Шаферка?

  • 1 366
  • 22
Здравейте,

Ще кумуваме на 8 април и се чудя дали ще може да издържи Тането на тържеството? Дали ще и е интересно?
Вие водили ли сте мъниците по сватби и колко големи са били?
Аз като кума все пак ще имам някакви задължения и не мога да се занимавам само и единствено с нея...мисля си дали да не взема и баба и с нас, че поне на царемониите да е с нея.
Споделете - какво да очаквам и какво да приготвя, че да не се наложи да укортявам "дзверо" Mr. Green
Тя от известно време иска да става булка и си мисля, че ще и хареса да и облека някаква бяла рокличка...
Виж целия пост
# 1
аз бих те посъветвала да вземете с вас детенце за първата част от празника - подписване, церемонии... колкото да се зарадва на събитието. помоли някой след това да я вземе и да я заведе у дома. големите хора се уморяват от сватбарската лудница, пък какво остава за дребната шаферка...
Виж целия пост
# 2
аз бих те посъветвала да вземете с вас детенце за първата част от празника - подписване, церемонии... колкото да се зарадва на събитието. помоли някой след това да я вземе и да я заведе у дома. големите хора се уморяват от сватбарската лудница, пък какво остава за дребната шаферка...
Да и моята кума беше с детенце на две години и постъпи точно така. Бабата се занимаваше с него, тя се беше "посветила" изцяло на нас Mr. Green. Може би на малката би и било интересно и в ресторанта, но за кратко.
Виж целия пост
# 3
Сестра ми се жени на 29 април. Голямата ми дъщеря е на 4 ,5 г. Ще бъде шаферка с рокля и всичките му салтанати и ще бъде с нас на официалната част и в ресторанта.

Малката тогава ще бъде на 1 г. без 10 дни. Чудя се дали да я вземем само за подписването и в църквата (пак облечена като шаферка) и после другата баба да я води у дома, или въобще да не я взимаме. От една страна ми се ще да бъде с нас на официалната част, от друга тя и сутрин си поспива и сигурно ще се вкисне точно на най-тържествения момент.

Май е по-добре да я вземете само на първата част, а после с баба, защото сигурно ще и се доспи и ще ви "развали" празника, а ти все пак си кума и ще имаш някакви ангажименти.

Весело изкарване
Виж целия пост
# 4
Щяло да има още 5 дечица, които са на почти същата възраст като на Таня, но все момченца. Младоженците много искат да има и малка шаферка  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Ники беше на 3 години, когато стана шафер на леля си. Беше безумно сладък с костюм с вратовръзка Grinning, жалко, че нямам дигитални снимки оттогава.

Издържа без проблем и церемонията, и ресторанта, но с уговорката, че самата сватба беше вечерна и не много дълга - кратко бракосъчетаване в късния следобяд и веднага вечеря в ресторант. Не знам за толкова малко дете дали му е по силите да изкара по-дългия вариант, както е обикновено - като се почне от сутринта с ритуална зала, после църква, после ресторант и т.н.

А и наистина някой трябва да има ангажимента за човечето - при нас ту бабата, ту дядото се занимаваха с него.
Виж целия пост
# 6
Малката ми дъщеря беше на 2г6м, когато се оженихме с баща и.  Embarassed Тя беше шаферка и единствен малчо, но издържа геройски всички церемонии.  Grinning. Мисля, че щом ще има и други дечица ще се заиграят, а може и да помолите заведението, където ще е празника да организират малко пространсво, където децата да могат да играят, а пък вие да им донесете подходящи играчки.
Виж целия пост
# 7
Миналото лято бяхме на сватба с двете деца - тогава ТЯ нямаше 7, а ТОЙ на 1,6 г.
ТЯ беше шаферка и се държа подобаващо и на ритуала и в ресторанта, където имаше още 7 деца.
ТОЙ беше само в ритуалния дом и въпреки, че е контактно дете силно се притесни от навалицата.
В ресторанта имаше 2 год. момиченце, но баба му стоеше неотлъчно до него. Мисля, че детето се изнерви от шума  Thinking
Виж целия пост
# 8
Щяло да има още 5 дечица, които са на почти същата възраст като на Таня, но все момченца. Младоженците много искат да има и малка шаферка  Simple Smile
Миналата година сестра ми се ожени май месец - Йоана беше на 3г. и 8 месеца, вярно по-голяма от твоето момиченце, но - държа се страхотно и на двете церемонии, всъщност според мен проблема е да издържи церемониите, защото в ресторанта... не се спря изобщо! 3 часа е танцувала, имаше две каки, които тичаха след нея (ако нямаш на разположение - вземи бабата Wink ), но откъде намери толкова енергия и досега не мога да си обясня... всички много и се радваха, беше атракцията на сватбата. Към 22 и нещо свекър ми дойде и я взе да си почива.
Весело изкарване!
Виж целия пост
# 9
Ами то ще има само граждански брак, няма да има църковен, така че мисля, че ритуала няма да и е проблем. Simple Smile
Стига да е здравичка ще я направя една "малка булка" Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
А рокличка от къде мога да намеря? И имате ли представа колко струва? Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Дияна миналата година я водихме на две сватби. И на двете беше център на внимание, защото не спря да танцува. Но е по голяма, мисля, че наистина се забавлява.
Виж целия пост
# 12
  Дъщеря ми беше шаферка на чичо си на сватбата и беше точно на 2 год. и 3 мес.
  Много се забавляваше и в ресторанта играеше постоянно. На един от танците с баща й я гушнахме да си танцуваме тримата и тя заспа както си танцувахме, от раз.
 Майка ми беше с нас и веднага ги изпратихме да спят.

 Ще издържи и ще й е приятно, но на всяка цена си "вземете" бабата .
 
Виж целия пост
# 13
А рокличка от къде мога да намеря? И имате ли представа колко струва? Simple Smile
Йоана беше с една от наши роднини, защото не ми харесаха цените на шаферските роклички... нашата идея беше да вземем под наем, но май искаха 60лв. за 1 ден... иначе беше страхотна рокличката.
Можеш да разгледаш в булчинските магазини какво предлагат - успех!
Виж целия пост
# 14
На нашата сватба шаферки бяха двете ми племеннички/близначки на 4 год./ издържаха сутринта от 6 до 22 часа..Ние търсихме рокли втора употреба,но не намерихме две еднакви/иначе щяха да се сбият/ и чрез позната взехме от детската градина много красиви роклички цвят екрю/като моята/,сатенени бяха,даже и летни с гол гръб.

Весело изкарване и ще чакаме снимка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия