Колко време се вари копривата, за да не боцка?

  • 11 058
  • 9
Здравейте!
Имам сурова коприва, но никога не съм готвила и не знам колко време се вари ? Помогнете моля:)
Виж целия пост
# 1
1Измиваш  я. 2.Слагаш я в съд с кипяща вода. 3.Отцеждаш и изтудяваш.4.Изчистваш и нарязваш на ситно.5.Вариш.   
Запържваш с лук,брашно и червен пипер.Преди това можеш да я пасираш. Прибавяш запръжката ,вариш като прибавиш и една купичка ориз.
Това е изпитан от много години начин. Знам го от баба ми.
Приятен апетит.  chef Stop
Със сигурност няма да те боцка. Grinning               
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора. Аз ще правя пюре на бебето. А педито каза да варя и 4ай на беба. Ако я попаря първо дали и изхвърля водата да не заминат витамините?Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Не обърнах внимание ,че питаш за пюре за бебе.Във всеки случай първо се попарва,изчиства и пасира. После вариш не повече от 10 минути-това е млада коприва. Така витамините ще се запазят в максимална степен,а тук по важно е желязото. Имай впредвид,че копривата разхлабва стомаха. Затова най-често се прибавя ориз. Peace
Виж целия пост
# 4
А може ли да се дава коприва на бебе? Аз засега давам само елда и просо, защото в тях има доста желязо, но имам и коприва и не знам дали да дам...
Виж целия пост
# 5
soleil, хубава темичка,аз тъкмо щях да пускам за моята сушена коприва да питам. А на пара става ли да се приготви? В смисъл варенето поне да се замени с на пара? А сушена и прясна коприва по един и същи начин ли се приготвя или има някаква разлика?
Виж целия пост
# 6
Аз съм голяма фенка на копривата! Спанак не ям, но крем супа от коприва обожавам! Между другото не правя запръжки...и без тях стават яденетата много вкусни..
Сушена и прясна коприва все по един и същи начин съм правила...Директно заливам с вряла вода и добавям разните там други зеленчуци...Не хвърлям първата вода...Но по принцип, когато продуктите се заливат с вряла вода, много по - малко от полезните неща изфирясват...
И аз съм в голяма чуденка, дали мога да давам коприва на бебока  Thinking!
Виж целия пост
# 7
Дадох днес пюре с коприва и си го изяде. Първо я ома4ках с ръкавица сурова , за да спре да боцка, после я попарих и изхвърлих първата вода, но така май се губят ценни вещества и утре направо ще я готвя.
На мен педи ми каза да давам коприва, заради ниския хемоглобин
Виж целия пост
# 8
Вчера готвих коприва.Само я изчистих,нарязах,измих обилно и сложих в кипяща вода,прибавих малко настърган лук,1-2 лъжици зехтин и кафяв ориз.после намачках малко,но кафявия ориз не се размацва като другия,та не стана много хомогенно.Прибавих малко сирене.Изпапка го без остатък.
Виж целия пост
# 9
за копривата и аз много се чудих и накрая я изядохме родителите на бебето...но като гледам вас ми идва кураж следващият път да я сготвя на детето, че се радвам на първите пресни неща по пазара, а едва ли копривата някой я е торил.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия