за 6годишните и отказа им да излизат на вън

  • 1 162
  • 21
отдавна се каня да пусна тази тема,но днес вече ми дойде до гуша.Става въпрос за 6год ми син,от около 1год започна да прави бойкоти:казвам,че излизаме и той започва да се пазари дали да излезем или не.Като почти винаги е не!Не иска на разходка,не иска гости/дори и в бабите/не иска на заведение,на кино и т.н не отказва единствено Мак Доналдс Close .Добре,че поне на училище ходи с желание,макар че когато е 2смяна/предучилищна е/понякога още му се играе и пуска едно-не ми се ходи.Много често излизаме "насила" с рев и мрънкане,когато излизането може да се отложи му доставям това удоволствие,но разбирасе не винаги това е възможно.Ето днес например ни поканиха да празнуваме 1март/ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!/на заведение,той ми заяви да отивам сама.Понякога се чуствам много кофти като го насилвам да излезем,все едно потъпквам правата му.Но след като ми е устроил една голяма сцена за излизането,после пък изобщо не му се прибира и започват едни уговорки да останем още мъничко  Shocked
Интересно ми е някой има ли подобни проблеми и как постъпвате в този случай
Виж целия пост
# 1
Знам за какво говориш само че моята е на 2.7 и е същото .Успявам да я убедя да излезем в повечето случай все пак е по -малка , но след това пък трябва да я убедя и да се приберем .Днес се прибрахме с рев Tired-а я оставих да поиграе в снега доста -просто аз замръзнах а тя не и не -още  Tired.
Виж целия пост
# 2
А какво прави, че не иска да излиза?
Телевизия ли гледа?
ТОва беше причината за отказа на моя син, а сега само пита кога ще излизаме!
Виж целия пост
# 3
Недей насила.  Peace
Поговори с него, но спокойно, без да го стряскаш и се опитай да разбереш защо. Дали не го плаши нещо, какво точно има навън, което го кара да се чувства по-добре в къщи. Това може да е проблем. Не искам да те стряскам, но съм запозната с не един подобен случай, но става въпрос за възрастни хора.
Извлечи колкото можеш повече информация и не го насилвай.  Peace
Виж целия пост
# 4
При нас също има подобен проблем, само че дъщеря ми е на 2г5м. Не иска да излезе, защото има сняг или духа. Изпада в истеричн плач, ако настоявам(то е рядко).Цяла зима изкарахме вкъщи без да се поакжем навън.
Попитай детето си да не се страхува от нещо, но не го насилвай. Ако има страх трябва да намериш подходящият подход, за да го преодолее.
За сега аз нищо друго не съм предприела единствено съм я оставила сама да го преодолее, но все пак ние сме доста по-малки.
Аз съм правила консултации с психолог - он лайн.
Успех и дано е от възрастта, че му се играее с нещо любимо.
Виж целия пост
# 5
Ох, и ние сме същите понякога.Зор да излезем, зор да се приберем.
Виж целия пост
# 6
говори с него. достатъчно е голям. на тази възраст са чуствителни и понякога си изграждат комплекси. имам 6 годишен племенник на мъжа ми, който от сега си има комплекси и мании Shocked
Виж целия пост
# 7
Не, не мисля, че са комплекси и мании Thinking
Просто на тази възраст на повечето им е по-интересно пред компа или телевизора и стават по-мързеливички. Научават се и да се занимават по-добре сами, покрай ежедневното ходене на у-ще им се събира малко време да са в къщи и то сами  и така... Започнах от скоро да забелязвам този феномен и при моята. Само че т.к. тя знае, че не може и дума да става да остане сама в къщи, ми е по-лесно. Просто се обличам и заставам на вратата и тя ще не ще тръгва.
На твое място ще продължавам да го ръчкам да излиза без да ми е съвестно.
Виж целия пост
# 8
Опитай да го дапишеш на някъкъв спорт, музика ,танци, езици. Поощрявай го и може да му хареса.
Виж целия пост
# 9
И Иво е така - заради компютъра и телевизора. Но аз си настоявам на моето без да ми е съвестно.   Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Положението при дъщеря ми стои по същия начин. Събота и неделя трудно я отделям от телевизора и компютъра, но за стоене сама в къщи и дъма не може да става. Обикновено я прилъгвам с нещо, което и е интересно и после няма прибиране.
Виж целия пост
# 11
Ако е заради компютъра или телевизора положението не е толкова обезпокоително, но ако е заради страх от излизането навън, вече е проблем.
Но пък сега видях, че Ети е писала:
Но след като ми е устроил една голяма сцена за излизането,после пък изобщо не му се прибира и започват едни уговорки да останем още мъничко Shocked
Май просто човекът си държи на мнението  Grinning
Виж целия пост
# 12
И ние минахме през този период. Според мен ги мързи, много си е хубво у дома пред телевизор или компютър. А за излизане трябва да се облечеш, обуеш, ееее......... Пък и възможно е когато на нас ни се излиза, на децата да не им се излиза.
Няколко пъти го оставих сам. Не за дълго, примерно за 15-20 минути, колкото да отида да купя хляб Simple Smile - 5 пъти ми звъня по телефона.

Виж целия пост
# 13
ха! оказа се, че имало и други... аз мислех, че само моя синковец е така - явно не!
ети, дръж се! просто не отстъпвай когато трябва да се излезе. аз лично използвам ходенето на макдоналдс (дори само да видим дали не са сменили играчките  Mr. Green ), за да излезем на разходка. обикновено гледам да го предупредя малко по-отрано - да речем "като ти свърши филма" или пък "като се наспим"... върши работа, поне за сега.  Peace
Виж целия пост
# 14
Ние сме на 2г и 11м и само като кажа излизаме тя е веднага готова взела якето и шапката ,даже някой път аз съм отказвала да излизаме заради студа ,и пада едно реване мани мани .Не съм мислила че има деца на които не им се излиза навън,но на една позната така 5годишната дъщеря неиска да излиза на вън.Направо им се чудя на тия деца.Дано при нас нестава така. Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия