Кога зеленото ако е признак за алергия?

  • 3 274
  • 18
София (на месец и половина) ака в зелено. Знам, че това е един от признаците на алергия към белтъка на кравето мляко. Обаче искам да попитам как бих могла да разбера дали наистина е алергия. Бебето има обичайните колики за възрастта, така че по това не мога да съдя. Иначе няма никакви други симптоми - няма слуз в акото, няма пъпки и кожата му е съвсем наред. Единственото, което би могло да се счита за симптом е постоянната хрема, но тя, както обясни педиатърката ни, е в следствие от бактериите, които си носи още от родилния дом. Освен това хремата май не е симптом точно за такъв вид алергия... или е?   Thinking
Само да добавя, че тя е на смесено хранене - адаптираното мляко, което пие е хипоалергенно.

Предварително благодаря за отговорите!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Чувала съм, че първите два месеца е нормално да е с такъв цвят акото - изчиствал се организма. И при двете ми деца беше така.
А, когато детенцето е по-голямо и акитата са зелени е признак за настинка. Нашия тати е алергичен и щерката често проявява алергични симптоми, но не съм чувала за такава връзка зелени акита с алергия. newsm78
Виж целия пост
# 2
И моя синковец ака зелено от 10 дни.Има някаква алергия-пъпчици по бузите и ушите-която лекуваме,и катодопълнително съм изключила всички алергени без глутен.Вече се е оправил на 90%.Друго ми е чудно-може ли от зъбоникненето да ака зелено?Нищо не намерих по въпроса.То няма особена връзка,ама...
Виж целия пост
# 3
За зелено аки знам,че нещо не енаред с храносмилането т.е. боли го коремче. За алергия незнам. При бебето е по-вероятно от коликите да е .
Виж целия пост
# 4
На малкия така се получаваше от хипоалергенното мляко,особено от NAN HA.
Виж целия пост
# 5
това което аз знам за зеленото ако ,че се получава от  претопляне или охлаждане,прием на повече предно мляко/когато е основно на кърма/,непоносимост към някоя съставка в храната/в случая АМ и кърмата-ако ти си яла нещо по различно/ и когато акото престои по-дълго време в пампата-нещо като окисляване се получава
при нас специално се получаваше от претопляне но ние сме само на кърма
ето виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=3a32f00db0fb4e1dc66c … c=10252.msg169298 и тук http://moetobebe.net/forum/read.php?f=1&i=11089&t=11089 за връзката с евентуална алергия не мисля че това може да е единствен показател...желателно е да се направи изследване
успех от мен   bouquet
Виж целия пост
# 6
Зеленото ако е притеснително, когато е рядко и в него има слуз. Детето ми е алергично и съм носила поне 10 памперса с различно ако в Терапията в детското отделение. Акото й беше различно, въпреки, че пиеше едно и също мляко 5 месеца.
Виж целия пост
# 7
Аз това което знам и за това не се притеснявах е че когато акито се задържи в червата цвета се променя от жълто в зелено(окислявало се) но това ако заради смесеното хранене е зпочнало да ака по един два пъти на ден иначе ако е много редичко и много на често незнам ме съм имала такъв случай така, че само за това което с моите съм минала е ,направо стана тъмно зелено и много лошо миришеше и при двамата особено когато минахме на смесено хранене
Виж целия пост
# 8
 Първите наколко месеца мисля че 2 е нормално акото да е зелено, мойте и двамата бяха така даже по- дълго време около 5 месеца беше така аз много се притесних защото беше като разтройство , но се оказа че няма нищо такова
Виж целия пост
# 9
Зеленото може да е и от коликите. Не се притеснявай излишно. Ако е алергия и тя се проява чрез изпражненията, значи е хранителна. А от хранителна алергия не текат сополи. Така, че, двете неща едва ли имат връзка. Ние бяхме с алергия към кравето мляко, но при нас бях обриви.
Виж целия пост
# 10
Зеленото може да е и от коликите. Не се притеснявай излишно. Ако е алергия и тя се проява чрез изпражненията, значи е хранителна. А от хранителна алергия не текат сополи. Така, че, двете неща едва ли имат връзка. Ние бяхме с алергия към кравето мляко, но при нас бях обриви.
Какви ви бяха обривите?
Виж целия пост
# 11
Да не би да е от АМ newsm78
Виж целия пост
# 12
Относно хремата, помоли педиатъра да пусне за изследване секрет от нослето. Моето дете 4 месеца беше непрекъснато със запушено носле, сутрин рано се събуждаше с рев, защото не можеше да диша. Ходихме на изследвания по друг повод, но се оказа че има бактерии в нослето, които бързо унищожихме с Бактробан. Ако знаех по- рано, че са бактерии намаше да чакам 4 месеца да се тормози бебката. А също така нищо няма да ви коства да ви направят изследване и на изпражненията, за ваше успокоение. Моята дъщеря акаше зелено, пенесто и слузесто 4 месеца, но причината за това беше постоянното повръщане. Чак сега след захранването, акитата станаха нормални.
Виж целия пост
# 13
И ние акахме много често зелено,а понякога и сега се случва,но не се притеснявам за алергия,понеже и дъщеря ми беше така
Виж целия пост
# 14
Ако млякото е хипоалергично детето може да ака във всички цветове на дъгата. Защо е на хипоалергично мляко и каква марка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия