Колко време след спиране на АБ мога пак да кърмя?

  • 604
  • 5
Наложи се да пия АБ- вече трети ден, защото направих ужасна бъбречна криза и въпреки усилията ми не се справихме без лекарства.
Сега цедя по три пъти на ден и храня 4 месечният ни каракачанец...  Mr. Green, ще пия още 2 дни лекарства, но не знам колко време след последната доза мога да кърмя отново?
Виж целия пост
# 1
Напиши какво пиеш - както антибиотика, така и другите лекарства.
Или ако предпочиташ - сама провери в  http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp
Виж целия пост
# 2
Обикновено изобщо не се налага да спираш да кърмиш заради прием на антибиотик - широкоспектърните, които се прилагат в случаи като твоя, най-често са съвсем съвместими с кърменето. Сладка Хапка ти е дала сайта за проверка - погледни и там. Иначе възможно най-стандартната препоръка е 48ч след последния прием (което е безумно много време) - затова по-добре свери в сайта и виж периода на полуразпад (пише го отдолу).
Виж целия пост
# 3
Аз лично вече 9 дни пия атибиотик заради възпалено ухо!Нямаше как да мина без него,колкото и да се опъвах,но не съм спряла кърменето!Двама лекари ме убеждаваха,че не е необходимо да спирам,понеже АБ е съвместим с кърменето,а и на листовката му пише така!АБ е Аугментин!Но не го намерих в линка,който е даден,по-горе!
Виж целия пост
# 4
Не си го намерила, защото търсиш по търговско име,а не по активна съставка. Търговските имена са различни в различните страни и континенти, затова търси по съставка - в случая съставките са amoxicillin/clavulanate potassium и от тях ще ти излезе.Наистина е съвместим.
Виж целия пост
# 5
Антибиотика е специфичен за бъбречни заболявания и  на него изрично е упоменато да не се приема по време на кърмене, а и личната ми лекарка- която и педиатър- ми каза да не го пия. Аугментина е съвместим с кърменето, но моят е Nolicin от 400 mg- акт. съставка и Norfloxacin . Другото лекарство е Неоренал, но то е екстракт от брезови кори и е безопасно.
Ще по търся в линка, но и аз си мисля, че до 24 часа може вече да започна...
п.с. Проверих в линка- оценката е 2- Poorly safe. Riski:Avoid, use alternative drug и доколкото разбирам английски, докторката ми правилно ми е казала да не кърмя докато го взимам... За Amoxicilin- или Аугментин- оценката е 0 и пише, че е съвместим с кърменето и безопасен за детето .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия