И ние сме в стачка

  • 565
  • 7
До сега не ми се беше случвало - като четях другите майки все си казвах, "слава богу, други проблеми имаме, но такъв не"
Е сега и на нас ни се случи. От 5-6 дена Митко ми отказва гърдата. Пробвах всякакви техники и приумици - не и не. Знам че сега ще ми се скарате  Rolling Eyes , но започнах да дохранвам с формула. Но като не мога да изцеждам какво да направя, не мога да го гледам как настървено си смуче палчето, милото и аз да не мога да го нахраня. Чуствам се абсолютно безсилна. И малко обидена честно да си призная, сякаш малкия ме отблъсква и ми казва - вече нямам нужда от теб. Знам че това не е така, но ме наляга една тъга.
Сега имам няколко въпроса, защото мисля да се боря още малко:
1. Тъй като вече почти съм захранила със зеленчуково пюре, трябва ли да го спра Confused:
2. Като не иска да суче и аз не мога да изцеждам има ли друг вариант за хранене освен освен формулата Confused: май няма Confused:
3. Мога ли да давам сок със чашка или трябва и него да го спра Confused:
Ще ви бъда много благодарна ако ме окуражите и посъветвате как да преодолеем тази криза. Иска ми се да се покърмим още малко Neutral Face
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
summer съм. Не се отчайвай, повечето бебета минават през такъв период. Много е важно да не се дават биберони. С лъжичка можеш да даваш мляко или с чашка.
Пробвай да го кърмиш когато е в полусънно състояние, тогава обикновено засукват и не се противят. Това на нас много ни помогна. Другото е да сменяш позите или да кърмиш в движение, знам от други майки че те така са успели. Много гушкане и контакт между кожата на майката и бебето също помага. Ако се дърпа, не настоявай много, за да не поне да свърва кърменето с неприятни усещания.
Според мен е по-добре да се спре пюрето и сокчето, защото май някои бебета правят стачка в протест на захранването. Но все пак нямам личен опит, щерката беше на 3-4 месеца когато направи стачка.
Най-важното е да помниш, че и това ще мине, стига да искаш да продължиш да кърмиш и не спреш да вярваш в това. Погледни в темата за група за поддръжка и ще видиш колко много майки са преодоляли стачка, има и адреси за контакти.л
Виж целия пост
# 2
Аз съм сигурна,че си прочела доста по темата,summer ти е дала подходящи съвети,искам само да те подкрепя.Рано или късно ще надвиеш с малко повече упоритост,знаеш,че този проблем се преодолява.Няма смисъл сега от сокчета,предлагай гърдата на всяко промрънкване.Не е лошо и да се цедиш,защото ако не суче от теб,а ти в същото време даваш формула има опасност да ти намалее кърмата.Само от начало е сложно,после се свиква и става по-лесно.                                                                Аз за щастие не съм имала точно този проблем,дано се включи някоя скоро препатила мама.
Успех и пиши как вървят нещата.
Виж целия пост
# 3
Сетих се за позата "няма къде да ми избягаш" както я нарича моят мъж  Stuck Out Tongue  слагаш бебето на спалнята и се надвесваш над него,или пък пробвай да кърмеш в банята на тъмно,при нас има  ефект когато Ева ми прави въртели.
Виж целия пост
# 4
Само искам да те подкрепя и аз и да ти кажа да не се отказваш и от4айваш. Понякога и Иво не иска и не иска да су4е, аз се ядосвам, разстройвам и т.н ит.н, но по4нах да не упорствам-за да не се стресира. Просто минава периода. През това време давам с лъжи4ка и РЕДОВНО се цедя, за да не ми намалее кърмата, защото се убедих 4е за 2 дни намалява, ако той не яде достатъ4но. УСПЕХ!
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Shali
Сетих се за позата "няма къде да ми избягаш" както я нарича моят мъж  Stuck Out Tongue  слагаш бебето на спалнята и се надвесваш над него.

Тази поза и аз я прилагам понякога! Засега действа без грешка!
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви много момичета за подкрепата. Наистина съм изчела доста по въпроса и на теория знам как трябва да процедирам, дано само ми стигнат силите да се преборя.
Виж целия пост
# 7
Без да те съдя, но не давай формула. Можеш да влошиш нещата. Ние решихме проблема след едномесечна стачка с увеличаване на времето между храненията (което после се възстанови) и кърмене в легнало положение. Никакви вода, биберони и т.н.

Виж, за юрето не мога да те посъветвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия