Подуване на ръцете

  • 28 477
  • 16
Здравейте, пиша ви и се надявам че с тази тема ще помогнем на всички онези МАМИ, които като мен страдат от подуване и отичане на ръцете.От около седмица започнаха жестоко да ми отичат ръцете през нощта - изтръпват, почервеняват и от болки се будя.Като стана и се поразходя - пооправят се но след час отново се буда подута.Моят гинеколог ми каза че нищо не може да се направи, но това безсъние ме убива.Правих изследване на урината - за седимент и албумин - ама всичко било ОК.
 Sad КАКВО ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ???
Виж целия пост
# 1
В същото положение съм ,подута и в крака и в ръце .Всички изследвания са ми в норма ,има моменти в които съм по-добре .Избягвам соленото ,за да не задържам вода ,пробвах да намаля течностите ама ми пада кръвното . TiredПоследните седмици държа ръцете под студена струя вода и има малко облекчение ,краката вдигай на високо или ги понакисни с вода пак студена . Чувала съм за разни кремове за крака против отоци на Авент ,ако искаш ги пробвай .Дано съм ти била поне малко полезна .
Виж целия пост
# 2
 Просто приеми нещата такива каквито са по време на бременността ще се подуват и оттичат не само ръцете, но и краката щом изследванията ти са добре всичко е ОК
Виж целия пост
# 3
Maлко се пооправих, намалих солта/почти не вкусвам/, като  се събуда ги раздвижвам ръцете. Но определено спирането на солта ми помогна с подпухването.
Виж целия пост
# 4
И аз бях така, но сега съм се поуправила ( от самосебеси) . Понякога през ноща толкова ме боляха пръстите на ръката, че ми се ревеше от болка. Бях забелязала, че когато ставам до през ноща за 2-3 минутки и се раздвижвам ме облекчаваше и така когато една нощ болката беше нетърпима аз се преместих от леглото и си полегнах на фотьойла т.е. бях по-скоро седнала и успях да поспя. И така няколко нощи и болката поотмина. Иначе бях питала моята лекарка. Тя каза , че е нормално, от бременността е и не е тревожно. За облекчение ми предложи да пия Магнерич (имам чувството, че това лекарство го предписват за всичко)- той отпускал. Друго- започнах да пия мнооооого мляко, но не знам дали това е спомогнало. Дано ти е от полза, защото е много непшриятно разбирам те напълно.
Виж целия пост
# 5
потрайте , ще се оправите щом родите Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Моите ръце и крака също накрая взеха да се подуват, намалих соленото, но нямам кой знае какъв резултат.Мазилото на Авент против отоци го ползвах, но не ме облекчи кой знае колко.
Виж целия пост
# 7
Да, това са едни от неприятните характеристики на бременността...
Аз последните два месеца бях с доста подути ръце и глезени /като на свинче, не можех да си намеря обувки.../.  Интересното е, че подутото спадна почти веднага след раждането.  newsm44
Гледай да си вдигаш краката по-нависоко при всяка възможност, дори като спиш можеш да ги слагаш на възглавница...
Всичко се преживява. Успех! newsm10
Виж целия пост
# 8
спираш солта.Спиш с повдигнати(на възглавница) ръце.
А за схващанията Са форте-1т дневно(но първо се консултирай с гинеколога си за него)
Виж целия пост
# 9
Нищо не мога да те посъветвам , аз бях така  Simple Smile  Като родиш .....ще  сПадНат  Mr. Green Peace
Виж целия пост
# 10
Сега, аз вчера не исках да ви плаша, но при мен беше така: Не ядях солено,почивах си много, до 8 месец бях с кръвно 110/70 и имах леки отоци. Направих си изследванията , които се правят 40 дни преди ражданито- всичко е супер. И 2 седмици преди да родя- събуждам се и съм цялата отекла като топка.Отивам при докторката-белтъци в урината, кръвно-140/95 и хайде в болницата. Една седмица преливане на системи с  лекарство за отоците, диети , втората седмица- пада ми и химоглобина - преливане на кръв и плазма. Родих и спрях диетата , отоците се увеличиха и отивам на лекар и ми казват че щом съм родила значи съм болна от сърце , нямало бебе- нямало причина да имам още отоци!Иде ми да я застрелям #2gunfireВсъщност е трябвало още да пия лекарства и да пазя диета, защото водата не може изведнъж да изчезне щом родиш!И след месец бях здрава като чук и се радвах на бебчо!!! Grinning
Виж целия пост
# 11
От бременността е нормално да се подуват ръцете и краката,но при различните хора по различен начин!
Виж целия пост
# 12
при мен ми оттичат пръстите на ръцете рядко и още не съм свалила халката; сега съм в 6 месец.
кога започват тези оттоци при вас?
Виж целия пост
# 13
      И аз го имам същия проблем от началото на осми месец, изследванията са ми добри. Оказа се че задържам вода при което ми казаха да огранича солените храни и да намаля водата / аз пия много вода и  сокове  /. Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Намали солта!
Това май е едниственото, което можеш да направиш. Дано скоро премине, че сега е моментът да си спиш!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия