когато бебето не суче нощем и кърмя по-рядко - препълнените гърди

  • 860
  • 9
Тази нощ дъщеря ми пропусна нощното хранене в 3. В резултат отново съм с буци в едната гърда. Освен това съвсем се обърка "режима", който тя сама си е изградила - храни се през около 3 часа общо коло 7 пъти на денонощие (така самата тя иска, ако междувременно поиска друго, дава й се Grinning), като имаме едно заместено хранене на обяд. Днес обаче явно ще обядва в 4, защото си навакса за нощното кърмене.
Още в началото имах големи проблеми с регулирането на кърмата, все мастити или пък обратното - малко кърма, 2 месеца борба за тая регулация, накрая към 4я месец се пооправихме. Като захраних отново всичко се обърка - все напрегнати гърди, запушвания... Сега тъкмо се регулираха нещата - едно заместено хранене и 2 други с твърда храна и малко кърмене... Сега ако реши да не се храни през нощта просот не знам какво да правя...

Та въпросът ми е - когато започна да кърмя по-малко заради края на нощното кърмене или твърдата храна, как да се справя с препълнените гърди? С помпата нищо не мога да направя, лецитин избягвам да пия заради АБКМ на дъщеря ми.... а тя като не е гладна отказва да суче, така че и нея не мога да използвам вместо помпа Mr. Green... Не мога да я будя да яде нощем, нито пък да отлагам захранването до безкрай - какъв е начинът?
Виж целия пост
# 1
Мога да ти кажа как аз се справих с този проблем. Когато дечко увеличи нощната пауза от 8-9 на 11-12 часа, естествено гърдите ми щяха да се пръснат. Особено тази, от която не беше вечеряно...
Затова започнах да давам и двете гърди на последното хранене-15-20 мин. от гърдата, която е на ред и 3-5 мин. от другата. Сутрин при първото хранене-също. За 2-3 дни гърдите ми схванаха, че нощем не се яде и престанаха да се препълват. Е тези два-три дни си бяха доста мъчителни... Не знам, обаче как да се справиш с мастита. Може би трябва мъъъъничко да изцеждаш през нощта /с ръка, не с помпа./ Дано бързо се справиш с проблема! Също се опитай да спиш обърната настрани /ако лежиш по корем се запушват каналчетата, а ако спиш по гръб се увеличава лактацията/.
Виж целия пост
# 2
Аз по принцип кърмя и от двете гърди на всяко хранене, достатъчно пробелми си навлякох в първите 4 месеца от редуването. Много дълга пауза прави твоята бебка - 11-12 ч.... Моята прави пауза 5-6 часа по принцип, днес беше около 8 часа, при това кърмя и от двете на всяко хранене.... и пак бяха препълнени.
Виж целия пост
# 3
В такъв случай остава нощното изцеждане. Обаче по малко, само да намалиш напрежението. Въпрос на дни е да се регулират нещата.
А моята бебка е супер. До към 13:00 часа минаваме само с едно хранене. И двете сме си доста поспаливи.
А по колко време суче твоята?
Виж целия пост
# 4
Моята суче по 5-10 мин., но разликата във възрастта им е 7 м., което е от съществено значение Wink
Виж целия пост
# 5
Момичета, моля, дайте някаква идея, наистина ли никой с регулирана вече лактация не се е сблъсквал с този проблем? Тази нощ пробвах с нощно изцеждане, резултатът е нулев, дори не зная дали не си навредих по този начин - в момента съм отново със запушени канали (все на една и съща гърда, все едни и същи два канала). При това като станах да се цедя, успях да събудя бебка и се възползвах и тя да суче, и нищо.... Усещам как влизам отново в непрекъснатия цикъл на запушените канали от първите четири месеца.... вие сте ми надеждата....
Виж целия пост
# 6
Последно нахалство да си кача темата, евентуално някой да ми отговори и няма повече, обещавам....
Виж целия пост
# 7
Ох, мила не знам какво да те посаветвам. Аз имам подобен проблем ( не толкова изострен като при теб, защото бебо отказа първо нощното хранене изчаках 2 -3 седмици) и още нямам решение. Сега опитвам да заместя едно обедно и е трагедия. Направо като си пипна гърдите и потичат и аз обаче като едно от мамчетата е написала тук -кърмя и от двете гърди на 1 хранене- та само ги усещам много натежеали . Намали храната -при мен това винаги намалява лактацията. Сега съм решила утре да хапвам много по малко за да намаля малко лактацията и аз та дано го заместя това обедно хранене най-после...

Не можеш ли да питаш някоя акушерка??? Педиатърката ти???
Виж целия пост
# 8
Пробвай да цедиш по малко, само колкото да облек4иш и постепенно намаляй изцеденото коли4ество...
Виж целия пост
# 9
Моята девойка отказа нощното си хранене около 40-50 ден. Гърдите ми естествено не издържаха на 8-9 часовата пауза. Ставала съм да изцеждам по малко, защото не издържах и не можех аз да спя. Ами карах си така около три месеца, вече положението е овладяно. Случва се някоя седмица дребната да се буди към 4 да яде и след това като почне да спи до 6 пак се препълвам, но открих, че като намаля малко течностите се оправям за 1-2 дни. Обаче аз не съм имала запушени канали newsm78, а иначе също кърмя винаги от двете страни Simple Smile, и още не съм захранила...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия