Бели му се кожата...

  • 1 131
  • 34
Днеска сутринта ,докато преобличах сина ми забелязах че на няколко места-горната страна на ходилото на едното краче,между пръстчетата на едната ръка и на китката на другата му се бели кожата като на змийче точно,нещо като люспички!Първо реших,че е от олиото (ползвам Чико) но нещо започнах да се притеснявам...
АКо сте имали подобен проблем как го разрешихте?Нормално ли е ваобще?
а....да ,на 1 седмица е
Виж целия пост
# 1
Не си казала на каква възраст е бебчето!
Моята Вероника се обели през първите няколко седмици(не веднъж) по същия начин.
Виж целия пост
# 2
И при нас беше така, след като се прибрахме от болницата Peace
Виж целия пост
# 3
И ние се сблъскахме с подобен проблем, само че на моя бебчо му се белеше горната част на тялото. Педиатърката му предписа Linola fett- крема и омазняващата емулсия за вана. Постепенно се оправи. Не е от олиото на Чико. На нас то ни се отрази добре. Преди това го мажехме със зехтин.
Виж целия пост
# 4
Нормално е за толкова мъничко бебче. Ще си мине само.
Виж целия пост
# 5
Нормално е за толкова мъничко бебче. Ще си мине само.
smile3521
Не се притеснявай, нормален процес си е това, и нас не ни подмина Simple Smile
Виж целия пост
# 6
не се безпокой, мамите са ти казали
Виж целия пост
# 7
и на дъщеря ми и се белеше кожичката,първите няколко дни навсякъде,после само на китките и между пръстчетата,спокойно ,нормално е щом бебчо е на 1 седмица Hug
Виж целия пост
# 8
Аз съм поредната,която ще те успокоява.И моята дъщеря така се белеше,да не кажа и повече!Телцето,дланите, само че тя е преносена 9 дни!Казват,че при пренасяне се получавало.Не се притеснявай,мажи го с каквото ти е казала лекрката и ще мине!
Виж целия пост
# 9
И моят син когато беше на 1 седмица започна да му се бели кожата.Аз го мажех само с олио,до 1 м. се оправи.
Виж целия пост
# 10
И ние бяхме така и някъде след 1-2 седмици спря да се бели.
Виж целия пост
# 11
През първите няколко седмици ще се обели цялото, но на порцийки. Вероятно ще се обели повече от веднъж. Също ще започнат да избиват пъпчици-докато бебето се "изчисти".
Виж целия пост
# 12
И при дъщеря ми започна да се бели кожичката след първата седмица - цялото тяло, дори лицето. Педиатърката ни изписа балсамчето на д-р Тайс за невродермити и суха кожа - оправи се за 2 дни. Освен това ми препоръча да не я къпя с миещ препарат повече от два пъти седмично - през останалото време само с водичка. И до сега сме така (вече на 6 мес.) и няма проблеми с кожата.
Виж целия пост
# 13
Нормално е и ние се олюпихме все едно  е изгорял, след 10 дена няма и да има следа от старата му кожа.
Виж целия пост
# 14
И ние така бяхме.Като се роди бебо казаха ,че ръчете е крачетата и били като на преносено бебе.С олио ги мажех и минаха за 2 седмици.Споко Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия