Нисък хемоглобин 104?

  • 11 884
  • 47
Здравейте!Вчера ми правиха изследвания и се оказа 4е хомоглобина ми е 104 и лекар ми изписа витамин Б12(в началото на седми месец съм).Това че хемоглобина спада нормално ли е?При Вас как е?
Виж целия пост
# 1
При всеки човек е индивидуално, особено при бременност. Моят в деня на раждането беше 158. Не е хубаво, че ти е нисък, но с пиенето на подходящи лекарства ще се оправи. Леко раждане!
Виж целия пост
# 2
на мен в ЖК ми казаха, че за нисък се смята хемоглубин под 95. Спокойно!
Виж целия пост
# 3
нормално е да ти пада от бремеността , но не е хубаво и трябва определено да пиеш нещо на мен в края на седмия месец ми беше паднал на 106 и ми предписаха желязо / малтофер/ миналия месец го бях качила на 115 , но доктора ми каза че още е нисък и да продължавам да го пия и в понеделник пак съм на изследвания пък да видиме дали съм станала вече ,,желязния човек,,  Crazy
така че пий каквото ти кажат ,че не е добре да ти е много нисък при раждане а имаш време да го покачиш.
Виж целия пост
# 4
Съвсем нормално е да ти спадне и да имаш т.нар.желязодефицитна анемия..която е само временно, но все пак трябва да и се обърне внимание.Ще ти изпшат хапчета и сигурно е ти кажат д аядеш повече месо, особено телешко.Всичко е в реда на нещата, защото в момента имаш 25% повече кръв в тялото,а и при самото раждане се губи голямо количество, така че гледай да не го оставиш много ниско (под 95). Peace
Виж целия пост
# 5
Моя беше 80 и нещо 90. Доктора ми изписа Малтофер Фол....едно таблетки за смучене. Бяха отвратителни а и аз като ги сложа в устата ми се догаждаше и повръщах. Та си взех едни таблетки за гълтане....от тях малко се вдигна, но пак не много. Да ти кажа честно се чувствах добре, нямах никакви проблеми с нищо.
Не се притеснявай, щом ти е над 100 !  Wink
Но дори и да падне пак не се притеснявай,  ще пиеш няколко хапа ище си ОК ! Grinning
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, нормално е на бременната жена хемоглобинът да е нисък, защото, както всички знаем, всичко отива първо за бебето:))) На връх Нова година ми стана лошо и ходихме в спешното, беше ми 95 и януари месец направих един лечебен курс. Вляха ми за два часа три големи ампули Венофер, биха ми Б12 и после цял месец пих фолиева киселина и ампули Тотема. Моето бебе трябва да се роди на 17.03., но по принцип го очаквам вече във всеки един момент. Успех но всички!
Виж целия пост
# 7
     При повечето бременни хемоглобина пада ,при мен беше 106 в 7 месец след едномесечно пиене на Малтофер го качих на 107.Спазвай препоръките на лекаря.  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
И моят хемоглобин е горе-долу толкова. Изписаха ми тотема - по 1 ампула на ден. По това време на бременността обемът на кръвта нараства забележимо, а броят на червените кръвни телца нараства с по-малка скорост, затова хемоглобинът намалява, но с подходяща храна и лекарства нещата се оправят.

Как си с апетита и с наддаването?
Виж целия пост
# 9
моят е 110 доктора ми изписа легофер това е сироп според него не трябва да допускам да пада пове4е така 4е пии каквото трябва
Виж целия пост
# 10
моя беше паднал по едно време до 95-направиха ми допълнителни изследвания-морфология на еритроцитите и желязо и чак тогава ми предписаха ферофолгама ,защото се оказа ,че ми липсва желязо а и депата с фолиева киселина били изчерпани.за месец и малко с ферофолгамата си вдигнах хемоглобина на 136.според мен би трябвало преди да ти изписват лекарство да потърсят причината за ниския хемоглобин.
Виж целия пост
# 11
и на мен от смучещите таблетки малтофер ми се гади ужасни са ама доктора каза ако искам да ги дъфча и гълтам и аз така правя и се търпи.
Виж целия пост
# 12
Здравейте и от мен!
и моят хемоглобин е нисък- 97, но го установих без лекарска намеса, т.е. сама си направих изследванията. сега съм в началото на 8 месец, като нивото на хемоглобина ми прогресивно намалява- от 116 в 3-тия месец, на 108 в 5-тия и сега е 97 #Crazy само че уж наблюдаващия ме доктор не забелязва тези неща, а милата акушерка на ЖК ме посъветва да си нося шоколадче в джоба, понеже се оплаках, че няколко пъти ми причернява пред очите  newsm78 smile3515попитах дали няма да ми направят изследвания, за да открият причината за това, попитах дали причината за причерняването може да се крие в ниското ниво на хемоглобина, а отговорът беше смайващ" ЩЕ ТИ НАПРАВИМ ИЗСЛЕДВАНИЯ НА СЛЕДВАЩАТА КОНСУЛТАЦИЯ, СЕГА Е РАНО newsm61 кажете ми как да реагирам на този отговор  smile3514 как е възможно да има толкова безотговорни лекари и акушерки?!!!!след консултация с друг лекар  пия ампули тот'хема, не ми причернява и се надявам нивото на хемоглобина ми да се е вдигнало поне малко. не пожелавам на никого да изпита разочарованието, което изпитах аз от "грижовните лекари".
Виж целия пост
# 13
Аз през втората половина от бременността си не можах да го вдигна над 96. Що желязо изпих, не е истина и пак си стоеше нисък. Аз почти не ядях месо, а трябва. Но нищо обепокоително не усещах да ми има. Бях си ОК и с ниския хемоглобин.
Виж целия пост
# 14
Непременно трябва да вземеш мерки. На мен в 7 месец ми направиха изследвания - хемоглобин 94. ПРеди да родя се беше качил на 104, но явно от кръвозагубата по време на раждането пак беше паднал (не ми казаха колко), но в Шейново ми даваха всяка сутрин някакво хапче и казаха 20 дни след раждането да продължавам да пие малтофер.

И малко извън темата - тези, на които им е гадно да пият малтофер, преди и след като го сдъвчат да хапнат нещо сладко. На мен това много ми помагаше. Иначе за мен ампулите Тотема  Sick са много по-гадни от малтофера.

Успех и леко раждане  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия