожелае и после мляко до получаване на дозата. Като почна да ми отказва мляко, го слагах в пюрето. Според мен е още рано за безмлечно хранене, добавяй мляко в пюрето или му давай пюре с мляко/сметана/извара от по-големите бурканчета.
Виж целия пост
# 11
Ами явно си е според детето.
Ние сме малко по-големи от вас, а ядем по едно бюрканче от малките на Хип и рядко пие мляко после. Наяжда се с него и издържа 4 часа до следващото хранене.
Виж целия пост
# 12
При всяко дете е много индивидуално.
На вашата възраст Дани едвам изяшдаше 1 бурканче на Хипп,(125гр)а аз му слагах и 30 мл мляко.
Виж целия пост
# 13
Ако пюрето е 125гр., дохранвай
А защо не взимаш от тези пюрета по 200гр ?

Същото щях да предложа и аз Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Ами каквото количество мляко яде, такова и пюре давам аз. Едно на Хип не ни стига. Алекс е по-голям, ама като беше на пет месеца му давах едно пюре плюс добавено в него мляко /АМ разтворено в 20-30 мл.вода и след това добавям бурканчето с пюрето/. Ама всичко зависи колко е гъсто пюрето. Тези от карфиола и тиквичките с картофи примерно са ужасно гъсти и слагам повечко мляко и по-малко пюре, за да се разтвори по-добре. Важното е на количество да е колкото си яде бебето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия