Разликата между козето мляко и козето сирене!

  • 2 898
  • 14
След алергичната реакция на щерката на Assinka разбрах, че козето сирене е силен алерген, за разлика от козето мляко, което е най - близко до кърмата. За това било препоръчително да се избере овче сирене пред козе.

Събирам още информация по въпроса, всеки, който знае нещо, моля да сподели!
Виж целия пост
# 1
за разлика от козето мляко, което е най - близко до кърмата
Това, за съжаление, е в графа "градски митове и легенди"
http://karmene.greatnow.com/koze_mliako.html

След кърмата идва АМ (обработено и адаптирано за нуждите на децата). Ако има алергия - ХА АМ. Козе, краве и прочие - след годинка в пресен вид...
Виж целия пост
# 2
добре, де, ами с козето сирене какво става тогава? аз тук из темите четох, четох... и както разбрах мамите препоръчват захранването със сирене да стане именно с козе, защото било най-неалергенно...

питам щото ние сме с предразположение към алергии и ми е важно да не оплета конците  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Сиренето е друга бира Grinning
Овче, козе, по някое време и краве - изкиснато, разбира се.
Виж целия пост
# 4
Бу, благодаря ти за бързия отговор!  Grinning вече ще знам, значи  Blush
Виж целия пост
# 5
бу,
и аз се оплетох като пате в калчища.
бях решила да давам сиренце-купила съм и козе и краве и дори сега киснат.... моята има атопичен дерматит, защо да и давам АМ като си имам кърма Whistling не е ли по-добре със сирене да започна и да си кърмя?
Виж целия пост
# 6
бу,
и аз се оплетох като пате в калчища.
бях решила да давам сиренце-купила съм и козе и краве и дори сега киснат.... моята има атопичен дерматит, защо да и давам АМ като си имам кърма Whistling не е ли по-добре със сирене да започна и да си кърмя?
Никой не казва да даваш АМ!!! Става въпрос, че след кърмата, най - подходящо е АМ
........но AQ няма предвид да се дава вместо АМ козе мляко!!!!!
Въпросът е, дали козето сирене е силен алерген или не???? ОВче или козе???? Кое първо да се даде на бебчовците??? И по тоз въпрос вече Бу е дала отговор...
Виж целия пост
# 7
Този въпрос е за клуб Алергии в дир-а. Според препоръчаната ми диета май на първо място идва овчето сирене, но е много индивидуално.
Виж целия пост
# 8
Козе, краве и прочие - след годинка в пресен вид...

В пресен вид означава пастьоризирано, но неварено нали?
Защо се дава неварено млякото?
Виж целия пост
# 9
Козе, краве и прочие - след годинка в пресен вид...

В пресен вид означава пастьоризирано, но неварено нали?
Защо се дава неварено млякото?
О, не. 'Пресен' значи не кисело мляко, например Grinning
Неварено мляко от непроверен източник не бих дала (пък и от проверен не бих). От магазина давам пастьоризирано краве без варене, но детето ми е доста по-голямо и без алергии за момента.
Виж целия пост
# 10
А аз варях като гламава и всички ми се смеят Blush, хем след 2.5г почнах прясното мляко. Сега обаче баткото си папа кърмичка  Heart Eyes и аз съм много доволна, 'щото прясното мляко ако го оставя за нощното хранене извън хладилника се разваля, а кърмата си стои в шишето неразвалена в леглото му. Само дето разни угризения ми създава, че не замразявам достатъчно за бебока, ама не ми се ще да купувам и аз като Мира фризер и после да умувам как да я изполвам като устарее... 5 литра има скътани в камерата и сега всичко което остане от цеденето през деня неизядено от бебето (а то е почти всичкото дето съм надоила) отива в шишето на баткото.
Виж целия пост
# 11
хайде, пак аз с мойта песен:

дечко е с АД, следователно сме много внимателни кога какво ново яде. на годинка му дадох за пръв път изкиснато овче сиренце, след като вече беше понесъл добре жълтък и масло, но на третия ден (най-голямото количество, което в интерес на истината беше 1/2 кибритена кутийка) реагира с уртикария.

казах това на хомеопатката и тя каза: О, то трябва с козе сирене да се започне, не с овче  smile3511

вече не знам какво да правя! дайте малко съвети, моля  Praynig

освен това, хомеопатката каза да дам пак сирене (козе според нея) 2 седмици след реакцията, за да видя дали наистина е от това, пред вид, че е пролет, полени в разгара си и т.н. Вие как мислите?
Виж целия пост
# 12
А козето кисело мляко? Иво има някакъв обрив, който се усилва всеки път като хапна козе кисело мляко. Странното е, че от прясно козе мляко нищо не му става, както и от прясно краве (но аз за всеки случай и тях спрях да пия)... Дали е случайно съвпадение?
Виж целия пост
# 13
Юлче, ще ти кажа аз какво правех. До третия месец на Сияна не ядях нищо краве, нито шоколад, нито кафе... като цяло много внимавах какво слагам в устата си. След това я ударих през просото и на 5 месеца беба направи атопичен дерматит, който се подобрява като спра млечните (освен това и отслабвах, а зимата си наваксах от глава ooooh! ). По-късно се установи, че има и АБКМ, която днес препотвърдих като й дадох трошица овче сирене и тя се обрина около устата 15 минути по-късно.
В случая бих внимавала с консумацията на каквито и да е млечни продукти. Не ти трябва мляко, за да произвеждаш мляко. предвид сезона и липсата на реакция у бебето не бих се лишила само от таратор и то в умерени количества Wink
Виж целия пост
# 14
И сина ми не понесе козето сирене! Акаше по 5-6-7 пъти на ден, будеше се през нощта с пълен памперс, а до този момент си спеше по цяла нощ... Спрях го и дадох краве, няма проблем!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия