Твърдо образувание на реброто

  • 5 220
  • 7
От няколко месеца на щерката ми (3г.) се появи нещо твърдо на реброто. Напипвам го като бучка. По препоръка на педиатърката и направихме ренгенова снимка. Педиатърката заключи, че това и е от реброто. Детето няма болка, като го пипна или притисна мястото. Понякога си слага инстиктивно ръката там, докато играе.
Въпросът ми е от какво ли може да се е получило? Дали е възможно да е резултат от притискане при игрите? Тя всеки ден е по игрушките в парка и си прави гимнастики. Не знам какво да си мисля, ама съм обезпокоена. Лекарката и каза, че не е нещо опасно, но да го следим.
Моля, споделете, ако някой има опит с подобни образувания. Малко неясно описах нашия случай, но наистина съм притеснена.
Виж целия пост
# 1
Може да са много неща /киста, мастно образувание, остатъци от близнак/. Според мен педиатърката не е специалист в тази област и може да и убягва нещо. Защо не занесеш снимката на специалист?
Виж целия пост
# 2
Колко е голяма бучката и къде се намира по точно?
Виж целия пост
# 3
Колко е голяма бучката и къде се намира по точно?
Намира се от лявата и страна към последното ребро. Дори е леко видима, не само, че се напипва. Ще търся второ лекарско мнение, така ме посъветваха. На големина е колкото орех горе-долу, но не е толкова рязко оформена.
Виж целия пост
# 4
Потърси още едно мнение,но от специалист Wink
Виж целия пост
# 5
Потърси още едно мнение,но от специалист Wink

newsm10
Виж целия пост
# 6
Вашата кукла е точно за консултация с нас.
Смятам, че проблемът Ви е незначителен.
Често се появяват такива малки разраствания на ребрата, които не са опасни. Все пак си трябва преглед от детски хирург.
Ако бучката не е твърда и е подвижна, може да е мастно образувание. Но страшно няма.
Виж целия пост
# 7
Вашата кукла е точно за консултация с нас.
Смятам, че проблемът Ви е незначителен.
Често се появяват такива малки разраствания на ребрата, които не са опасни. Все пак си трябва преглед от детски хирург.
Ако бучката не е твърда и е подвижна, може да е мастно образувание. Но страшно няма.
Благодаря, д-р Оги.
Бучката не е подвижна, но вчера взехме второ лекарско мнение, което напълно съвпада с вашето, т.е.-често срещано при децата. Няма нищо тревожно, дори лекарката се зачуди, защо колежката и ни е пращала на ренгенова снимка. Тя се изрази с термина "бъмп"-на англ. Само да уточня, че не сме в Бг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия