Не се заиграва дори за минутка

  • 608
  • 7
Здравейте мами,
проблема е в това че малката не иска да се заиграе сама. Все виси до мене, дърпа ме и мрънка, т.е. иска да ида с нея да си играем. Не мога да седна дори за секунда на спокойствие. Сега пак е до стола и ми подава разни играчки, но сама неиска да се заиграе. Знам че сигурно неможе изведнъж да стане това, което на мен ми се иска, но ако знаете някакви трикове - споделете.





















Виж целия пост
# 1
И щерката беше такава, изобщо не се заиграваше.Не си спомням да съм прилагала някакъв трик.
Виж целия пост
# 2
Идвете ми деца са така, първо баткото, сега и малката....Няма оправия. Пожелавам ти здрави нерви.
Виж целия пост
# 3
Извади неподходящите неща от чантата си или от несесера си за гримиране и й ги дай да ги вади и пъха. При моята това беше първата самостоятелна игра.
Виж целия пост
# 4
Да, само здрави нерви Simple Smile
Дияна и до сега не си играе сама в стаята, виси и си играе при нас в хола. Стаята я има само за спане.
Виж целия пост
# 5
И при нас е така.Освен,че мрънка иска да е гушната.Все сме на ръце,и голямата беше така до 3г.,няма оправия. С всеки  от нас се заиграва,но не и сама.
Ще мине трябва си време.
Виж целия пост
# 6
Незнам кой знае какви трикове и моята винаги е била така  Rolling Eyes.Единствено като и дам някоя задача има спокойствие за няколко минути (например да извади еди кои си играчки, да мести разни неща от едно място на друго,да построи сама къщичка от конструктора и т.н.),можеш да пробваш...Но определено предпочита с мен, а не сама.Тези неща са само за няколко минути, после и аз трябва да се включа Thinking Чувала съм че след 3 годинки се заиграват повече сами, дотогава не им е интересно, ще видим...
Виж целия пост
# 7
Иска внимание детето, няма как Grinning... Опитай да измислиш някакви по-ангажиращи занимания: да пъха разноцветно клечки(сламки) в шише с широко гърло, конструктор (тип Лего), по-шаренки кубчета и т.н.
 На нашта беля и давам да рисува с моливи (само в столчето и само под наблюдение, да не реши да си хапне  Sick), когато готвя или мия чинии пак в стола,  давам нова гъба и детските чашки,  чинийки да мие и бърше колкото и се иска. Иначе трябва в едната ръка нея, а с другата да бъркам манджата Rolling Eyes.
Когато иска да се гушка се гушкаме, гледам възможно най-много време да играем заедно - има си потребности детето.
От скоро взе да се заиграва с конструктора, подрежда моливите в кутията или си храни куклите не  много за половин един час на ден, ама като знам как е без хич и на това се радвам  newsm44.
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия