Велоергометър - полезен ли е?

  • 1 815
  • 18
Здравейте, моми4ета!

4ета противоречиви мнения за използването на  домашното колело по време на бременост!
Какво е Вашето мнение?

Поздрави
Виж целия пост
# 1
Един от най-полезните уреди Peace
Виж целия пост
# 2
 newsm10
Виж целия пост
# 3
Наистина е доста полезен,но при положение, че не си бременна. Иначе има натоварване на долната преса на корема.
Виж целия пост
# 4
О, дааааааааааа  Peace Стига да можеш да си го позволиш. Много искам такъв, ама са ми скъпички  newsm78
Виж целия пост
# 5
Има и по-хубави уреди , но велоергометърът поне е по-достъпен  Grinning Всяко упражняване е по-добро от нищо... Peace
Виж целия пост
# 6
А защо да не е полезен??? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Аз имам вкъщи, но ми забраниха да го използвам през бремеността, защото натоварва долната коремна преса - това ми го каза и инструкторката ми по гимнастика и кинезетерапевт.
Виж целия пост
# 8
Аз съм чела мнения в съвсем противоречива посока - че е напълно безопасен по време на бременност и е много добър вариант за физическа активност - докогато се побираш в него.

Гинеколожката ми споделя това мнение и съм карало колелото през бременността си. И на фитнес ходих - всичко е било ОК.

Защо не си пуснеш един сърч с чичко Гугъл и ще видиш какво ще ти излезе. На бас, че твоят кинезитерапевт не е прав Grinning
Виж целия пост
# 9
Здравей, аз също съм кинезетерапевт. При нормално протичаща бременност спокойно можеш да караш велоергометър. Не се препоръчва  каране на колело на вън, заради неравния терен, предизвикващ сътресения, които са противопоказани при бременни. Друг уред, които можеш  да използваш е кростренажор-аз лично го предпочитам, защото натоварва цялото тяло, а не предимно краката, както е при велоергометъра.( аз го ползвах през цялята бременност- до последно ).
Виж целия пост
# 10
 newsm10Много полезен уред
Виж целия пост
# 11
Наистина е доста полезен,но при положение, че не си бременна. Иначе има натоварване на долната преса на корема.
Да и се лежи в болница за задържане като мен ConfusedИначе съм много ЗА велоергометрите!!!!
Виж целия пост
# 12
Имам си вкъщи  smile3521 много е полезен наистина
Виж целия пост
# 13
Най-якото за поддържане на форма,а и с това съм сваляла най-много килограми.Ако можех да го имам вкъщи,щях да съм супер доволна.
Виж целия пост
# 14
Аз много искам велоаргометър вкъщи но нямаме място за него  newsm45
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия