Майки не мажете бебетата си с мас- признавам си бяхте прави

  • 9 112
  • 61
Искам да се извиня на майките, които неволно съм заблудила относно маста.....Винаги съм мислела, че тя се топи с варене и после се изгребва.....
Благодаря на Реза, че ме ядоса, да разпитам бабите и какво беше изумлението ми като разбрах, че не се топи във вода, ами се пържи..... Shocked
В този случай маста наистина съдържа вредни вещества, които със сигурност проникват в кожата....Не си мажете бебетата с мас.....не е полезна, дори нещо повече- вредна е.....
Срам ме е да си призная, но ето на....Обикновено разучавам нещата, преди да застана твърдо зад някаква позиция, но в случая не бях.  Embarassed.....това ми се струваше толкова близко и познато......Винаги съм свързвала маста с бебетата, защото у дома съм най- голямо дете и съм гледала всички лели, баби и майка ми как се грижат за братовчедите и сестра ми.....
Собственото си дете също съм мазала, но слава богу съвсем малко, после преминах на суровопресованите масла......като зехтин, масло от слънчогледови семки и сусамено масло.......
Призовавам майките- недейте да мажете бебетата си със свинска мас !
Прилъгани от разни педиатри или баби.....
Това не значи, че заставам зад козметиката де.....
Използвайте зехтин или други натурални масла, но не и мас.......

Ох.....благодаря за вниманието.....
много ме е срам, че съм защитавала свинската мас...... Embarassed
Виж целия пост
# 1
 newsm10  202uu
Освен,че е вредна мирише отвратително  Sick
Виж целия пост
# 2
Питах майка ми ,защото тя мажеше племенниците ми с мас ConfusedТа тя ми каза ,че първо се сварява на водна баня и след като наново се сгъсти се измива в поне 10 води.Маста подхранвала кожата и не се подсичала.Въпреки всичко аз не се съгласих да маже моите деца с мас,използвах преварен на водна баня зехтин.Относно козметиката за бебета така и не улучих марка от която не се изприщват(в първите месеци).След това ползвах на euserin. Hug
Виж целия пост
# 3
Аз това за маста и зехтина не съм го разбирала никога...Може би преди много години, когато не е имало с какво друго, но сега при тази козметика newsm78. От първият ден на бебка сме с Мустела и кожата и е страхотна. Никога не се е подсичала...
Виж целия пост
# 4
Аз това за маста и зехтина не съм го разбирала никога...Може би преди много години, когато не е имало с какво друго, но сега при тази козметика newsm78. От първият ден на бебка сме с Мустела и кожата и е страхотна. Никога не се е подсичала...
Заставам изцяло зад думите на ЖАна. Да добавя и Бюбхен-ползваме от 2 месец.
Сикрет, прави ти чест, че сама си признаваш грешката. Малко са тези, които сами ще се "посипят с пепел."  bouquet
Виж целия пост
# 5
Аз това за маста и зехтина не съм го разбирала никога...Може би преди много години, когато не е имало с какво друго, но сега при тази козметика newsm78. От първият ден на бебка сме с Мустела и кожата и е страхотна. Никога не се е подсичала...
Заставам изцяло зад думите на ЖАна. Да добавя и Бюбхен-ползваме от 2 месец.
Сикрет, прави ти чест, че сама си признаваш грешката. Малко са тези, които сами ще се "посипят с пепел."  bouquet

И аз съм на ващо мнение.
Виж целия пост
# 6
Аз това за маста и зехтина не съм го разбирала никога...Може би преди много години, когато не е имало с какво друго, но сега при тази козметика newsm78. От първият ден на бебка сме с Мустела и кожата и е страхотна. Никога не се е подсичала...
Заставам изцяло зад думите на ЖАна. Да добавя и Бюбхен-ползваме от 2 месец.
Сикрет, прави ти чест, че сама си признаваш грешката. Малко са тези, които сами ще се "посипят с пепел."  bouquet
И аз съм на ващо мнение.

И аз с вас!
Виж целия пост
# 7
Аз обаче пак ще кажа, че ПОСЛЕДНОТО НЕщО С КОЕТО БИХ СИ НАМАЗАЛА ДЕТЕТО Е КОЗМЕТИКА.....

Но за свинската мас се присъединявам към вас
Виж целия пост
# 8
Аз "смазвах" големия ми син само с мас, но ........ не пържена Shocked Shocked
Маста се пречиства по следния начин: добавя й се вода и след това се преварява на водна баня. Аз лично не съм го правела, защото баба ми имаше грижата за това. Така пречистена маста става бяла като памук и много прилича на крем по консистенция, освен това не мирише лошо! Малкия ми син го мажа с бебешко олио, защото вече нямаме домашна мас, а и не искам да безпокоя баба ми сега (вече възраста й натежава), но ако имах възможност, бих си отгледала и малкия син с мас. Въпроса е да се пречисти добре- няма нищо вредно!
Виж целия пост
# 9
Аз "смазвах" големия ми син само с мас, но ........ не пържена Shocked Shocked
Маста се пречиства по следния начин: добавя й се вода и след това се преварява на водна баня. Аз лично не съм го правела, защото баба ми имаше грижата за това. Така пречистена маста става бяла като памук и много прилича на крем по консистенция, освен това не мирише лошо! Малкия ми син го мажа с бебешко олио, защото вече нямаме домашна мас, а и не искам да безпокоя баба ми сега (вече възраста й натежава), но ако имах възможност, бих си отгледала и малкия син с мас. Въпроса е да се пречисти добре- няма нищо вредно!

 Да, но за да се превърне сланината в мас се пържи...ти после си я преварявай, тя си остава пържена

Иначе по чужбинските сайтове съм чела, че са много популярни естествените масла, особено от студено пресовани гроздови семки, но такова не съм срещала тук....
Виж целия пост
# 10
Аз "смазвах" големия ми син само с мас, но ........ не пържена Shocked Shocked
Маста се пречиства по следния начин: добавя й се вода и след това се преварява на водна баня. Аз лично не съм го правела, защото баба ми имаше грижата за това. Така пречистена маста става бяла като памук и много прилича на крем по консистенция, освен това не мирише лошо! Малкия ми син го мажа с бебешко олио, защото вече нямаме домашна мас, а и не искам да безпокоя баба ми сега (вече възраста й натежава), но ако имах възможност, бих си отгледала и малкия син с мас. Въпроса е да се пречисти добре- няма нищо вредно!


Иначе по чужбинските сайтове съм чела, че са много популярни естествените масла, особено от студено пресовани гроздови семки, но такова не съм срещала тук....
Да де, но сланината ставала на мас, след като се разтопи в тигана......и се попържи...
Иначе после маста си я преварявай, тя вече е пържена
При положение, че не съм видяла нищо лошо от маста ( напротив- големия ми син никога не ми се е подсичал и не е имал проблеми с кожата), малко ме интересува дали е била пържена, варена, задушена или панирана...... ВАЖНИ СА РЕЗУЛТАТИТЕ!!!!!
Виж целия пост
# 11
аз незнам да се пържи - знам че се топи на огън...........не се пържи. а и за детето я правеше нашата баба.............и съм го мазала. но не постоянно, не се е подсичал...........знам ли.........май съм на някакво средно положение за маста.
виж аз си мазах корема с мас през цялата бременност и съм убедена е заради това нямам нити грам стрии при положение че бая се разтегна  bouquet  bouquet hahaha
Виж целия пост
# 12
Аз съм твърдо против маста Naughty
Не заради друго, ами тая свиня знам ли я каква е Sick
Свеки маза малкия тайно от мен, че и в носа му пъхала #Crazy
Побеснях като разбрах...слава Богу, че му няма нищо иначе нямаше да види внука си.Майка ми нито с мас ме е мазала,нито ме е солила, и пак нямам проблеми с кожата освен нормалните
Виж целия пост
# 13
И аз съм чула че се пържи и после се преварява,както и да е ,само при мисълта ,колко е отвратителна,как смърди Sickникога не бих се намазала детето с такова нещо  Naughty
За какво са измислили хората козметиката?Особено БЕБЕШКАТА-за бебета естествено,не виждам защо да не я ползвам.Бебешката козметика си е за бебета,маста-за бабички Peace
Виж целия пост
# 14
Аз това за маста и зехтина не съм го разбирала никога...Може би преди много години, когато не е имало с какво друго, но сега при тази козметика newsm78. От първият ден на бебка сме с Мустела и кожата и е страхотна. Никога не се е подсичала...

маста няма сравнение със зехтина. Едното е животински продукт, другото - растителен. Почти няма случаи на алергия от зехтин. Различно гледаме на нещата, вярно, но аз сто пъти бих предпочела да използвам зехтин, отколкото да купувам химия, особено пък като знам как едно шишенце е 20тина лева.....това аз не разбирам.

Козметиката хората са я измислили за пари, това си мисля аз.

А за маста - това най-накрая е една лаконична и всичко казваща тема Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия