как научихте детето да заспива само

  • 3 555
  • 44
здравейте мами. Споделете опита си за това как научихте детето да заспива само. Моето дете е на почти 2 години и не мога да го накарам да заспива само а мисля че му е време. Непрекъснато иска да стоя при него до леглото, ако не ме вижда почва да крещи. Като се събуди през нощта почва де ме вика и не иска да заспи докато не стоя до него, а понякога приспиването продължава с часове.
Виж целия пост
# 1
Аз не мога да сподедя съвсем същия опит, защото го научих, когато беше доста по-малък. А то е различно.

Но мисля, че основното е да стане постепенно.
Трябва да имате ритуал за заспиване и когато свърши детето да знае, че мама излиза от стаята. Ако я извика, ще се върне, но ако я извика трети път например, няма да дойде.
Приспивайте и някоя играчка, която обича. Кажи му, че тя ще му прави компания, ще спи до него и т. н.
При нас действа и водичка в леглото или до леглото. Като се събуди си търси водата, пийва си и пак заспива.

И въоръжи се с търпение. И стискай зъби - сигурно няма да стане съвсем без рев.

Ако тати е по-твърд, може да го помолиш той да влиза в стаята, когато детенцето се разплаче. И да му обяснява, че мама няма да дойде, ще дойде по-късно, когато заспи...Той трябва да заспива. Да гушне мечо и т.н.

Дано съм ти полезна
Виж целия пост
# 2
Здравей! Моето дете е на 3г. и от оклоло мес. заспива само в стаята. Първоначално много го беше страх, че ще остане сам и плачеше, но ми хрумна да му дам някоя плюшена играчка (в нашия случай зайко байко Simple Smile) и да му обясня, че вече не е сам в стаята и зайченцето го пази. И така трябваха му една две вечери и свикна, даже сам си повива зайчето и си го приспива. Казах му, че ще идвам от време на време да го проверявам, какво прави и ето сега вече мес. по-късно спокойно си заспива сам. Успех в справянето със задачата! Grinning
Виж целия пост
# 3
При нас това стана случайно! Беше много отдавна Димитър беше на около година! Една вечер след като си изпи млякото го оставих в кошарата и излезнах от стаята да взема нещо. Установих че не плаче, не се сърди и др. подобни, и взе че си заспа самичък! И така стана, че започна да си заспива сам! Е, имало е нощи когато ме търси и плаче докато не отида при него, но те са много малко! Желая ти успех! Ще свикне но се иска търпение!
Виж целия пост
# 4
Ние пък четем приказки ,но това е всяка вечер и понякога аз имам чувството ,че ще заспя първа. После пък ги разказваме и се проточва доста приспиването.
Дано намериш вашият начин по-скоро.
Виж целия пост
# 5
Моя също заспива сам.Ве4ер му давам млякото в леглото и след това излизам.Той си говори нещо и заспива.Даже и на майка съм забранила да го приспива,друска и др.  bouquet
Виж целия пост
# 6
ох и аз до преди два дена стоях на пост до кревата и то задължително държейки една малка сладка ръчичка........но от два дни го слагам да спи ( малко по късно от обикновенното и по изморен) и се кльопвам пред компа, така 4е само да ме вижда. и заспа сам......е мрънкя малка, ама поносимо и сега всичко е ок:) пробвай да си около него но не до кревата. може и да помогне
Успех
Виж целия пост
# 7
оооооххххххххх завиждам ви .Виктория скоро стана на 4г , но да заспи сама и дума не може да стане - пробвала съм доста пъти , но тя си играе , бърбори и така 1,2 часа ....С Александра нямам проблем тя от мъничка си свикна и съм супер доволна .Не зная може би защото каката е първо дете и доста я глезиха всички - до 2,6г съм я приспимала на РЪЦЕ!!!! SickУспех и започвайте по отрано , а не взимайте моя пример Laughing Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 8
Незнам и аз,не съм го учила.Просто го приспивах и приспивам много рядко,през останалото време-мрънка,не мрънка това е ,върти се ,върти се и си заспи сам.И сега пак е така.Слагам го в чувалчето и го оставям.Но през повечето време ние с баща му сме в стаята,защото спи в хола и ние гледаме филми на компа.Но не го нося на ръце да го люлея и приспивам така,много рядко,само ако се събуди през нощта,но е рядко.Същото е и следобяд.Оставям го в креватчето когата видя,че му се приспи и излизам да си върша някаква домакинска работа ако имам...след 15-20 мин е заспал и го покривам с одеалце.
Виж целия пост
# 9
И двамата са се научили сами да си заспиват.Никой не съм учила.
Виж целия пост
# 10
До скоро и аз висях (лежах) до леглото и, но губех страшно много време така за други неща. И това 2 пъти през деня + вечерта  ooooh!
Накрая направих като една наша, октоврийска мама - оставям я в леглото, целувка, милувка, казвам и, че отивам да измия примерно чиниите, не затварям вратата и излизам. Първата вечер се въртя, пъшка, охка, провиква се МАМААА няколко пъти и аз отговарях от хола, и след 30мин. заспа. Пропуснах, че телевизора в спалнята работи на минимум, иначе не се получава.
На другия ден - пак така.
Сега вече едночасовото стоене до нея ми е далечен спомен. Не е плакала изобщо.
Виж целия пост
# 11
Не съм я учила.Заспива сама в леглото си откакто се е родила.
Виж целия пост
# 12
ами все се каня да ви питам ..така като ги оставите в леглата те не стават ли? ГЕри ако я оставя сама в стаята , може да пада права ..но тръгва из вси4ки стаи да ме търси ...абсурд е да й кажа "лека нощ и да изляза от стаята." . някакъв съвет за такова дете ?
Виж целия пост
# 13
Ако удовлетворяваме подходящо емоционалните нужди на детето, то само ще се отдели и ще започне да заспива самостоятелно, когато  е готово.
Ако искаш да го "приучаваш",  когато ти си решила, че е готово, съвет не мога да ти дам  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Никога не съм го приспивала, сам си заспиваше без проблем.
Все още е така.Demetra е права  newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия