За прекаленото окосмяване при някои жени!

  • 403 805
  • 1 578
# 15
и аз имам проблеми с окосмяването, макар и не колкото теб ... При мен на определени места просто ми личат повече, а след няколкогодишното премахване са станали още по зле ....

Миналата година си правих хормонални изследвания и всичко беше наред. Скоро мисля пак да си направя ... гинеколога ми ми каза, че нямам кисти, нямам никакви проблеми. Споменах му за окосмяването, а той просто каза - при някои жени си е нормално .... Обаче при мен забелязвам да се засилва в последните 8-9 месеца и за това не му вярвам много и пак ще направя изследванията.

Иначе мога да ти препоръчам да отидеш в Бодимед - http://www.bodimed.com/ ... Работят със здравната каса и с едно направление ще ти излезе 1.50 изследването. В сайта им има и цените на всички хормони, не знам кои точно се покриват от здравната каса (аз си правих заради съмнения за проблем със щитовидната жлеза и бяха покрити всичките, сред които и тестостерон, естроген и прогестерон) ...
Виж целия пост
# 16
И аз съм със същия проблем.От 5години се лекувам и нищо.Ходих в Бодимед при доцент Андреева,пих 9месеца диане35+Андрокур и нищо.Само дето окосмяването се увеличи толкова много 4е се опитах да се самоубия.Ве4е никаде не излизам ,защото ми става много зле  от това 4е не съм като останалите хора.Чувала съм че може да се дължи и на проблеми с бъбреците.Преди имах кисти  на яичниците,но ве4е са наред.Защо  тогава космите продължават да си растат????Има ли някои които се е справил с този проблем?Вече изгубих надежда че и аз ще имам нормален живот някои ден.
Виж целия пост
# 17
И аз съм със същия проблем.От 5години се лекувам и нищо.Ходих в Бодимед при доцент Андреева,пих 9месеца диане35+Андрокур и нищо.Само дето окосмяването се увеличи толкова много 4е се опитах да се самоубия.Ве4е никаде не излизам ,защото ми става много зле  от това 4е не съм като останалите хора.

Хей момиче, какво говориш!? За Бога това са просто косми! Има десетки начини на епилация, депилация и бръснене. Ако наистина е толкова сериозен проблема отивай на лазер за лицето и после с топла кола и фотоепилация навсякъде, където може по-бавно да се обезкосмяваш. Ще кажеш: "Ама то скъпо с лазер". почвай всеки месец по-малко. И така докато махнеш всичко по лицето. Айде помисли това що за "сериозен" проблем е? Какво да кажат хората да речем обезобразени след катастрофа! 
Виж целия пост
# 18
и моето предложение е :консултация с ендокринолог или гинеколог. според мен често се касе за неправилна функция на някой  хормон. освена поликистозни яйчници може да се дължи  и на повишен тестостерон. newsm78
Виж целия пост
# 19
И аз съм със същия проблем.От 5години се лекувам и нищо.Ходих в Бодимед при доцент Андреева,пих 9месеца диане35+Андрокур и нищо.Само дето окосмяването се увеличи толкова много 4е се опитах да се самоубия.Ве4е никаде не излизам ,защото ми става много зле  от това 4е не съм като останалите хора.

Хей момиче, какво говориш!? За Бога това са просто косми! Има десетки начини на епилация, депилация и бръснене. Ако наистина е толкова сериозен проблема отивай на лазер за лицето и после с топла кола и фотоепилация навсякъде, където може по-бавно да се обезкосмяваш. Ще кажеш: "Ама то скъпо с лазер". почвай всеки месец по-малко. И така докато махнеш всичко по лицето. Айде помисли това що за "сериозен" проблем е? Какво да кажат хората да речем обезобразени след катастрофа! 
Не е точно така.Обикновено методите за трайно обезкосмяване не помагат на хормоналното окосмяване/не генетично такова/Консултитрала съм се в чужбина и ми казаха,че при мен няма да има голям ефект,ставаше въпрос за фотоепилация.Аз имам поликистозен яйчник,ниски нива на 2 хормона ,проблем със забременяването/4г опити/Правила съм изследвания и консултации,заради тези проблеми и засилващото се окосмяване,но отговора бе,че няма как да се спре или премахне окосмяването.Само може да се регулира с противозачатъчни и то в малка степен.За съжаление.Аз ходя 2 пъти в месеца на кола,тоест космите ми ги няма за около седмица,после пак започват да растът.АДДДД.Сега се мажа с едни професионални ампули на САЛЕРМ за забавяне разтежа на космите и има ефект,растът доста по-бавно.
Виж целия пост
# 20
Не е точно така.Обикновено методите за трайно обезкосмяване не помагат на хормоналното окосмяване/не генетично такова/Консултитрала съм се в чужбина и ми казаха,че при мен няма да има голям ефект,ставаше въпрос за фотоепилация.Аз имам поликистозен яйчник,ниски нива на 2 хормона ,проблем със забременяването/4г опити/Правила съм изследвания и консултации,заради тези проблеми и засилващото се окосмяване,но отговора бе,че няма как да се спре или премахне окосмяването.Само може да се регулира с противозачатъчни и то в малка степен.За съжаление.Аз ходя 2 пъти в месеца на кола,тоест космите ми ги няма за около седмица,после пак започват да растът.АДДДД.Сега се мажа с едни професионални ампули на САЛЕРМ за забавяне разтежа на космите и има ефект,растът доста по-бавно.

Не мога да се съглася с теб. И аз съм ходила по лекари и съм се ровила къде ли не. Хората с генетично окосмяване /имам предвид по-силно/ имат фин тъмен мъх по цялото тяло + характерните за поликистозните яйчници зони на засилено окосмяване. Фотоепилацията е подходяща най-вече за хора с тъмни косми и светли кожи. Но целта на написаното от мен бе не да и кажа как точно да се обезкосмява, а да и покажа че това не повод за самоубийство. В изказването и имаше едно редче, което ме шокира! Искам да кажа на момичето, че много жени сме в такова положение и се борим кой както реши.
Виж целия пост
# 21
Sillveto,разбрах какво имаш предвид,не бях прочела добре постинга на q85.  bouquetНаистина проблема е доста неприятен и травмиращ и се надявам в скоро време да се сдобием с нов и надежден начин да се отървем от нежеланите косми.q85,разбираме те как се чувстваш,но все пак живота ни е даден да го живеем.А през това време ще се скубем,коломаскираме и изрусяваме до припадък Wink
Виж целия пост
# 22
И аз съм от косматковците  Embarassed
при мен кола и епилация не вършат работа, защото от тях се изприщвам и излизат големи гнойни пъпки. По време на двете бременности космите ми се увеличиха. След раждането обикновено се връщат към нормално състояние, но този път на гърба останаха в една зона  Rolling Eyes Обезкосмявам краката и под мишниците с бръснач, а корема с епилатор и после третирам с какво ли не, за да намаля появата на пъпките, но не мога да си представя да бръсна корема си  Cry Ръцете не ги пипам. Затова и не обичам блузи с 3/4 ръкав. Зимата, когато кожата е бяла, гледам да слагам ризи с дълъг ръкав и при първите слънчеви лъчи излизам да напека ръцете така че контраста между бялата кожа и космите да намали и да мога да нося летни блузи. Живея с проблема си, старая се да не ми влияе на самочувствието. Казвам си, че няма перфектни хора. Азиатките пък си купуват да си слагат перуки на интимното място, а ние искаме да нямаме косми  Mr. Green Дано всичко друго ни е наред и само космите да са ни проблема  Hug я горе главата!
Виж целия пост
# 23
И аз съм с доста засилено окосмяване-за краката да не говорим, ръцете, че и по лицето-брада, мустаци, пълен комплект. Причината бяха поликистозни яйчници. Като добавка косата ми се разреди и то доста, откриха ми и Базед. И всичко това в периода 16-20 години. Излишно е да казвам, че бях подтисната и притеснена, особено за косата, защото си беши видимо по-рядка. Оперираха яйчниците, хормоните на щитовидната жлеза са в норма, засега, че то винаги може да има рецидив-като резултат единствено косата се посгъсти, но все още си личи, че е по-рядка от обикновенето. А за окосмяването-има си го и няма намерение да намалява, въпреки че го отстранявам с коломаска или епилатор.
Сега си давам сметка, че неща, които са ми изглеждали трагични, не са такива, не са и били такива в очите на околните.
Виж целия пост
# 24
Ох,и аз имам същият проблем Rolling Eyes най-много имам по ръцете.Като бях на 16 год.им теглих бръснача и сега newsm45.Какво да правя сега?
Аз си ги махам с епилация. Много е ефикасно. Боли много по-малко ако са късички.Особено важно е всеки път като се къпеш хубаво да си търкаш ръцете (ексфолираш).По този начин те не се врастват в кожата и няма обърнати косми, а рьчичките са ти гладки и красиви. Пробвай го - самочувствието ще ти се покачи веднага.
Успех!
Виж целия пост
# 25
Ох,и аз имам същият проблем Rolling Eyes най-много имам по ръцете.Като бях на 16 год.им теглих бръснача и сега newsm45.Какво да правя сега?

И аз имах неблагоразумието да направя тази грешка по горе долу същото време.... Сега ги епилирам, при мен стават все по тънки и бледи. Но както ти е казала скъпата е добре преди това да ексфолираш добре кожата, аз бих добавила и да не мажеш с нищо - поне при мен това води още повече зачервяване и обърнати косъмчета.
Виж целия пост
# 26
Ох,и аз имам същият проблем Rolling Eyes най-много имам по ръцете.Като бях на 16 год.им теглих бръснача и сега newsm45.Какво да правя сега?

И аз имах неблагоразумието да направя тази грешка по горе долу същото време.... Сега ги епилирам, при мен стават все по тънки и бледи. Но както ти е казала скъпата е добре преди това да ексфолираш добре кожата, аз бих добавила и да не мажеш с нищо - поне при мен това води още повече зачервяване и обърнати косъмчета.
Говорила съм с много козметички и съм чела,че бръсненето не се отразява на гъстотата и дебелината на косъма.Просто ни изглежда по-дебл,защото го отрязваме в най-дебелата му част и като пониква така,изглежда по-дебел.Имам приятели,които се бръснат редовно,а имат по 5 косъма на брадата.
Виж целия пост
# 27
Обикновено за прекомерното окосмяване причината е поликистозни яйчници. Това лесно се диагностицира чрез ехография на яйчниците.
Аз бих могла да препоръчам този лекар, от когото е доволна моя позната:
Д-р Георги Коларов - акушер-гинеколог, ендокринолог, специалист по безплодие.
Адрес: Приема в частен кабинет в София на ул. Георги Софийски, срещу арката на Александровска болница, тел.088-629818, 02-9515592, Медицински център " Света София".
Впечатленията са отлични, много е внимателен, изслушва, отговаря на всички въпроси, не се отегчава, има чуство за хумор, при проблем веднага може да му се звънне. Първоначален преглед - стол, УЗИ - 40 лева, консултация 15 лева, само УЗИ-25 лева. Имат много хубав ултразвуков апарат!
 
Виж целия пост
# 28
Момичета, сестра ми ходи на лазерна епилация вече една година заради окосмяване на брадата и мустаците. Значи от раз не става. След процедурата космите изглеждат като опърлени, но не бива да ги махаш по никакъв начин, след няколко дни те сами започват да падат. Но после пак израстват и пак се прави лазер, и така всеки месец. След една година самите косми от твърди и черни стават тънки и доста по-бледи, но все още ги има. Една процедура струва 100 лв- за брада и мустаци и се прави всеки месец или на два месеца веднъж.
Виж целия пост
# 29
Ей,горките момичета.Как бих искала да ви помогна!!!Добре де,тези пусти косми,няма ли как да се махнат с лазарна епилация или някаква друга.Някой опитвал ли е такъв метод?Аз лично съм любопитна,но не съм пробвала.Я кажете,ако вече сте наясно,има ли ефект от лазарна епилация?


Доколкото знам май ефектът не е толкова дълготраен и едва ли не вечен както се опитват да го изкарат. Една моя позната козметичка казваше, че след 2-3 месеца окосмяването се възобновявало. Но все пак тя си пази хляба. Не знам как действа, но най-вероятно е насочено към разрушаване на космената луковица. От лекциите по анатомия си спомням, че това обясняваха. Трябва да се разруши луковицата, за да не "образува" косъм (взех да ги забравям тия неща).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия