Collargol

  • 8 244
  • 13
Колко вода се слага в шишето?Забравих да попитам в аптеката  Embarassed
Виж целия пост
# 1
Колко вода се слага в шишето?Забравих да попитам в аптеката  Embarassed
За капки п/в хрема ли говориш? Каква вода? Аз не си спомням  newsm78
Виж целия пост
# 2
В аптеката не ти ли дадоха освен прахчето и шишенце с дестилирана вода? newsm78
На нас така ни го продадоха и просто ги смесихме и това е.
Виж целия пост
# 3
За очи или за носле ще ползваш коларгола?

Ако е за очички, да знаеш че е трябвало да ти дадат готов разтвор
Виж целия пост
# 4
предполагам, че са нос ще го ползваш.
Ампулата с водата не ти ли я дадоха в аптеката?
Виж целия пост
# 5
При нас винаги продават капките разтворени, приготвят ги за отрицателно време.
За първи път чувам за домашен начин за приготвяне на капките newsm78
Виж целия пост
# 6
При нас винаги продават капките разтворени, приготвят ги за отрицателно време.
За първи път чувам за домашен начин за приготвяне на капките newsm78

Какво значи домашен начин?! Просто се чупи ампулата и съдържанието се изсипва в шишето при прахчето. Не е необходима стерилна среда.
Виж целия пост
# 7
За носле трябва 2%-ов разтвор.Дестилирана вода ампула 15ml прибавяш към прахчето. Задължително чакаш 1.5-2 часа хубаво да се разтвори. Капеш, но ако не ти дава може с клечка за уши хубаво да обтриваш нослето отвътре - пак върши работа.
Виж целия пост
# 8
 ShockedУбих те ме
Казаха ми с преварена вода , ама колко не ми казаха
За капките за нос става въпрос
Виж целия пост
# 9
ShockedУбих те ме
Казаха ми с преварена вода , ама колко не ми казаха
За капките за нос става въпрос
На нас ни ги дадоха готови в едно шишенце от аптеката. Друг въпрос е, че нямаха никакъв ефект, освен цапащ  Confused
Виж целия пост
# 10
Днес ни ги изписаха против задна хрема newsm78 Има много малко сополи и някаква кашлица с храчки, но на слушалка нищо не се чува. Затова реши д-рката , че е задна хрема. Дали ще помогнат за това, а още не сме ги взели, довечера ще ги имам, но в какво състояние незнам!!!
Виж целия пост
# 11
При нас винаги продават капките разтворени, приготвят ги за отрицателно време.
За първи път чувам за домашен начин за приготвяне на капките newsm78

Какво значи домашен начин?! Просто се чупи ампулата и съдържанието се изсипва в шишето при прахчето. Не е необходима стерилна среда.

Какво лошо има в това да се учудя? Смятам, че в аптека по-добре се приготвят лекарства.
Явно има и такъв вариант.

Иначе наистина доста цапат. Държат се задължително на тъмно. Използват се най- много 7 дена.
Виж целия пост
# 12
Само да кажа, че се държат на тъмно, защото съдържат сребро, свързано с белтъци, а не йод. Поради това и трайността е малка. Обикновено се продава в шишета от 20 мл, отдолу го пише само като цифра, в шишето има 0.20 гр- това го чети на етикета, значи за 2% разтвор слагаш водичка до половината на шишето-10 мл.
Виж целия пост
# 13
ShockedУбихте ме
Казаха ми с преварена вода , ама колко не ми казаха
За капките за нос става въпрос
Карлиткеее  Laughing не знам от къде си ги взела тия капки на прах, на мен досега са ми ги давали винаги готови (правят ги на място, като 30мин трябвало след това да тръскам шишето..)  от аптеката зад блока ни
Последният път като започнах да тръскам в къщи шишето , половината капки се разсипаха в пликчето, в което беше самото шишенце  Close
Много цапат  Confused  въпреки, че досега 2 пъти съм купувала за Хриси й са й помагали (при обилен секрет )   Peace

А пък аз не знаех,че се държат на тъмно  Rolling Eyes ама то шишето нали си е тъмно кафяво и ...  Confused
Не съдържа ли сребърен нитрат?
И трайноста му е 7 дни, след като е направено  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия