Превантивни мерки при болен от скарлатина- как да опазя бебето?

  • 1 527
  • 5
Много съм притеснена- племенника ми е болен от скарлатина от вчера е с висока температура,болно гърло, а днес му избили пъпки Cry
Почти всеки ден без вчера е бил в контакт с Валето- целуват се прегръщат се- и мн.се притеснявам де не хване и той- още е мъничък
Попитах лекарката веднага сутринта има ли начин да го предпазя- тя каза че няма- да не се притеснявам и да го наблюдавам
Но това не ме успокоява- имате ли представа дали мога да му давам някакво лекарство за да не се зарази?
Дано някой ме успокои- много се притеснявам- тази скарлатина съм чувала че е доста коварна болест newsm45 newsm45 smile3518
Виж целия пост
# 1
От скарлатина боледуват предимно деца в предучилищна или ранна училищна възраст. Бебетата до 6 месеца не боледуват от скарлатина, а от 6 до 1 година - много рядко.
Дано написаното поне малко те успокои.
Виж целия пост
# 2
От скарлатина боледуват предимно деца в предучилищна или ранна училищна възраст. Бебетата до 6 месеца не боледуват от скарлатина, а от 6 до 1 година - много рядко.
Дано написаното поне малко те успокои.
Благодаря- още ми казаха че ако не сме имали контакт с детето докато е имало пъпки- няма страшно- а ние от вчера не сме виждали баткото- а пъпките му излязоха днес ooooh!
Виж целия пост
# 3
 Наблюдавай го 100% предпазване няма когато големия беше на 10месеца имаше контакт с болно дете от скарлатина , но не го хвана
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми беше болна от скарлатина преди около 2 месеца.Аз също се притесних, че ще зарази бебо, но няколко лекаря ме успокоиха, че това може да се случи рядко.Слава богу не се зарази.Дано и при вас се размине Praynig  bouquet.
Виж целия пост
# 5
Бебчето ти е много мъничко и дано да не се зарази  baby_neutral. В момента сина ми (9г.) е със скарлатина за 3-ти път. Аз също се притеснявам, че може да е заразил малкия. Аз нямам избор, не мога да изолирам никъде едното си дете, но се надявам да не се разболее и другото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия