Как се прави сладкиш с крем карамел?

  • 882
  • 4
Момичета помогнете с рецепта за сладкиш ,който да представлява блат и отгоре слой крем карамел.Напишете,моляви подробно за иэпичането.
Виж целия пост
# 1
Процедираш като при крем-карамел - карамелизираш захар+няколко ч.л.вода и заливаш дъното на тавата. Поставяш блата и го заливаш с пр.мляко+яйца+захар+ванилия. Блатът трябва да "плува", т.е. да не е залепен за карамела. Печеш на водна баня (внимавай да не заври водата , защото става на шупли). Оставяш 1 нощ да изстине. Аз преди да обърна сладкиша затоплям само дъното на тавата, за да се разтопи леко карамела. Обръщам в приготвен съд и режа като торта.
Виж целия пост
# 2
здравейте,а пак аз го правя като на дъното на иенска тортена форма карамелизирам захар в/у карамела нареждам 2 или 3 кроасана с шоколад нарязани на кръгчета,в/у тях изсипвам  сместа която е същата като за крем карамел и пека но не на водна баня.като изстине с нож минавам по краищата на формата и го обръщам в голяма чиния.става много хубаво любим е на мъжа ми.
Виж целия пост
# 3
Карамелизираш захар и малко вода.Изсипваш карамела в кексова форма,отгоре нареждаш малки кроасанчета и заливаш със сместа за крем карамела.Печеш на водна баня.След като изстине потапяш формата в гореща вода и обръщаш в поднос.
Това го обожаваме в къщи.
Виж целия пост
# 4
здравейте,а пак аз го правя като на дъното на иенска тортена форма карамелизирам захар в/у карамела нареждам 2 или 3 кроасана с шоколад нарязани на кръгчета,в/у тях изсипвам  сместа която е същата като за крем карамел и пека но не на водна баня.като изстине с нож минавам по краищата на формата и го обръщам в голяма чиния.става много хубаво любим е на мъжа ми.
И аз правя същата рецепта и всички си изблизват пръстите smile3521 newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия