ПАП ІІ+ Какво да правя?

  • 4 129
  • 10
Здравейте! Много се надявам да има момичета,които да са наясно с нещата!
Проблема ми е, че след кървене след секс и назначена цитонамазка резултата е ПАП ІІ+ Заключение: Бактериална вагиноза.Цервицит, Ендоцервицит, Незряла плоскоклетъчна метаплазия... Звучи ми ужасно страшно  Sick

Искам да ви попитам някой налагало ли му се е да се лекува от това? Проблемът ми е, че ходих при двама лекари: Единия ми изписа Macuiror /или поне това разчитам???/ таблетки през устата и вагинални такива, а вторият ZINAT   Thinking

Първо, че диагнозата ми звучи много страшно и въобще не зная какво е? и вотро, акк да го лекувам това? Минавал ли е някой през подобни проблеми? Zinat-а зная, че е доста силен антибиотик, а другия медикамент? По коя схема да се лекувам или да търся друго мнение?

Моля дайте ми съвет!
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/655/37/
От това тук не звучи чак толкова страшно, но по-добре искай и друго лекарско мнение! Успех!
Виж целия пост
# 2
Здравей.

Само малко ще споделя нещо от своя опит. Като отидох на гинеколог след многогодишно непосещение (не ме упреквайте за несериозността ми), гинеколожката ми каза че имам възпаление, натъпка ме с антибиотици - вагинално и орално и каза да отида след това да направим цитонамазка. Резултатите след тази цитонамазка бяха ПАП2, и в заключението пишеше "да се направи повторна цитонамазка след лечение". Тези резултати обезпокоиха гинеколожката, най-вече това че се иска повторна цитонамазка. Изписа още някакви вагинални антибиотици и каза да отида след това за втора цитонамазка. Като отидох за нея, вече ми беше писнало от прегледи и заявих, че ако това лечение е заради вагиналното течение което имам, не ме притеснява и просто ще се откажа (все пак имам 2 деца и не мисля по въпроса за още едно). Едва тогава тя ми кажа, че за да напишат на изследването да се повтори процедурата, вероятно има някаква находка. Като се замислих после, си дадох сметка че втория и третия преглед тя ми ги направи без направление, но и без да плащам каквото и да е било.
За мое щастие резултата от втората проба беше вече добър - чист ПАП2 - всичко подбробно изброено.

Така че, имай в предвид че понякога гинеколозите решават да ни поспестят информация за да не ни притесняват.
Ако някой от тях ти е казал, че трябва да отидеш още веднъж, не го пропускай. Не е задължително да има нещо, но опитай да говориш направо с гинеколога, като го разпиташ подробно.

Това, което ме накара да отида за втората цитонамазка беше разтревожения вид на гинеколожката. В противен случай при работа, 2 деца, и т.н. едва ли щях да отделя време да се разходя различно от обичайния ми маршрут работа-градина-дом.
Виж целия пост
# 3
ПАП ІІ е нормален резултат за жени водещи полов живот,също така и раждали.
Виж целия пост
# 4
Puhy,
Май нещо комбинативно трябва да предприемеш, като лечение.  Thinking Иначе се хронифицира проблема ти!
Имаш си възпаление на цервикса и е хубаво да приемаш АБ пер орално, но и вагинално лечение.
Не е за пренебрегване състоянието ти, но не е шаш и паника. Вземи мерки и успешно лечение Peace
Виж целия пост
# 5
Здравей! Не се паникьосвай! Втора група по Papanicolau е абсолютно нормална за всяка жена водеща полов живот и особено за раждали. Колкото до другите "термини" всичките означават едно - възпалителен процес. Необходимо е комплексно лечение, което най-вероятно ще стане с препаратите които са ти предписани, след което трябва да се направи микробиологично изследване, за да се установи до каква степен са излекувани нещата. Най-вероятно е да се наложи и втори курс на лечение, тъй като убивайки едни микроорганизми се създава благоприятна среда за развитието на други. Общо взето искам да кажа че няма нищо страшно, просто ще се наложи да посещаваш гинеколога си поне 2- 3 пъти този  месец. Желая ти успех! От една баба-акушерка Hug
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите! Eminka и на теб ...., наистина, когато човек е лаик в дадена област адски се шашка от такива термини, което, имайки предвид, че ства въпрос за здравето ти е нормално! Сега съм много, ама много по-спокойна! Ще отида да попитам все пак по кой от двата варианта да се лекувам дали със  Zinat-а или  Macuiror, или пък както и да му е името там! А какво означава ПАП І??? В смисъл .... има ли по-нисък от тоя ревзултат? Късмет и здраве на всички ви!  Hug
Виж целия пост
# 7
Здравейте,PAP1-означава,че клетките са нормални и това е най-хубавия резултат.
PAP2-клетки показващи най-често възпалително заболяване.
PAP3-съмнителен резултат,лечение,контролна цитонамазка.Понякога се налага да се прави биопсия/неболезнено изследване/
PAP4-наличие на единични ракови клетки.
PAP5-наличие на множество ракови клетки.
Понеже скоро и аз си правих цитонамазка,нали влиза вече в задължителните профилактични прегледи, та затова се поинтересувах какви са резултатите.Много здраве на всички! newsm10
Виж целия пост
# 8
Само в добавка - PAP I е голяма рядкост, повечето жени са всъщност попадат в PAP II...
Виж целия пост
# 9
А какво значи тази метаплазия? newsm78
Виж целия пост
# 10
А какво значи тази метаплазия? newsm78
Метаплазия значи, че клетките от един вид са преминали в друг (ама не знам как най-просто да го кажа). Статистиката показва, че най-често промените се дължат на възпаление и са обратими след лечение.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия