стоматологичен преглед по време на бременност-заплаща ли се?

  • 792
  • 5
Здравейте,
Интересува ме някой знае ли дали бременните имат право на безплатен профилактичен преглед при стоматолог.Мисля, че някъде го четох, но не съм съвсем сигурна, а може да се бъркам с потребителската такса, от която сме освободени.

Виж целия пост
# 1
Аз докато бях бременна си плащах всяко посещение при стоматолог.Мисля,че имаше една пломба(10лв)която годишно поема здравнта каса,независимо дали си бременна или не
Виж целия пост
# 2
Като бременна имаш право на 2 профилактични прегледа и 2 манипулации от здравната каса(пломби или вадене на зъб),ако си здравно осигурена.Всеки преглед се заплаща по 1,80 лв,а за другите 12,59 лв. от стойността  ти се поемат от касата.
Виж целия пост
# 3
По време на бременността плащах при всяко посещение при стоматолог.
Виж целия пост
# 4
Плащам си не само при стоматолога, но и за всеки преглед в ЖК ми вземат потребителска такса. Знам, че сме освободени, но не мисля, че си заслужава да го правя проблем.
Виж целия пост
# 5
мисля,че все пак няма да е зле да го направиш на проблем, защото те изрично знаят,че бременните са освободени от потребителска такса, но се опитват ако мине номера. казвам го защото съм лекар и страшно се дразня от подобни кокошкарски прояви на колеги, които си мислят ,че ще забогатеят с 1,6олв. надявам се да не обидя някого.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия