Опитвам да забременея, докато кърмя

  • 3 846
  • 42
Ясно е, защо пускам темата, предполагам  Grinning
Опитваме за второ бебе, още кърмя дъщеря си.
Засега (6м) нямаме резултат, но време има.
Ще преведа няколко статии, а междувременно би ми било интересно да знам, дали има други майки като мен  Grinning
Виж целия пост
# 1
Бу, а защо се твърди, че при кърмене по-трудно се забременява /сори ма с болното дете и тая пуста втора берменост - нямам нерви да ровя/?
Виж целия пост
# 2
Здравеи Бу! Ние сащо искаме да подарам едно брат4е на малката,но не сме опитвали до сега,защото искаме да го направим август,та да се роди април Embarassed  И за мен ще е интересно маики с опит да споделят как се забременява докато кърмим....Хубава тема!
Виж целия пост
# 3
И на мен ще ми е интересно  Wink

Поздравления за усилията, Бу! Дано скоро се увенчаят с успех!
Виж целия пост
# 4
Бу, а защо се твърди, че при кърмене по-трудно се забременява /сори ма с болното дете и тая пуста втора берменост - нямам нерви да ровя/?
Заради повишения пролактин.
Виж целия пост
# 5
Бу, а защо се твърди, че при кърмене по-трудно се забременява /сори ма с болното дете и тая пуста втора берменост - нямам нерви да ровя/?
Ще преведа по-подробно нещо скоро, но с две думи, хормонът пролактин, който е 'отговорен' за производството на кърмата, пречи на забременяването. Затова жени с висок пролактин могат да имат секрет (мляко) от гърдите, без никога да са раждали, и да зачеват трудно. Също честото кърмене през първите 6 месеца (ако не е захранено бебето с други неща, т.е. изцяло на кърма) помага за естествена аменорея (липса на мензис) и така пази от нова бременност. При някои майки цикълът по време на кърмене се връща доста по-късно след раждането (пак естествен birth control). При мен паузата беше 9 месеца бременност+8 месеца след раждането, при други - по година, година и половина...(но кърменето не е гаранция за липса на мензис или овулация, това е въпрос на физика и ген, на някои жени М се връща даже 40 дена след раждане, колкото ще да кърмят Simple Smile ).
Виж целия пост
# 6
Бу, пожелавам ти успех. Praynig А иначе доколкото знам кърменето повлиява на пролактина и оттам се получават изменения в овулацията. А колко е голямо детенцето ти, че още го кърмиш?
Виж целия пост
# 7
Здравеи Бу! Ние сащо искаме да подарам едно брат4е на малката,но не сме опитвали до сега,защото искаме да го направим август,та да се роди април Embarassed  
Е...и аз си правех такива сметки...да го правим септември, че да се роди юни...Мая не успяхме за юни да я направим, роди се юли...(от втория път стана)...но - както се казва, сметките бяха без кръчмаря Grinning Ето, че сега 6 месеца не става бебето...кърмя доста по-рядко, отколкото преди време, но явно пак си е от значение (2-4 пъти за 24 часа кърмя, зависи). Малко ме е яд, че не започнахме опити по-рано, исках по-малка разлика между децата, но това е бял кахър... Явно няма да успея второто да го родя юни...ще се наложи да родя трето, белким нацеля любимия месец Joy

Офф: гледахме с детето "Такъв е животът" по БТВ за Шейново - как се раждат бебетата. Тя гледаше с много голям интерес и поиска пак да я родя Grinning

Мая е на 2г 8м.
Виж целия пост
# 8
Бу, успех. То нали знаеш - всяко зло за добро. Имаш една голяма принцеса да помага истински, да бъде истинска кака.
Виж целия пост
# 9
Здравей Бу!

От месеци се ровя в кърмаческия - из темите и из библиотеката по разни поводи, до болка познати на кърмещите мами Mr. Green
Едно от нещата, които ме заинтригува беше кърмене по време на бременност и кърмене в тандем  Laughing Познай защо!!! Laughing Laughing Laughing

Нашата беба е още малка, но имайки предвид, че нея я "правихме" 3 години.... не ни се губи ценно време! Naughty

Още не сме много сериозни в опитите, но натам вървим. Иска ми се да ми се възстанови цикъла и тогава да "стартираме" официално.


Успех на вашето семейство! Hug
Виж целия пост
# 10
Ей Бу радвам се, че "скачаш" при нас Hug
Дано не се застоиш дълго.

Искам да те поздравя, че още кърмиш малката кукла  bouquet В днешно време това си заслужава медал bowuu
Виж целия пост
# 11
Ей Бу радвам се, че "скачаш" при нас Hug
Дано не се застоиш дълго.

Ами...аз скокнах още преди 6 месеца...имаше една тема "Започнах да пия фолиева киселина" - моя беше  Laughing после що народ се разписа в нея, накрая модовете щяха да ме набият най-колегиално  Joy
Но тук не пиша, общо взето. Чат-пат надзъртам да чета  bowuu
Айде...за мен ще видим, пък всички други тук чакам в най-скоро време през един форум  Grinning Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Ама и фолиевата киселина ли може да е ябълка на раздора  #Crazy. Как съм я пропуснала тая тема  newsm78?
Виж целия пост
# 13
А аз си я спомням темата. По повод нея си купих моита фолиева Crazy
Просто мислех, че сте отложили защотото после не съм срещала да пишеш Embarassed
Е хайде сега разписва се по-често, а и повече опит имаш - ще помагаш  Joy


Виж целия пост
# 14
Ама и фолиевата киселина ли може да е ябълка на раздора #Crazy. Как съм я пропуснала тая тема newsm78?
Ми...тя малко като отчетна взе да става, най-ненадейно...от поздравления към присъединяването ми, почнаха да пишат и други момичета, че са почнали ФК, да задават въпроси и да се обсъждат...после току някой я вдигаше, за да каже, че е почнал с ФК...накрая модовете посочиха, че седмичната тема е за това. Аз, обаче, седмични теми не чета, та ще минат без 'височайшото' ми присъствие и никой няма да знае пия ли си фолиевата киселина, или не Laughing  newsm50
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия